استراتژی معاملاتی آچار فرانسه

380 بازدید

استراتژی اچار فرانسه

در ادامه استراتژی های موجود در بازارهای مالی، امروز قصد داریم به معرفی استراتژی معاملاتی آچار فرانسه بپردازیم. ابزارهای استراتژی معاملاتی امروز عبارتند از RSI، اسیلاتور استوکستیک و MACD هستند. Stochastic قیمت بسته شدن یک جفت ارز را با قیمت آن در یک دوره زمانی مشخص مقایسه می کند و MACD دو میانگین متحرک را نشان می دهد که با یکدیگر واگرا و یا همگرا هستند. RSI، اندیکاتور نشان دهنده قدرت حرکت است که معامله گران در اندازه گیری تغییرات قیمتی اخیر از آن استفاده می کنند.

 

استوکاستیک، شناسایی سطوح اشباع خرید/اشباع فروش

 

دو خط در ابزار Stochastic هست که باید از آنها مطلع باشید. K-Line (آبی) نشان دهنده قیمت پایانی است در حالی که D-Line (نارنجی) میانگین متحرک K-Line است.

عکس اول

استوکاستیک باید سیگنال اصلی شما برای ورود به معامله باشد. محدوده‌هایی که خطوط داخل آن‌ها محدود شده‌اند نماگرهای مهمی هستند که با استفاده از آنها می توانیم ببینیم آیا دارایی بیش از حد فروخته شده یا بیش از حد خرید شده است.

عکس2

هنگامی که خط K (آبی) به زیر ۲۰ می رسد، که در بالا با کادر زرد مشخص شده است، نشان دهنده سیگنال خرید است چراکه نشان دهنده این است که دارایی بیش از حد فروخته شده است.

عکس سوم

به همین ترتیب، منطقه قرمز، که بالای ۸۰ است، سیگنالی برای فروش دارایی است زیرا بیش از حد خرید شده است.

اگر فقط در مناطقی که اشباع فروش شده اند خرید بگیرید و یا در مناطقی که اشباع خرید شده اند بفروشید، می توانید از استوکاستیک به تنهایی استفاده کنید، اما در چنین حالتی درصد موفقیت شما پایین است.

 

RSI، اندیکاتوری برای تایید روند

 

یکی از محبوب ترین ابزارهای مورد استفاده در معاملات RSI است. روش محبوب برای استفاده از معاملات RSI استفاده از مناطق اشباع خرید و اشباع فروش است. اما ما پیش از این از استوکاستیک بدین منظور استفاده کردیم.

بنابراین در این ترکیب از ابزارها، ما از RSI برای تایید روند استفاده می کنیم.

عکس 4

کاری که من انجام دادم این بود که تنظیمات درون RSI را تغییر دادم و آن را فقط یک خط آن هم روی ۵۰ گذاشتم.

هر چیزی بالاتر از این خط سبز، سیگنال خرید خواهد بود زیرا روند صعودی دارد.

از سوی دیگر، هر چیزی زیر خط وسط، نشان دهنده وجود قیمت در یک روند نزولی است، بنابراین شما در چنین حالتی پوزیشن فروش خواهید گرفت.

به یاد داشته باشید، راه های زیادی برای استفاده از اندیکاتور RSI وجود دارد، در اینجا ما از آن به عنوان تایید کننده روند استفاده می کنیم.

 

MACD، تشخیص حرکت

 

MACD روند قیمت و جهت بازار را نشان می دهد و یک اندیکاتور نشان دهنده شتاب و قدرت روند است.

عکس5

استراتژی رایج برای استفاده با MACD تقاطع یا کراس خط ها است. در مناطقی که دایره ای به رنگ سبز نشان داده شده است، زمانی که خط MACD (آبی) خط سیگنال (نارنجی) را قطع می کند و به بالای آن می رود، سیگنال خرید بگیرید. از سوی دیگر، زمانی که خط MACD (آبی) به زیر خط سیگنال (نارنجی) می رود، پوزیشن فروش بگیرید.

با این حال، چنین چیزی فقط در بازارهای روند دار است که جواب می دهد. وقتی بازار ساید یا خنثی است و روند ندارد، MACD اغلب سیگنال های نادرستی می دهد.

عکس6

در این استراتژی معاملاتی، ما به کراس های MACD کاری نداریم. در واقع، مکدی سومین لایه تایید برای اطمینان از این است که مومنتوم یا قدرت روند بازار در جهت پوزیشن ماست.

 

سیگنال خرید

 

  1. گام ۱: به استوکاستیک نگاه کنید، سپس مطمئن شوید که هر دو خط K و D در مناطق اشباع فروش هستند.
  2. گام ۲: از RSI برای تأیید روند صعودی استفاده کنید. اینگونه که اطمینان حاصل کنید که خط وسط بالای (۵۰) است.
  3. گام ۳: از MACD برای تأیید روند صعودی استفاده کنید. شما باید مطمئن شوید که خط MACD خط سیگنال را قطع می کند و به بالای آن می رود.
  4. گام ۴: مطمئن شوید که هر دو خط استوکاستیک هنوز به سطوح اشباع خرید نرسیده اند.
  5. گام ۵: یک پوزیشن خرید بگیرید.

عکس7

 

نحوه ورود برای گرفتن پوزیشن فروش

 

  1. گام ۱: ابتدا به استوکستیک نگاه کنید، سپس مطمئن شوید که هر دو خط K و D در مناطق اشباع خرید قرار دارند.
  2. گام ۲: از RSI برای تأیید روند نزولی استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که قیمت زیر خط وسط (۵۰) است.
  3. گام ۳: از MACD برای تأیید حرکت نزولی استفاده کنید. مطمئن شوید که خط MACD  خط سیگنال را قطع می کند و به زیر آن می رود.
  4. گام ۴: مطمئن شوید که هر دو خط اندیکاتور استوکاستیک هنوز به سطح اشباع فروش نرسیده اند.
  5. گام ۵: پس از احراز همه قوانین، یک پوزیشن فروش بگیرید.

 

استراتژی خروج

 

در صورتی که پوزیشن فروش داشته باشید، باید حد ضرر خود را در نزدیک‌ترین سویینگ کف (دره قیمتی) قرار دهید.

اگر پوزیشن خرید دارید، باید حد ضرر خود را بالاتر از نزدیک‌ترین سویینگ سقف (قله قیمتی) قرار دهید.

با این حال، معاملات فارکس شاه کلید ندارد و همیشه سلایق افراد مختلف متفاوت است. گذاشتن حد ضرر می تواند بر اساس تحمل ریسک فرد صورت گیرد. گذاشتن حد ضرر در نزدیکترین سویینگ ممکن است بسیار بزرگ باشد و شاید بخواهید با گذاشتن حد ضرر کوچکتر، ریسک خود را به حداقل برساند.

 

نکته مهم

 

هیچ یک از استراتژی ها وحی منزل و ۱۰۰٪ تضمینی نیستند. همیشه این امکان وجود دارد که اندیکاتورها از نتایج مورد نظر خود انحراف پیدا کنند و خطا دهند، حتی زمانی که همه چیز چک لیست بررسی شده است. همیشه نیروهای بزرگتر در بازی هستند.

در صورتیکه می خواهید سیگنال های دقیق تر و صحیح تری داشته باشید و نقاط ورود و خروج را تعیین کنید توصیه ما اینست که همیشه اندیکاتورها را با هم ترکیب کنید تا از دریافت سیگنال های کاذب پیشگیری بعمل آید. استفاده از اندیکاتورهای تکنیکال را جزء لاینفک استراتژی معاملاتی خود سازید اما برای اتخاذ تصمیمات معاملاتی خود هرگز تنها به یک اندیکاتور اعتماد نکنید.

4/5 - (2 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=15657
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد استراتژی معاملاتی آچار فرانسه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403