بررسی بروکر کپیتال اکستند ✔️ مزایا و معایب CapitalXtend

1351 بازدید
بررسی بروکر کپیتال اکستند، مزایا و معایب

به طور معمول روال کار ما بررسی بروکرهای کم سابقه نیست، مگر اینکه پتانسیل مناسبی را در آن بروکر شاهد باشیم. بروکر کپیتال اکستند هم یکی از همین بروکرهاست که با وجود سابقه کمی که دارد به نظر ما پتانسیل خوبی برای رشد دارد. هرچند این بروکر در سال 2020 تاسیس شده است اما تیم موسس آن دارای سابقه و تجربه مناسب در یکی از بروکرهای مطرح و معتبر آن زمان یعنی فارکس تایم بودند.

در این مقاله بروکر کپیتال اکستند را به طور جامع بررسی می کنیم و با مزایا و معایب آن آشنا می شویم. باید دید که این بروکر در لیست بهترین بروکر فارکس چه جایگاهی را به خود اختصاص می دهد و آیا مناسب سبک تریدری شما هست یا خیر. اگر مایلید قبل از مطالعه ادامه مقاله گشتی در سایت بروکر بزنید از لینک زیر وارد وبسایت مخصوص کاربران ایرانی شوید.

امنیت و اعتبار: 8 از 10
اسپرد و کمیسیون: 7 از 10
شارژ و برداشت: 8 از 10
پشتیبانی مشتریان: 9 از 10
پلتفرم و ابزارهای معاملاتی: 8 از 10
انواع حساب و شرایط معاملاتی: 8 از 10
جمع امتیاز : 8.0 از 10

در صورتی که به دنبال اطلاعات خاصی در مورد CapitalXtend هستید، می توانید از فهرست زیر به مطلب مورد نظر منتقل شوید.

سرفصل مطالب مقاله بررسی بروکر CapitalXtend
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید

  اطلاعات کلی در مورد بروکر کپیتال اکستند

  نام بروکر کپیتال اکستند، کاپیتال اکستند
  سال تاسیس 2020 میلادی
  رگولاتوری FSC موریس - Financial Commission - آژانس تنظیم مقررات بازار های مالی قزاقستان
  لوریج (اهرم) تا 1:5000
  تعداد حساب 4 نوع حساب
  تعداد پلتفرم متاتریدر 4 و 5
  لینک ثبت نام کلیک کنید
  پشتیبان تلگرام کلیک کنید
  اسپردها از 0.2 پیپ
  حداقل واریز 100 دلار
  بونوس و پاداش دارد
  حساب اسلامی دارد
  شارژ و برداشت ریالی با IrPay.Pro

  بررسی اولیه بروکر کپیتال اکستند

  در حدودا 3 سال پیش بروکر فارکس تایم بخش بزرگی از بازار فارکس ایران را به خود اختصاص داده بود. در آن سالهای عده زیادی از تریدرهای ایرانی معتقد بودند که فارکس تایم یکی از بهترین بروکرهای ایران است. اما سیاست های توسعه طلبانه برخی از مدیران این بروکر مبنی بر گسترش فعالیت در اروپا منجر به تحریم کاربران ایرانی شد. کاربران ایرانی مجبور شدند یا حساب خود را ببندند و یا به بروکر آلپاری منتقل شوند.

  اما ظاهرا این اتفاق برای برخی از مدیران آن زمان بروکر خوشایند نبود. به همین دلیل تصمیم به جدایی از ForexTime و تاسیس یک بروکر جدید به نام کپیتال اکستند را گرفتند. بروکر کپیتال اکستند در سال 2020 تاسیس شد در حالی که بخش بزرگی از مدیران و کارمندان آن از فارکس تایم منتقل شده بودند. تجربه و روابط خوبی که FXTM به دست آورده بودند باعث شد تا سریعتر بتوانند رشد و توسعه پیدا کنند.

  ورود به سایت بروکر کپیتال اکستند

  یکی از نقات قوت بروکر کپیتال اکستند سایت این بروکر می باشد. سایتی زیبا و جذاب که در عین حال اطلاعات مورد نیاز کاربر را نیز به آسانی در اختیار او قرار می دهد. همچنین به لطف تیم فارسی زبان قوی که کپیتال دارد، ترجمه سایت نیز روان و قابل فهم است. برخلاف ترجمه های ماشینی که در سایت برخی بروکرها دیده می شود ترجمه فارسی سایت این بروکر قابل قبول است.

  از مزایای داشتن تیم فارسی زبان قوی این است که نیازهای کاربران ایرانی را بهتر درک می کند. به عنوان مثال برای حل مساله فیلترینگ کپیتال اکستند سعی می کند به طور مرتب آدرس های جدیدی در اختیار کاربران فارسی زبان خود قرار دهد. از لینک زیر می توانید به جدید ترین لینک ورود به سایت کپیتال اکستند مخصوص کاربران ایرانی دسترسی داشته باشید.

  سایت بروکر کپیتال اکستند

  همچنین از نظر پنل کاربری هم ناحیه کاربری کپیتال اکستند یکی از قویترین هاست. یکی از مواردی که من را متقاعد می کند که این بروکر پتانسیل رشد خوبی دارد همین پرتال کاربری قوی و کاملی است که دارد. یک ناحیه کاربر پسند که تقریبا تمام موارد مورد نیاز تریدرها را داخل خود دارد. فقط دو مورد کاربردی هست که به نظرم باید به این پنل کاربری افزوده بشود. یکی قابلیت تغییر لوریج و دیگری قابلیت سواپ فری کردن حساب ها که بهتر است کاربر بتواند از داخل ناحیه کاربری خود آنها را مدیریت کند.

  آیا کپیتال اکستند معتبر است؟

  در باب اعتبار بروکرها معمولا چندین فاکتور را بررسی می کنیم. اول اعتبار رگولاتوری که بروکر تحت نظارت آن قرار دارد. دوم مدت زمانی که از تاسیس بروکر می گذرد و سوم هم سابقه شکایت کاربران بروکر هست که باید بررسی بشود. بروکر کپیتال اکستند بخشی از گروه CAPITALXTEND GROUP LTD است که در کشور قزاقستان به شماره 201240028219 ثبت شده است و از آژانس مقررات و توسعه بازارهای مالی قزاقستان مجوز فعالیت گرفته است. همچنین تحت نظارت کمیسیون خدمات مالی موریس به شماره GB23201599 قرار دارد. بروکر کپیتال اکستند علاوه بر این در جزیره سنت وینسنت با شماره 395LLC2020 ثبت شده است و عضوی از Financial Commission که یک سازمان نظارتی خصوصی است می باشد.

  اگر در مورد رگولاتوری های مختلف اطلاعات داشته باشید می دانید که هیچ یک از موارد ذکر شده اعتبار چندانی ندارند. اما نکته مثبتی که وجود دارد تعدد آنهاست که می تواند کمی از اعتبار پایین آنها را جبران کند.

  در مورد سابقه و مدت زمان فعالیت هم بروکر کپیتال تقریبا از اوائل سال 2021 کار خودش را شروع کرده است و کاملا تازه کار و جوان است. در این بخش هم سابقه تیم مدیریتی و کارمندان آن هست که می تواند کمی این موضوع را جبران کند.

  اما در مورد سومین فاکتور که سابقه شکایت کاربران است، ما شکایت تایید شده ای در سایت های خارجی و داخلی پیدا نکردیم. تنها موردی که وجود دارد، موردی است که در یکی از گروه های تلگرامی مطرح شده که مربوط می شود به سوء استفاده کاربر از سواپ که در نهایت هم مشکل حل شده است. به هر حال با جمعبندی تمام این موارد می توان با کمی اغماض امتیاز 8 را در باب امنیت و اعتبار به کپیتال اکستند داد.

  انواع حساب در بروکر کپیتال اکستند

  در کپیتال اکستند 4 نوع حساب به مشتریان ارائه می شود.

  1. حساب استاندارد
  2. حساب ECN
  3. حساب Pro ECN
  4.  حساب پلاتینیوم

  حساب استاندارد با حداقل 100 دلار قابل افتتاح است. این نوع حساب فقط در متاتریدر 4 ارائه می شود، بدون کمیسیون است و اسپردها از 2.5 پیپ شروع می شود. حساب ECN را می توانید با حداقل 200 دلار فعال کنید. این نوع حساب هم در متاتریدر 4 و هم در متاتریدر 5 ارائه می شود، بدون کمیسیون است و اسپردهای آن از 1.6 پیپ شروع می شود. حساب Pro ECN با حداقل 500 دلار افتتاح می شود. در پلتفرم متاتریدر 4 و متاتریدر 5 ارائه می شود، 6 دلار در هر لات کمیسیون دارد و اسپردهای آن از 0.1 پیپ شروع می شود. حساب آخر یعنی حساب پلاتینیوم با 25000 دلار قابل افتتاح است و بیشتر مناسب تریدرهای با تجربه است. این نوع حساب فقط در متاتریدر 4 در دسترس است، کمیسیون ندارد و اسپردهای آن از 0.1 پیپ شروع می شود. در حساب پلاتینیوم فقط فارکس، فلزات و شاخص ها قابل معامله است و حداکثر لوریج بیشتر از 1:500 نخواهد بود.

  حساب Standard

  • حداقل واریزی : 100 دلار
  • حداکثر لوریج 1:5000
  • اسپرد : از 2.5 پیپ
  • فارکس، فلزات، سهام و رمز ارزها
  • حساب اسلامی : دارد
  • کمیسیون : ندارد
  • استاپ اوت : 20 درصد

  حساب ECN

  • حداقل واریزی : 200 دلار
  • حداکثر لوریج 1:5000
  • اسپرد : از 1.6 پیپ
  • فارکس، فلزات، سهام و رمز ارزها
  • حساب اسلامی : دارد
  • کمیسیون : ندارد
  • استاپ اوت : 50 درصد
  مناسب شروع

  حساب Pro ECN

  • حداقل واریزی : 500 دلار
  • حداکثر لوریج 1:5000
  • اسپرد : از 0.1 پیپ
  • فارکس، فلزات، سهام و رمز ارزها
  • حساب اسلامی : دارد
  • کمیسیون : 6 دلار در لات
  • استاپ اوت : 50 درصد
  پر طرفدارترین

  حساب Platinum

  • حداقل واریزی : 25000 دلار
  • حداکثر لوریج 1:500
  • اسپرد : از 0.1 پیپ
  • فارکس، فلزات و شاخص ها
  • حساب اسلامی : دارد
  • کمیسیون : ندارد
  • استاپ اوت : 50 درصد

  دارایی های قابل معامله در بروکر کپیتال اکستند

  بعد از ثبت نام در بروکر کپیتال اکستند و افتتاح حساب معاملاتی طیف وسیعی از ابزارها و نمادهای معاملاتی را در اختیار خواهید داشت که تقریبا نیاز هر تریدری را برطرف می کند.

  1. فارکس: 101 جفت ارز فارکس را می توانید معامله کنید که تقریبا بیشترین تعداد در بین بروکرهاست.
  2. فلزات: 5 فلز شامل طلا ، نقره، مس ،پالادیوم و پلاتینیوم را در ترکیب با ارزهای مهم در 13 نماد معامله کنید.
  3. انرژی: امکان معامله نفت برنت انگلستان، نفت آمریکا و گاز طبیعی وجود دارد.
  4. شاخص ها: شما می توانید 12 شاخص بورس از جمله شاخص داوجونز، نزدک و شاخص بورس های ژاپن، المان، انگلیس ، هنگ کنگ، چین، استرالیا و همچنین شاخص اروپا را معامله کنید.
  5. سهام: شما می توانید سهام بیش از 90 شرکت بزرگ دنیا از جمله تسلا، اپل ، گوگل ، آمازون،  BOA و … معامله کنید.
  6. کریپتوکارنسی ها: حدود 40 رمز ارز شامل بیتکوین، اتریوم، لایتکوین، دش، بیتکوین کش، اتریوم کلاسیک و تعدادی دیگر از رمز ارزها که گاها با ارزهای اصلی مهم ترکیب می شوند طیف وسیعی از رمز ارزها را برای معامله در اختیار شما قرار می دهند.
  در ویدیو زیر تمام نمادهای قابل معامله در متاتریدر 4 و اسپرد آنها را سه نوع حساب استاندارد، ECN و Pro ECN می توانید مشاهده کنید.

  اسپرد انواع حساب در بروکر کپیتال اکستند

  با توجه به اینکه حساب پلاتینیوم در بروکر کپیتال اکستند واریز اولیه بالایی نیاز دارد به این حساب نمی پردازیم. البته در واقع اسپرد آن همان اسپرد حساب Pro ECN است با این تفاوت که دیگر کمیسیون ندارد. همانطور که پیشتر اشاره کردیم در بین حساب های این بروکر حساب Pro ECN دارای کمترین اسپرد است که 6 دلار هم کمیسیون به ازای هر لات معامله دریافت می کند. در جدول زیر اسپرد نمادهای پرطرفدار را در سه نوع حساب استاندارد، ECN و Pro ECN مقایسه می کنیم.

  اگر بخواهیم مقایسه اجمالی داشته باشیم حساب های کپیتال اکستند را با سایر بروکرها چنین نتیجه ای می توان گرفت: حساب استاندارد این بروکر تقریبا بیشترین اسپرد را در بین بروکرها دارد و همه رده حساب های اسپرد ثابت بقیه بروکرهاست. حساب ECN تقریبا معادل حساب استاندارد سایر بروکرهاست و اسپردهای نرمالی دارد. حساب Pro ECN اما اسپردهای پایین تری نسبت به بسیاری از بروکرهای دیگر دارد و اگر با حداقل واریز اولیه 500 دلار و کمیسیون اضافه بر اسپرد مشکلی ندارید گزینه خوبی است.

  نماد حساب Standard حساب ECN حساب Pro ECN
  EUR/USD 2.6 پیپ 1.8 پیپ 0.2 پیپ + 6$ کمیسیون
  GBP/USD 2.8 پیپ 1.9 پیپ 0.4 پیپ + 6$ کمیسیون
  USD/JPY 3.4 پیپ 2.4 پیپ 0.5 پیپ + 6$ کمیسیون
  AUD/USD 2.6 پیپ 1.8 پیپ 0.2 پیپ + 6$ کمیسیون
  USD/CHF 3.0 پیپ 2.1 پیپ 0.7 پیپ + 6$ کمیسیون
  Gold 44 سنت 30 سنت 16 سنت + 6$ کمیسیون
  Bitcoin 2.5 دلار + 0.5% کمیسیون 2.5 دلار + 0.5% کمیسیون 2.5 دلار + 0.5% کمیسیون
  داوجونز 5 پیپ 4 پیپ 2 پیپ + 6$ کمیسیون

  پلتفرم های معاملاتی در بروکر CapitalXtend

  بعد از ثبت نام در بروکر کپیتال اکستند دو پتلفرم معاملاتی محبوب متاتریدر 4 و متاتریدر 5 را در اختیار خواهید داشت. البته حساب استاندارد و پلاتینیوم فقط در متاتریدر 4 ارائه می شوند. همچنین در حساب های Pro و Pro ECN برخی نمادهای معاملاتی مثل سهام فقط در متاتریدر 5 قابل معامله هستند. در زیر می توانید لینک دانلود هر پلتفرم برای نسخه های ویندوز، اندروید ، IOS و همچنین لینک پلتفرم تحت وب و بدون نیاز به دانلود را ببینید. نسخه تحت وب فقط برای متاتریدر 5 در دسترس است. لازم به ذکر است که استفاده از پلتفرم متاتریدر در سیستم های عامل IOS برای چند ماهی به مشکل خورده بود که در حال حاضر مرتفع شده است.

  پشتیبانی مشتریان در بروکر کپیتال اکستند

  یکی از نقاط قوتی که می شود برای کپیتال اکستند در نظر گرفت پشتیبانی از مشتریان است. تیم فارسی زبان به لطف تجربه خوبی که در بروکر فارکس تایم داشتند به خوبی و با قدرت مشتریان را پشتیبانی می کنند. شما از طریق چت آنلاین سایت بروکر می توانید در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته سوالات و مشکلات خود را مطرح کنید و پاسخ آن را دریافت کنید.

  همچنین هر کاربر یک مدیر حساب مخصوص نیز دارد که بعد از افتتاح حساب با شما تماس می گیرد و اطلاعات خود را در اختیار شما قرار می دهد. شما می توانید با مدیر حساب خود از طریق تلگرام و یا ایمیل در تماس باشید. همچنین در صورت تمایل این امکان را دارید که درخواست تماس تلفنی دهید.

  به طور کلی و تا این لحظه پشتیبانی بروکر کپیتال اکستند خوب و قابل قبول است و آن را می توان در زمره بهترین پشتیبانی ها در بین بروکرها دانست.

  دفتر بروکر کپیتال اکستند در برج ایکس

  سرعت انجام معاملات و اسلیپیج در کپیتال اکستند

  طبق معمول یکی از مواردی را که در مورد بروکرها بررسی می کنیم سرعت انجام معاملات و همچنین اسلیپیج در معاملات است. این دو مورد را تقریبا هیچ سایت دیگری بررسی نمی کند با اینکه بسیار پر اهمیت هستند. اگر معاملات به سرعت انجام نشوند و دارای اسلیپیج (لغزش در قیمت) باشند، داشتن اسپرد پایین برای بروکر مزیتی محسوب نمی شود. حالا اجازه دهید این دو مورد را در بروکر کپیتال اکستند بررسی کنیم.

  یکی از مزیتها کپیتال اکستند پینگ پایین به سرور این بروکر از داخل ایران است. شما بدون نیاز به V P N می توانید در متاتریدر کانکت شوید و پینگ کمتر از 130 میلی ثانیه را دریافت کنید. در مجموع 10 معامله ای که ما انجام دادیم، به طور میانگین معاملات در 370 میلی ثانیه پردازش شدند. بیشترین زمان اجرای یک سفارش 788 میلی ثانیه و کمترین زمان 288 میلی ثانیه بوده است. با این سرعت پردازش کپیتال در بین 5 بروکر برتر از این حیث قرار می گیرد.

  اما برای بررسی اسلیپیج در معاملات هیچکدام از معاملات را به صورت دستی نبستیم. تمام معاملات با استاپ لاس بسته شدند تا به وضوح بتوانیم درباره مقدار اسلیپیج نظر دهیم. از مجموع این 10 معامله 5 معامله بدون اسلیپیج و 5 معامله دارای اسلیپیج بودند. این مورد خوب نیست ولی خیلی هم به افتضاحی بعضی بروکرها نیست. برای اینکه کمتر دچار اسلیپیج شوید بهتر است در تایم اخبار مهم که نوسانات بازار شدید می شود معامله نکنید. برای دانستن زمان اخبار از تقویم اقتصادی فارکس استفاده کنید.

  اسلیپیج در معاملات بروکر کپیتال اکستند

  روش های شارژ و برداشت در کپیتال اکستند

  یکی دیگر از موارد مهمی که در مورد بروکرها باید بررسی کرد شارژ و برداشت در آنهاست. اینکه تنوع روشهای شارژ و برداشت در آنها چگونه است؟ آیا از روش شارژ و برداشت ریالی پشتیبانی می کنند؟ سرعت پردازش درخواست ها چقدر است؟ بیایید در مورد کپیتال اکستند به این سوال ها پاسخ دهیم.

  گزینه هایی که برای شارژ و برداشت وجود دارند عبارتند از:

  • شارژ و برداشت ریالی از طریق صرافی IrPay.Pro
  • رمز ارز بیتکوین
  • تتر TRC20
  • تتر ERC20
  • رمز ارز لایتکوین
  • رمز ارز دوج کوین
  • رمز ارز BNB
  • رمز ارز اتریوم

  شارژ حساب با استفاده از رمز ارزها بلافاصله بعد از تایید شبکه بلاک چین انجام می شود. من با تتر شارژ کردم که ظرف چند دقیقه انجام شد. برای شارژ و برداشت به صورت ریالی خوشبختانه صرافی IrPay از کپیتال اکستند پشتیبانی می کند. شارژ حساب در چند دقیقه انجام می شود و برداشت از حساب نیز از چند دقیقه تا یک ساعت پردازش می شود.

  یک صراف ریالی هم توسط بروکر معرفی شده است که از طریق تلگرام در دسترس هست. هر بار برای شارژ حساب باید استعلام بگیرید، شماره حساب بگیرید، پرداخت کنید و فیش پرداختی را ارسال کنید. طبق گفته بروکر ظرف مدت 24 ساعت حساب شما شارژ می شود. با این شرایط استفاده از آی آر پی بسیار منطقی تر هست.

  بونس و طرح های تشویقی در کپیتال اکستند

  هدایا و طرح های تشویقی که بروکرها برای کاربران خود قرار می دهند یکی از حذابیت ها در انتخاب بروکر است. هر چند که همین امتیاز گاها برای برخی تریدرها بسیار مهم است. در بروکر کپیتال اکستند در حال حاضر دو طرح تشویقی وجود دارد:

  1- بونس 30 درصدشارژ حساب: این بونس در ازای واریزیهای بالاتر از 100 دلار به شما تعلق می گیرد. حداکثر مقدار آن 300 دلار است و شامل حساب پلاتینیوم نمی شود. هرچند مجموع پاداشی که می تونید بگیرید فقط 300 دلار است اما مزیتی که دارد این است که قابل ضرر است و می تواند در دراودان ها مقداری به کمک شما بیاید. برای فعال سازی این پاداش از طریق پنل کاربری و منوی طرح های تشویقی اقدام کنید.

  2- طرح کش بک: در این طرح که بر اساس حجم معاملات و مقدار واریزی شما طراحی شده است مقداری از اسپرد و کمیسیونی که پرداخت کردید به شما برگشت داده می شود. این طرح در 3 سطح اجرا می شود که تا 6 دلار در هر لات به شما برگشت داده می شود. البته این 6 دلار در حالت عادی 2 دلار است و فعلا به خاطر سالگرد 3 سالگی کپیتال اکستند به 6 دلار افزایش پیدا کرده است. در جدول زیر می توانید مقدار واریزی مورد نیاز و همچنین مقدار معامله برای هر سطح را ببینید.

  طرح کشبک در بروکر کپیتال اکستند

  حساب اسلامی در بروکر CapitalXtend

  اگر اعتقادات اسلامی برای شما اهمیت دارد و یا اینکه تریدر بلند مدت هستید و بهره های شبانه منفی باعث ضرر اضافه شما می شود حتما حساب بدون سواپ یا بدون بهره برای شما مناسب است. در این نوع حساب که کپیتال اکستند نیز از آن پشتیبانی می کند اگر معاملات شما در ساعت 12 شب باز مانده باشد دیگر بهره شبانه پرداخت نمی کنید. بر خلاف حساب های دارای سواپ که بسته به نوع معاملات شما ممکن است بهره شبانه پرداخت یا دریافت کنید.

  اگر حساب اسلامی را در بروکر کپیتال اکستند انتخاب کنید در صورتی که معاملات شما تا 10 شب باز بماند بهره ای پرداخت نمی کنید. اما از شب یازدهم به بعد بسته به نوع نمادی که در آن معامله می کنید باید کمیسیونی تحت عنوان Storage Fee پرداخت کنید. برای اینکه حساب اسلامی باز کنید کافی است در هنگام افتتاح حساب معاملاتی تیک بدون سواپ را بزنید. در تصویر زیر این گزینه را می بینید.

  جمعبندی : آیا با کپیتال اکستند ترید کنیم؟

  با مطالبی که گفتید حالا راحت تر می توانید تصمیم بگیرید که در بروکر کپیتال اکستند حساب باز کنید یا نه؟ همانطور که دیدید به عنوان یک بروکر تازه کار مزایا و معایبی داشت که می تواند برای برخی تریدرها جذاب باشد. در زیر معایب و مزایای آن را تیتروار بیان می کنیم.

  معایب کپیتال اکستند :

  1- سابقه کم: اولین موضوعی که به چشم می آید سابقه کم فعالیت این بروکر است که عملا از 2021 شروع می شود. البته می توان گفت این عیب تا حدودی با تیم قوی موسس و پشتیبان بروکر و مجوزهای متنوع جبران شده است.

  2- اسپردهای بالا: دومین ایرادی که می توان از این بروکر گرفت اسپردهای بالا در حساب استاندارد و نسبتا بالا در حساب ECN است. البته در حساب Pro ECN شرایط خوب است و در رقابت با بسیاری از بروکرها برنده خواهد شد. اگر در حساب استاندارد و ECN اسپردها مقداری تعدیل شود مطمئنا تریدرهای بیشتری از این بروکر استقبال خواهند کرد.

  3- اسلیپیج در معاملات: همانطور که در متن مقاله گزارش میزان اسلیپیج را در کپیتال اکستند دیدید چندان قابل قبول نبود. هرچند در بسیاری از بروکرهای دیگر اوضاع بدتر هم هست اما به نظر می آید این موضوع نیاز به بهبود دارد. البته اگر تریدر عادی هستید برای شما چندان حائز اهمین نیست ولی اگر اسکلپر هستید باید به آن توجه داشته باشید.

  مزایای کپیتال اکستند :

  1- تیم پشتیبانی قوی: اولین موضوعی را که شاید بتوان به عنوان مزیت کپیتال اکستند مطرح کرد پشتیبانی آن است. با توجه به اینکه تیم پشتیبانی فارسی قبلا سابقه خوبی در بروکر فارکس تایم داشتند در این بروکر هم به خوبی می توانند پاسخگوی کاربران باشند.

  2- شارژ و برداشت ریالی با IrPay : یکی دیگر از مزایای کپیتال همکاری با صرافی آی آر پی هست. با توجه به اینکه این صرافی داخل ایران است و سابقه خوبی دارد امنیت کار با آن بیشتر است. همچنین سرعت بالای IrPay در شارژ و برداشت حتما کاربران را راضی خواهد کرد.

  3- سرعت بالای انجام معاملات : خوشبختانه سرورهای معاملاتی این بروکر نزدیک ایران است و همین باعث شده است که از سرعت انجام معاملات خوبی برخوردار باشد. برای اتصال به پلتفرم معاملاتی نیازی به فیلترشکن نیست و معاملات در میانگین 370 میلی ثانیه اجرا می شوند. این عدد خوبی است و کپیتال را در بین 5 بروکر برتر ایران از این حیث قرار می دهد.

  4- لوریج 1:5000 : هرچند لوریج بالا ذاتا چیزی خوبی است و دست تریدر را باز تر می کند اما در عمل چندان چیز دلچسبی هم نیست. متاسفانه اکثر تریدرها توان مدیریت ریسک و احساسات را ندارند و این لوریج بالا باعث سقوط آنها در باتلاق معامله بیش از حد می شود. اگر تریدر با تجربه ای هستید و میدانید از لوریج بالا چگونه استفاده کنید در CapitalXtend این شرایط برای شما فراهم است.

  5- بونس و طرح تشویقی : با 30 درصد پاداش واریز که قابل ضرر است و در افت سرمایه می تواند به کمک شما بیاید ریسک معاملات خود را مقداری کمتر می کنید. همچنین با استفاده از طرح کشبک که تا 6 دلار در هر لات معامله به شما برگشت داده می شود می توانید مقداری از اسپرد را جبران کنید.

  با توجه به مزایا و معایبی که بیان کردیم این شما هستید که بر اساس سبک معاملاتی خود باید تصمیم بگیرید که کپیتال اکستند را انتخاب کنید یا خیر. امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد. اگر سوال و مشکلی در این بروکر داشتید حتما در کامنتها مطرح کنید. برای ورود به سایت کپیتال مخصوص کاربران ایرانی از لینک زیر استفاده کنید.

  5/5 - (2 امتیاز)
  https://irtrader.net/?p=13827
  اشتراک گذاری:
  واتساپتوییترفیسبوک
  سید محمد تبادکانی
  از سال 1384 وارد دنیای فارکس شدم. در طول این 18 سال سبکهای مختلف ترید رو بررسی کردم و معامله کردم. در نهایت نیوز تریدینگ رو به صورت حرفه ای به عنوان سبک معاملاتیم انتخاب کردم. به خاطر این سبک معاملاتی با بیش از صد بروکر فارکس در طی این سالها کار کردم و شناخت خوبی نسبت به بروکرها دارم. معتقدم که معامله گری بدون داشتن دانش کافی قماری بیش نیست.
  مطالب بیشتر

  نظرات

  0 نظر در مورد بررسی بروکر کپیتال اکستند ✔️ مزایا و معایب CapitalXtend

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.