از کجا بفهمیم آماده تبدیل شدن به یک تریدر تمام وقت هستیم؟

85 بازدید

تریدر تمام وقت

جدا از بحث مالی که برای تبدیل شدن به یک معامله گر تمام وقت ضروری است، بیایید نگاهی داشته باشیم به یکی دیگر از عوامل که کمتر به آن پرداخته می شود اما به همان اندازه مهم است و آن شور و علاقه به فارکس است.

شور و علاقه، عبارتست از یک حس قوی در مورد یک شخص، یک کار یا مسئولیت. این حس به احساسات و عواطف شدیدی بر می گردد که معمولاً شما را وادار می کند به اهداف خود برسید.

هرچقدر هم که این موضوع ساده به نظر برسد، اما شور و علاقه نقش بسیار مهمی در کوشش معاملاتی شما ایفا می کند، زیرا شک نکنید که در طول روند کاری خود متحمل دراوداون خواهید شد. و در این مواقع است که احساس می کنید هر کاری که انجام می دهید بازار علیه شماست.

برای افرادی که شور و علاقه ندارند، وسوسه تسلیم شدن بسیار خوشایند خواهد بود.

برعکس، کسانی که دلشان با معاملات و فارکس است، دراوداون را چیزی نمی بینند جز دست اندازهای جزئی در مسیر.

جدی بودن و علاقمند بودن به فارکس، آتشی است سالم‌ و پایدار در وجود شما که به شما کمک می‌کند تا به تصمیم خود برای رفتن به سمت معامله گر تمام وقت بودن پایبند باشید.

با وجود ضرر های فراوان، شما همچنان به معامله زدن ادامه خواهید داد زیرا خودتان می خواهید. شما اجازه نخواهید داد که احساسات شما مانع از انجام ماموریت شما برای تبدیل شدن به یک معامله گر سودآور شود.

متوجه خواهید شد که هنوز باید کارهایی را انجام دهید که باید انجام دهید: یعنی دفترچه معاملاتی خود را به روز کنید، یک برنامه معاملاتی معقول اماده داشته باشید و فقط همان را بر بدن بزنید.

بنابراین قبل از اینکه وارد معاملات فارکس تمام وقت شوید، به شما توصیه می کنم که این سؤالات را از خود بپرسید:

  • آیا واقعاً می خواهید یک معامله گر فارکس شوید؟
  • چقدر شدید می خواهید به اهداف معاملاتی خود برسید؟
  • چگونه می توانید از نظر روانی در برابر دراوداون های بزرگ مقاومت کنید؟

به یاد داشته باشید که پرشور و علاقمند بودن لزوماً به این معنا نیست که برای رسیدن به خواسته های خود به شدت احساس علاقه و اشتیاق داشته باشید.

برخی می گویند که اشتیاق مانند یک «بله» بی قید و شرط برای انجام یک کار خاص است، مهم نیست که این کار چقدر چالش برانگیز است.

اگر فارکس در حال حاضر برای شما شایسته گفتن یک “بله” بی قید و شرط نیست، نگران نباشید! شور و علاقه یک حس فوری نیست، بلکه حسی است که می توان آن را بمرور پیاده کرد و نیاز به تقویت مداوم دارد.

اگر حس می‌کنید که هنوز کاملاً به این حد نرسیده‌اید، همچنان می‌توانید به یادگیری یا تمرین در نسخه دمو ادامه دهید تا بلکه بفهمید آیا معاملات فارکس واقعاً برای شما مناسب است یا خیر.

5/5 - (1 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=17887
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

1 نظر در مورد از کجا بفهمیم آماده تبدیل شدن به یک تریدر تمام وقت هستیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403