رمز رسیدن به ثبات در معامله گری

95 بازدید

رمز دستیابی

اگر از جمعی از معامله گران سودآور فارکس بپرسید که بزرگترین عامل موفقیت آنها چیست، به احتمال زیاد کلمه “ثبات” را کم نخواهید شنید.

متأسفانه، رسیدن به ثبات در حرف آسان است و در عمل…

اما با ایجاد یک رویه و تنظیم قوانین معاملاتی برای خود، می توانید به ثبات در معاملات دست یابید. اولین قدم برای تبدیل شدن به یک معامله گر سودآور همین است.

اهداف نیکو

یاغی هایی که خیلی به آنها اعتقاد دارید و می گفتند “قوانین را باید شکست” رها کنید. شما اینجایید تا رفتار معاملاتی مثبت، یا آنچه برای شما جواب می دهد، را تبدیل به عادات خوب کنید.

تنظیم قوانین (و مهمتر از آن، پایبند بودن به آن قوانین) بسیار حیاتی است. اینگونه است که با آن ثبات می آید.

با داشتن قوانین، می توانید به مرور خود را طوری آموزش دهید تا موقعیت های خاص را تشخیص داده و به این موقعیت ها پاسخ های خودکار بدهید.

با آماده کردن خود به گونه ای که بتوانید بصورت خودکار واکنش نشان دهید، خواهید دید که به ثبات بیشتری در معاملات خود می رسید زیرا در چنین حالتی دیگر نیازی به فکر کردن ندارید.

شما درجا واکنش نشان می دهید.

ممکن است طراحی قوانینی که برای شخصیت معاملاتی شما مناسب باشند، زمانبر بوده و نیاز به کسب تجربه داشته باشد.

اما آیا مایلید یک راز کوچک بدانید؟

رمز اجرای موفقیت آمیز این قوانین یک چیز است: «باید به آنها اعتقاد داشته باشید».

این هم از ورد کار!

اگر خود را وادار به رعایت مجموعه قوانین تنظیمی خود نکنید، پس این قوانین به چه دردی می خورند؟ شما مشق خود را انجام داده اید و می دانید که بکار بستن آنها می تواند به سود بیشتر منجر شود، نه؟

برای اینکه به قوانین خود پایبند باشید، باید پیامدهای احتمالی که با عدم پایبندی به آنها ممکن است رخ دهند را مدام به خود یادآوری کنید. یادآوری پیامدها می تواند بر اساس تجربیات یا مشاهدات شما در گذشته باشد.

به عنوان مثال، می‌توانید زمانی را به یاد بیاورید که حد ضرر خود را در یک بازار رنج بسیار نزدیک گذاشته بودید و در نتیجه ابتدا استاپ شما خورده است و بعد بازار بر اساس تحلیل شما حرکت کرده است.

دفعه بعد که با تحلیل مشابهی پوزیشن گرفتید، احساس می‌کنید که باید از قانون حد ضرر خود پیروی کنید، به این امید که از تکرار سناریوی قبلی و ضرر پیشگیری کنید.

از آنجایی که آگاهی از پیامدهای احتمالی نقض این قوانین، ناشی از تجربه خود شماست، اگر قوانین تان را خودتان را بیندیشید و مطرح کنید، کارایی بهتری خواهد داشت.

باید توجه داشت که آنچه برای سایر معامله گران جواب می دهد اینطور نیست که لزوماً برای شما هم جواب دهد.

علاوه بر این، طرح و پیشنهاد قوانینی که متناسب با سبک معاملاتی و شخصیت خودتان باشد، بسیار منطقی تر است.

حالا فکر نکنید که به مجموعه قوانینی دست خواهید یافت که نسبت برد 100% را برای شما به ارمغان خواهد آورد!

شما می توانید قوانین زیادی را برای هر جنبه از معامله خود که متصور هستید مطرح کنید (مانند تریگر های ورود، سایز پوزیشن، سنگین کردن و سبک کردن پوزیشن و غیره)، با این حال می توانم تضمین دهم که روزهایی وجود خواهند داشت که در بازارها چیزی رخ خواهد داد که هیچ کس برای آن آماده نبوده است.

به یاد داشته باشید که احساسات انسانی غیرقابل پیش بینی است و آینده هم غیر قابل پیش بینی است. هیچ قطعیتی در رفتار بازار وجود ندارد و همین نکته عاملی است که فارکس را به بازی احتمالات تبدیل می کند.

داشتن مجموعه‌ای از قوانین، به شما کمک می‌کند تا بتوانید بازار را برای ساختن سیستم خود و اتخاذ تصمیمات معاملاتی خوب در زمان مواجهه با این عدم قطعیت، چارچوب‌بندی کنید.

به مرور، و با تمرین عامدانه و کسب تجربه، این قوانین منجر به ایجاد حس طبیعی (شم) نسبت به بازار، عادات معاملاتی خوب و سودآوری پایدار می گردد.

3/5 - (4 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=10824
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد رمز رسیدن به ثبات در معامله گری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1402