3 ریسک مهم در فارکس که معمولا نادیده گرفته می شوند

55 بازدید

3 ریسک مهم در فارکس که معمولا نادیده گرفته می شوند

بر کسی پوشیده نیست که معامله در بازارهای مالی با ریسک های فراوانی همراه است، به ویژه وقتی صحبت از پولی است که به سختی به دست آورده اید.

برت استینبارگر روانشناس مشهور در کتاب خود بارها اشاره کرده است که ریسک های دیگری نیز وجود دارد که بسیاری از ما به راحتی از آنها چشم پوشی می کنیم. آیا تابحال شده شما هم خود را پیرامون موارد مقاله امروز سرزنش کنید؟

 

ریسک سر رفتن حوصله

 

بسیاری از مردم به دلیل چشم انداز درآمد هنگفت در یک بازه زمانی نسبتاً کوتاه به سمت فارکس کشیده می شوند.

اما گاهی اوقات هست که نوسانات چندانی در بازار رخ نمی دهد یا سیستم معاملاتی شما هیچ یک از این نوسانات را شکار نمی کند.

اگر یک معامله گر کم صبر باشد، ممکن است وسوسه شود سیستم معاملاتی خود را کنار بگذارد یا ممکن است رفته رفته بخواهید زورکی معامله بزند.

اگر متوجه شدید که بی قراری می کنید و نمی توانید منتظر بمانید تا نوسان خوبی در بازار را شکار کنید، بهتر است کمی از نمودارهای خود فاصله بگیرید.

 

ریسک “دراوآپ”

 

ما بارها از ریسک ها و دردسرهای دراوداون سخن گفته ایم، اما آیا می‌دانستید که وقتی ارزش حسابتان افزایش می‌یابد (دراوآپ) نیز با ریسک هایی نیز مواجه هستید؟

بله! معامله گران پس از پشت سر گذاشتن بردهای رگباری نیز ریسک را تجربه می کنند.

بسیاری از معامله گران پس از یک سلسله سود متوالی، به دلیل اعتماد به نفس زیادی، معمولا تصمیمات معاملاتی بدی می گیرند. نتیجه این می شود که آنها در نهایت سایز پوزیشن خود را تا حد غیرقابل مدیریتی افزایش می دهند، پوزیشن زیادی می گیرند و دیگر به برنامه های معاملاتی خود پایبند نیستند.

به همین دلیل است که معامله گران همیشه باید سعی کنند احساسات خود را کنترل کنند. اگر این کار را انجام ندهید، احتمال دارد در زمان اجرای معامله خود سهل انگاری کنید. به یاد داشته باشید که همیشه به برنامه معاملاتی خود پایبند باشید و نفس خود را کنترل کنید!

 

ریسک توالی

 

هر چقدر هم که معاملات خود را خوب مدیریت کنید یا هر چقدر هم که سیستم معاملاتی شما در موفقیت تداوم داشته باشد، شما هرگز نمی توانید از پیش بدانید که چقدر معاملات برد و چقدر معاملات باخت خواهید داشت.

معامله گر زمانی که شروع به برداشتن و حذف توالی بردها و/یا باخت های خود از زمینه آماری می کند، ریسک توالی را تجربه می کند.

به عنوان مثال، ای بسا یک سلسله برد متوالی را پشت سر بگذارید و آنگاه فکر کنید که در بازارها تبحر پیدا کرده اید، که به راحتی می تواند منجر به اعتماد به نفس زیادی شود.

از طرف دیگر، ضرر های پشت سرهم ممکن است باعث شوند به خود یا استراتژی معاملاتی خود شک کنید و شما را تحریک کنند از برنامه های معاملاتی خود منحرف شده و تصمیمات معاملاتی بدی بگیرید.

حتی ایامی که برد و باخت های یکی در میان کسب می کنید را نیز می توان اشتباه درک کرد. اگر می بینید که موجودی حساب شما بدون هیچ پیشرفت واقعی بالا و پایین می پرد، ممکن است آن را به عنوان نشانه ای از عدم بهبود تلقی کنید و انگیزه خود را از دست بدهید یا کلا بیخیال فارکس شوید.

خوشبختانه راهی برای جلوگیری از این ذهنیت خطرناک وجود دارد. با استفاده از یک ژورنال معاملاتی، می توانید همه چیز را در چشم انداز مناسب قرار دهید و تصویر کلی را در ذهن خود داشته باشید.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
https://irtrader.net/?p=17907
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد 3 ریسک مهم در فارکس که معمولا نادیده گرفته می شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403