بررسی و معرفی بروکر ارانته errante

در این مقاله تصمیم داریم به درخواست تعدادی از دوستان به معرفی و بررسی بروکر ارانته Errante بپردازیم. چیزی حدود یک ماه است که در حال بررسی این بروکر و ارتباط با بخش های مختلف آن هستیم. پیشنهاد می کنیم این مقاله را با دقت بخوانید، احتمال اینکه شما هم تصمیم بگیرید به ارانته کوچ کنید بسیار است.

بررسی کارگزاری ارانته فارسی
  برای شروع تولید فهرست مطالب ، یک هدر اضافه کنید
  بررسی بروکر ارانته Errante
  سال تاسیس 2018 میلادی
  رگولاتوری نظارت FSA و CySe
  لوریج (اهرم) تا 1:500
  تعداد حساب پنج نوع حساب
  تعداد پلتفرم متاتریدر 4 و متاتریدر 5
  لینک ثبت نام سایت ارانته
  پشتیبان فارسی در تلگرام لینک پشتیبان تلگرام
  اسپردها کاملا رقابتی (از 0 پیپ)
  حداقل واریز 50 دلار یا معادل آن
  بونوس و پاداش پاداش واریز 30 درصدی

  سابقه فعالیت بروکر ارانته

  ارانته در سال 2018 تاسیس شده است و خدمات بروکری خود را آغاز کرده است.
  در میان خیل عظیم بروکرهای فارکس با سابقه های طولانی و قدرت مالی زیاد، اینکه یک بروکر تازه کار بتواند خودی نشان دهد بسیار سخت است. چنین بروکری باید خدمات عالی و تیم حرفه ای داشته باشد. به نظر می رسد این مورد درباره Errante صدق می کند. همچنین این بروکر حدود 10 ماه است که وارد بازار فارکس ایران شده است و دارای تیم فارسی زبان است. آنچه ما در مورد ارانته دیدیم نظر ما را جلب کرد و باعث شد به این بروکر لقب تازه وارد آینده دار بدهیم. 🙂 امیدواریم که همینطور شود.

  آپدیت اردیبهشت 1401 : حالا حدود 11 ماه از انتشار این مقاله می گذرد. برای اولین بار ارانته را در خرداد 1400 معرفی کردیم. در آن زمان امیدوار بودیم که به یکی از بروکرهای محبوب ایران تبدیل شود. خدا رو شکر اینگونه شد و حالا خیلی ها ارانته را می شناسند. امیدواریم این بروکر روند مثبت خود را ادامه دهد.

  اعتبار بروکر Errante و رگوله آن

  بروکر ارانته تحت نظر دو رگولاتوری به کاربران خود خدمات می دهد.
  کاربران اروپایی تحت رگوله CySec قبرس که یکی از رگولاتوری های معتبر به شمار می آید خدمات دریافت می کنند.
  کاربران ایرانی Errante تحت رگولاتوری FSA سیشلز که یک رگوله آفشور است اجازه فعالیت دارند.
  هرچند رگوله FSA سیشلز چندان معتبر نیست، اما دادشتن رگوله CySec و همچنین شواهد و قراینی که ما از این بروکر دیدیم می تواند به ما نسبت به اعتبار ارانته اطمینان خاطر خوبی بدهد.

  آپدیت 9 آذر 1400 : بروکر ارانته در لیست بروکرهای رگوله شده وبسایت معتبر FXEMPIRE قرار گرفت. این وبسایت یکی از معتبرترین وبسایت های بین المللی در زمینه فارکس است. لیست شدن ارانته در این وبسایت در کنار بروکرهای بزرگی مثل ICMarkets, FxPro و Plus500 نشان از اراده ارانته برای ارائه خدمات در سطح جهانی به مشتریان خود می باشد. نکته قابل توجه این است که در این لیست تنها بروکری که به کاربران ایرانی خدمات میدهد بروکر Errante است.

  بروکر ارانته در لیست بهترین بروکرهای رگوله FXEMPIRE برای اطلاعات بیشتر می توانید به این لینک مراجعه کنید.

  سایت بروکر ارانته

  یکی از مواردی که در مورد بروکرها بررسی آن الزامی است وبسایت بروکر است. بخصوص زمانی که بروکر سابقه فعالیت خیلی زیادی ندارد.
  وبسایت بروکر باید روان، کاربرپسند و حاوی کلیه اطلاعات مورد نیاز تریدر باشد.
  سایت بروکر ارانته می توان گفت که تقریبا دارای این خصوصیات است. اطلاعات در مورد خود بروکر، رگوله آن ، انواع حساب ها ، پلتفرم ها و همچنین موارد قابل ترید به راحتی قابل پیدا کردن است.
  همچنین ترجمه فارسی سایت بروکر قابل فهم و روان است. بد نیست با کلیک روی لینک زیر قبل از ادامه معرفی و بررسی، گشتی در سایت بروکر بزنید.

  انواع حساب در کارگزاری ارانته

  در بروکر ارانته 4 نوع حساب در اختیار کاربران قرار می گیرد. Errante ادعا می کند که در تمام حساب ها ECN است. اختلاف اصلی در انواع مختلف حساب ها حداقل میزان واریزی اولیه و اسپرد است.

  1. ECN Standard : این نوع حساب با حداقل واریز 50 دلار فعال می شود و اسپردها از میانگین 1 پیپ شروع می شود.
  2. ECN Premium : در این نوع حساب حداقل واریز اولیه 1000 دلار است و اسپرد به 0.7 پیپ کاهش می یابد.
  3. ECN VIP : در اکانت VIP باید حداقل 5000 دلار در اولین واریزی داشته باشید و اسپرد به 0.2 پیپ کاهش می یابد و 3 دلار در لات هم کمیسیون دارید.
  4. Tailor Made : حداقل شارژ اولیه 15000 دلار و اسپرد از 0.0 پیپ شروع میشود و در هر لات 2 دلار کمیسیون دریافت میشه.

  مقایسه انواع حساب

  در جدول زیر مقایسه 4 نوع حساب بروکر ارانته و مشخصات آنها را می بینید. در صورتی که از موبایل استفاده می کنید می توانید برای دیدن کامل جدول آن را به سمت چپ و راست بکشید.

  نوع حساب Standard Premium VIP ECN
  واریز اولیه 50 دلار 1000 دلار 5000 دلار 1500دلار
  لوریج 1:500 1:500 1:500 1:500
  پاداش واریز تا 30% تا 30% تا 30% تا 30%
  اسپرد متغیر از 1.0 پیپ متغیر از 0.7 پیپ متغیر از 0.2 پیپ متغیر از 0.0 پیپ
  کمیسیون ندارد ندارد 3 دلار در لات 2 دلار در لات
  استاپ اوت لول 20% 20% 20% توافقی
  ارز پایه حساب دلار – یورو دلار – یورو دلار – یورو دلار – یورو
  حساب اسلامی بله بله بله بله

  همونطور که قبلا گفتید و در جدول بالا هم می بینید، تفاوت اصلی حساب ها در مقدار واریز اولیه آنها و اسپرد است. در دو نوع Standard و Premium فقط اسپرد لحاظ میشود ولی در حساب VIP و Tailor Made اسپردها خیلی کم خواهد بود و مقدار 3 و 2 دلار در هر لات هم کمیسیون پرداخت خواهید کرد.

  نکته قابل توجه این هست که تیم مارکتینگ ارانته با توجه به شرایط کاربران کشورهای مختلف مقداری در خصوصیات حساب ها تغییر ایجاد می کنند. به عنوان مثال حساب های استاندارد در برخی کشورها اسپردشون از 1.5 پیپ شروع می شود و در عوض حساب VIP در آن کشورها بدون کمیسیون است.

  برای اینکه مشخصات انواع حساب برای کاربران ایرانی را بتوانید بررسی کنید از زبان فارسی سایت استفاده کنید.

  حساب اسلامی یا بدون سواپ

  همواره دغدغه تریدرها، به خصوص آن دسته که بلند مدت ترید می کنند و یا آن دسته از دوستانی که به مسائل شرعی معتقد هستند بهره شبانه معاملات است.

  معمولا ضعف بروکرهای خوب در ارائه حساب های اسلامی با شرایط مناسب است. غالبا فقط در یک نوع حساب خاص، با محدودیت در نمادها و همچنین زمان باز بودن معاملات حساب بدون سواپ ارائه می شود.

  در بروکر ارانته اما شرایط حساب اسلامی قابل قبول است. شما بر روی هر 4 نوع حساب می توانید از داخل پرتال ارانته درخواست دهید تا بدون سواپ شود. با این کار روی هیچ نمادی حتی سهام، نفت و کریپتو کارنسی ها هم سواپ دریافت نمی شود. تنها محدودیتی که وجود دارد، این است که هر معامله برای مدت 7 شب بدون سواپ است، از شب 8 م سواپ اعمال می شود. حتی با وجود این محدودیت باز هم می توان گفت یکی از بهترین حساب های اسلامی را ارانته ارائه می دهد. جزئیات بیشتر در مورد حساب اسلامی را از پشتیبانی بروکر دریافت کنید.

  دارایی های قابل معامله در Errante

  بعد از ثبت نام در بروکر ارانته و افتتاح حساب معاملاتی طیف وسیعی از ابزارها و نمادهای معاملاتی را در اختیار خواهید داشت که تقریبا نیاز هر تریدری را برطرف می کند.

  1. فارکس: 48 جفت ارز در ارانته قابل معامله است
  2. فلزات: طلا ، نقره ، پالادیوم و پلاتینیوم را می توانید معامله کنید
  3. انرژی : نفت وست تگزاس ، نفت برنت و همچنین گاز طبیعی قابل ترید هستند
  4. کالاها: کاکائو ، قهوه ، شکر ، پنبه ، کتان و مس قابل ترید هستند
  5. شاخص ها: 9 شاخص عمده بورس های بزرگ دنیا، از جمله داوجونز , S&P 500 ، شاخص بورس ژاپن ، آلمان ، استرالیا و انگلستان در دسترس شما هستند.
  6. کریپتوکارنسی ها: بیتکوین ، اتریوم، لایت کوین ، ریپل و بیتکوین کش قابل معامله هستند
  7. سهام شرکت ها: سهام بیش از 100 شرکت بزرگ دنیا از جمله اپل ، تسلا ، آمازون ، گوگل ، بانک آمریکا و … قابل معامله هستند.

  اهرم معاملاتی برای جفت ارزها حداکثر 1:500 ، برای طلا 1:500 برای سهام 1:20 برای کریپتو ها 1:10 ، برای شاخص سهام 1:100 و برای نفت و گاز نیز 1:100 خواهد بود

  در ویدیو زیر می توانید لیست کامل نمادهایی که در حساب استاندارد ارانته قابل معامله هست را ببینید. همینطور اسپرد تمام نمادها را نیز می توانید چک کنید.

  اسپردها در بروکر ارانته

  حساب استاندارد در بروکر Errante به دلیل حداقل واریز اولیه 50 دلاری پر طرفدارترین نوع حساب این بروکر است. به طور کل اسپردها در ارانته را شاید بتوان یکی از کمترین میزان اسپرد در بین بروکرهایی که مشتری ایرانی می پذیرند دانست.

  با نگاهی به اسپردهای زیر و همچنین اسپرد 5 بروکر دیگر در مقاله مقایسه بهترین بروکرهای فارکس این مطلب را تایید می کنید.

  • جفت ارز EUR/USD : میانگین اسپرد 1.03 پیپ
  • جفت ارز GBP/USD : میانگین اسپرد 1.31 پیپ
  • جفت ارز USD/JPY : میانگین اسپرد 1.07 پیپ
  • جفت ارز USD/CHF : میانگین اسپرد 1.50 پیپ
  • اسپرد طلا : میانگین اسپرد 36.87 پیپ
  • اسپرد بیتکوین : تقریبا 67 دلار

  همانطور که می بینید اسپردها واقعا مناسب هستند و برای یک حساب بدون کمیسیون با حداقل واریزی 50 دلار کمتر بروکری میشه با این اسپرد پیدا کرد. همچنین این شرایط در حساب پریمیوم بهتر هم می شود و شما به عنوان مثال برای EURUSD فقط 0.7 اسپرد بدون کمیسیون دارید.

  نکته بسیار مهم : در حال حاضر به طور پیشفرض زمانی که پلتفرم متاتریدر 4 را نصب می کنید و اجرا می کنید چند جفت ارز داخل پنجره Market Watch لیست می شود. این نمادها اسپرد بالایی دارند اما اصلا قابل معامله نیستند. اسپرد این نمادها شما را نترساند 😉 برای اینکه لیست نمادهای قابل معامله را مشاهده کنید ، در پنجره مارکت واچ جایی که لیست جفت ارزها را می بینید راست کلیک کنید. سپس گزینه Show All را انتخاب کنید. با این کار لیست کامل نمادهای قابل معامله به شما نمایش داده می شود.

  در تصویر زیر نمونه ای از اسپردها در حساب VIP ارانته را می بینید.

  اسپرد در حساب VIP بروکر ارانته Errante

  پلتفرم معاملاتی در Errante

  در ارانته دو پلتفرم محبوب و پر طرفدار فارکس یعنی متاتریدر 4 و متاتریدر 5 ارائه می شود.
  در لینک های زیر می توانید پلتفرم مورد نظر خود را دانلود کنید.

  پشتیبانی مشتریان

  طبیعتا پشتیبانی مشتریان یکی از مهمترین فاکتورها در هر جایی و به خصوص در مورد بروکرهای فارکس است. بروکری که با ایران کار می کند طبیعتا انتظار داریم که پشتیبان فارسی زبان نیز داشته باشد. خوشبختانه در ارانته هم پشتیبان فارسی وجود دارد و پاسخگویی خوبی هم دارند.

  شما می توانید از طریق چت تلگرام از ساعت 9 صبح تا 9 شب با پشتیبانی در تماس باشید و یا اینکه روی چت آنلاین سایت از ساعت 10:30 دقیقه تا 19 روی چت آنلاین سایت سوالات و مشکلات خود را با پشتیبانی بروکر مطرح کنید.

  تنها مطلبی که می توان در مورد پشتیبانی ذکر کرد، این است که بهتر بود 24 ساعته باشد. البته برای بروکری که مدت زیادی نیست وارد مارکت ایران شده است طبیعی است و امیدواریم با بیشتر شدن کاربران ایرانی ساعت کار پشتیبان فارسی نیز افزایش داشته باشد.

  ثبت نام بروکر ارانته

  خوشبختانه سایت ارانته از زبان فارسی پشتیبانی می کند و انجام مراحل ثبت نام مشکل خاصی ندارد، به خصوص اگر قبلا تجربه ثبت نام در بروکر دیگری را داشته باشید. در زیر روند ثبت نام در Errante را به صورت تیتر وار بیان می کنیم.

  1. تکمیل فرم ثبت نام اولیه
  2. تایید آدرس ایمیل
  3. تکمیل فرم اطلاعات اضافی
  4. آپلود مدرک احراز هویت
  5. آپلود مدرک تایید آدرس

   

  بعد از آپلود مدارک به طور معمول ظرف 1 ساعت مدارک شما تایید و وریفای خواهد شد.

  روش های شارژ و برداشت

  شما می توانید به روش های زیر حساب خود را شارژ کنید و یا از آن برداشت کنید.

  • پرفکت مانی
  • حواله بانکی
  • شارژ ریالی از طریق صرافی IrPay.Pro
  • بیتکوین
  • تتر ERC20 و TRC20
  • اتریوم
  • ریپل

  همانطور که می بینید روش های متنوعی برای شارژ و برداشت وجود دارد و به خصوص اینکه می توانید به صورت ریالی و از طریق صرافی IrPay کار شارژ و برداشت حساب خود را انجام دهید.

  پاداش 100 درصدی به مناسبت سال 2022 میلادی

  بروکر ارانته از 8 دسامبر 2021 به اولین واریزی در حساب استاندارد معادل صد در صد آن مبلغ بونس یا اعتبار می دهد. یعنی اگر 100 دلار حساب خود را شارژ کنید حساب شما 200 دلار شارژ می شود. بونس بسیار خوبی است برای همه و به خصوص دوستانی که اسکلپر هستند و حجم معاملاتشون بالاست.

  این بونس دارای خصوصیات زیر هست:

  1. طبق شرایط خاصی قابل برداشت است
  2. این بونس در ضررها به کمک شما می آید و از بسته شدن معامله شما جلوگیری می کند
  3. برای برداشت بونس باید به ازای هر 100 دلار بونسی که دریافت می کنید 33 لات معامله کنید
  4. کمترین میزان واریزی 50 دلار است
  5. تا قبل از پایان دوره طرح اگر از حساب برداشت کنید کل مبلغ هدیه از حساب شما حذف می شود

  و اما فوت کوزه گری 😉 مقدار 33 لات به ازای 100 دلار ، حجم معامله بالایی است و 90 درصد تریدرها چنین حجمی را معامله نمی کنند.  از این بونس به دو صورت می توان استفاده کرد. اول اینکه آن را به عنوان پشتوانه حساب خود در دراودان ها و ضررهای احتمالی استفاده کنید. که در این حالت بهتر است اگر مثلا قصد شارژ 1000 دلار را دارید تمام آن را یکجا واریز کنید.

  صورت دوم این است که برای محافظت از حساب خود در ضررها روی این بونس حساب نمی کنید بلکه به برداشت کردن آن فکر می کنید. در این صورت بهتر است که برآوردی از حجم معاملات خود تا آخر طرح داشته باشید. مثلا اگر فکر می کنید تا آخر طرح حدود 33 لات بیشتر حجم معاملات شما نمی شود، حتی اگر قصد شارژ حساب به میزان 1000 دلار را دارید، بهتر است اول یک صد دلار شارژ کنید و 100 دلار بونس بگیرید و بعد از آن 900 دلار دیگر را واریز کنید. به این ترتیب در آخر طرح شما با انجام 33 لات معامله می توانید صد دلار بونس را نیز برداشت کنید.

  بعد از افتتاح حساب و شارژ حساب ، برای دریافت بونس به چت آنلاین سایت و یا پشتیبان تلگرام ارانته پیام دهید.

  جمع بندی بروکر روبو ارانته

  هرچند که سابقه معامله در ارانته برای مدت طولانی را ندارم، اما در کار با این بروکر حس خوبی به من دست می دهد. شرایط معاملاتی مناسب، اسپردهای کم ، طیف وسیع ابزارهای معاملاتی، حساب اسلامی مناسب و … می تواند تریدر فارکس را مجذوب خود کند.

  هیچ کس از آینده با خبر نیست اما به اعتقاد من اگر بروکر ارانته  فعالیت خود را با قدرت ادامه دهد به زودی می تواند یکی از بروکرهای محبوب در ایران باشد. به همین دلیل لقب تازه وارد آینده دار رو براش در نظر گرفتم. امیدوارم که رو سفیدمون کنه 😉

  آپدیت اردیبهشت 1401 : حدود 11 ماه از انتشار این مقاله می گذرد. حالا دیگر ارانته چندان تازه وارد نیست و در این مدت یکسال توانسته اعتبار نسبتا خوبی برای خود دست و پا کند. حالا با خیال راحت تری می توانید ارانته را انتخاب کنید.

  امیدوارم این مقاله برای شما مفید باشد. در صورتی که سوال یا مطلبی داشتید می توانید در کامنت ها مطرح کنید.

  موفق و پیروز و پر سود باشید

  بله. کارگزاری Errante میزبان کاربران ایرانی بوده و تیم پشتیبانی فارسی زبان و قدرتمند آن، همواره آماده‌ی پاسخگویی به نیاز کاربران هستند. کاربران ایرانی میتوانند از این لینک برای ثبت نام در این بروکر استفاده نمایند. دقت داشته باشید که در صورت فیلتر بودن وبسایت، میتوانید از فیلترشکن استفاده نموده و ثبت نام کنید.

  در طول حدود دو سالی که از فعالیت این بروکر می گذرد، جایگاه نسبتا مناسبی برای خود دست و پا کرده است. با توجه به اینکه در CySec و FSA رگوله شده است و تحت نظارت است می توان به آن اعتماد کرد.

  در بروکر ارانته 4 نوع حساب در اختیار کاربران قرار می گیرد. Errante ادعا می کند که در تمام حساب ها ECN است. اختلاف اصلی در انواع مختلف حساب ها حداقل میزان واریزی اولیه و اسپرد است.

  1. ECN Standard : این نوع حساب با حداقل واریز 50 دلار فعال می شود و اسپردها از میانگین 1 پیپ شروع می شود.
  2. ECN Premium : در این نوع حساب حداقل واریز اولیه 1000 دلار است و اسپرد به 0.7 پیپ کاهش می یابد.
  3. ECN VIP : در اکانت VIP باید حداقل 5000 دلار در اولین واریزی داشته باشید و اسپرد به 0.2 پیپ کاهش می یابد و 3 دلار در لات هم کمیسیون دارید.
  4. Tailor Made : حداقل شارژ اولیه 15000 دلار و اسپرد از 0.0 پیپ شروع میشود و در هر لات 2 دلار کمیسیون دریافت میشه.

  در Errante دو پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 و متاتریدر 5 در اختیار معامله گران قرار می گیرد.

  بله ، در تمام انواع حساب بروکر ارانته به درخواست مشتریان کشورهای اسلامی امکان بدون سواپ کردن معاملات روی تمام نمادها به مدت 10 روز وجود دارد.

  • 50 دلار حساب استاندارد
  • 1000 دلار حساب پرمیوم
  • 5000 دلار حساب VIP
  • 15000 دلار حساب Tailor Made

  جفت ارزها، فلزات گرانبها، نفت و گاز، سهام شرکت های بزرگ دنیا، شاخص بورس های بزرگ دنیا، کریپتو کارنسی ها

  کلاهبرداری ارانته

  تا کنون نه تنها هیچ مورد مشکوکی از این بروکر جوان مشاهده نشده، بلکه کاربران و تریدرهایی که از خدمات این کارگزاری استفاده کرده‌اند، از کیفیت بالای خدمات و پاسخگویی تیم پشتیبانی آن، رضایت کامل داشته‌اند. از آنجاییکه این کارگزاری رگولاتوری معتبر CySec را دریافت کرده، بعید است هیچگونه مشکلی از آن سر بزند، با این حال، در صورتیکه موردی مشاهده یا گزارش شود، تیم معامله‌گر ایرانی به سرعت آن را به اطلاع شما خواهد رساند.

  نظرات در خصوص کارگزاری Errante فارسی

  اگر سوالی در خصوص این کارگزاری دارید و یا نیاز به مشاوره با سایر تریدرها دارید، می‌توانید سوال خود را در بخش کامنت‌های این مقاله پرسیده و یا نظر خود را در خصوص کیفیت خدمات ارانته بیان کنید.

  4.5/5 - (23 امتیاز)