هیچ کس نه باید و نه می تواند تنهایی به قلب معاملات فارکس زند!

332 بازدید

معامله تنهایی

بپذیرید. زمانی در حرفه فارکس وجود داشت که با خود فکر می کردید هر معامله گری در فارکس به جز شما، مانده ی چند عدد سیب زمینی سرخ کرده بود و به عبارتی ارزش این را نداشت که بخواهید چند ساعت وقت خود را با وی بگذرانید.

با خود فکر می کردید از آنجا که تنها 10 درصد از معامله گران در فارکس موفق هستند، فردی که در انجمن ها با او درباره بهترین سیستم معاملاتی مبتنی بر میانگین متحرک بحث می کردید ، احتمالاً چیزی نیست جز یک تریدر خالی بند و بی مایه دیگر که گوش ما را با توصیه های نطلبیده برده است. یا او  کسی نیست جز یک تریدر خرد دیگر که بیشتر وقت خود را در فضای مجازی و گروه ها کمین کرده و اصلا معامله ای نمی کند.

هنگام معاملات، افراد وسوسه می شوند که کارها را خودشان به تنهایی انجام دهند. و کسی هم نمی تواند آنها را سرزنش کند.

دوستان معاملاتی

معامله گران با استفاده از اندیشه های خود با یکدیگر رقابت می کنند و هدف از ایجاد سیستم های معاملاتی این است که “برتری” و بُرشی را نسبت به سایر معامله گران داشته باشند که منجر به زدن سود بیشتری می شود و نه ضرر!

بطور طبیعی یک معامله گر حس می کند که سیستمش بهتر از سیستم اصغر و تقی است، پس چرا باید به وی گوش دهد؟

از سوی دیگر، برای دیگران ترس از تمسخر و اینکه مبادا اسم “ناشی” روی آنها گذاشته شود، نیز وجود دارد. چنین چیزی به ویژه در انجمن های آنلاین فارکس بسیار شایع است.

برای اینکه بخواهید مثل راکی به تنهایی به بازارها حمله کنید هر استدلالی هم که داشته باشید، باید درک کنید که هیچ کس نمی تواند و نباید هم، به تنهایی به قلب آن زند.

همه معامله گران از پایین شروع می کنند و باید با کار و تلاش از نردبان موفقیت بالا بروند، اما این بدان معنا نیست که ما نمی توانیم در طول این مسیر به یکدیگر کمک نکنیم.

سریع ترین راه برای صعود به قله موفقیت این است که با سایر معامله گران تماس داشته، با آنها گپ بزنید و از تجربیات آنها درس بگیرید.

همه اینها با خارج شدن از دایره آسایش (حاشیه امن) آغاز می شود و درک اینکه همیشه جای رشد وجود داشته و می توان از دیگران چیزهایی یاد گرفت.

یادگیری از دیگران مفهوم جدیدی نیست و قطعاً منحصر به معاملات فارکس هم نیست.

ورزشکاران پیوسته به مربیان گوش می دهند تا مهارت های خود را بهبود داده و ارتقا دهند. آشپزها و طراحان مد بدنبال دوره های کارآموزی هستند تا زیر نظر افراد با تجربه و معروف بتوانند درک بهتری از پیشه و مهارت خود داشته باشند. حتی گاهی تجار غالباً برای آموختن از کارآفرینان جوان و مبتکر، ملاقات هایی را ترتیب اثر می دهند!

خبر خوب اینکه برای شروع یادگیری از دیگران نیازی نیست هزاران کیلومتر بپیمایید یا بهترین مانتو یا کت و شلوار خود را بپوشید. امروزه، می توانید براحتی در فضای اینترنت به جستجوی سایت هایی بپردازید که به شما امکان ملاقات با سایر معامله گران را می دهند بدون اینکه نیاز باشد از خانه خود خارج شوید.

راحت ترین گزینه این است که عضو انجمن های معاملاتی و فارکسی شوید. در این فروم ها شما می توانید در مورد مفاهیم بنیادی، سیستم های معاملاتی و حتی بروکرها با یکدیگر بحث کنید. فقط اطمینان حاصل کنید که در به اشتراک گذاشتن ایده های معاملاتی خود آداب را رعایت می کنید!

گزینه دیگر این است که در تلگرام به دنبال صفحات و پیج های معاملاتی و مشابه بگردید. در پیج ها یا گروه های تلگرامی می توانید در مورد رویدادهای خبری اقتصادی پرسش های خود را بپرسید یا با معامله گرانی که مشکلات معاملاتی مشابه شما را دارند، گفتگو کنید.

اگر علاقمند به معامله خبر هستید، می توانید معامله گران بنام و پرطرفرداری را نیز پیدا کنید که به طور منظم در زمان انتشار خبر اقتصادی وبینارهای زنده برگزار می کنند.

به یاد داشته باشید، بازارها سر سخت هستند و همه ما برای یک مشت پیپ با یکدیگر در حال جنگیم، اما این بدان معنا نیست که هیچ یک نمی توانیم سهم کوچک خود را از این سفره بزرگ فارکس برداشته و در مسیر خود موفق نباشیم.

چرا نباید برای مشورت با دیگران تماس داشت؟ یا برای کمک به همنوع خود در این بازار پرتلاطم و خیانتکار، سراغ آنها نرفت و دست یاری به سوی آنها دراز نکرد؟ کسی نمی داند.. شاید در این مسیر دوستان خوبی هم پیدا کردید!

4/5 - (2 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=5066
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد هیچ کس نه باید و نه می تواند تنهایی به قلب معاملات فارکس زند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403