انواع حساب در بروکر ویندزور ✔️ حساب پرایم بهتر است یا زیرو ؟

865 بازدید
انواع حساب در بروکر ویندزور

در میان تعداد اندکی از بروکر های فارکس که به ایرانیان خدمات ارائه می‌دهند، ویندزور (Windsor) نامی محبوب و آشنا است که با سی سال سابقه فعالیت، (تاسیس در سال 1988) توانسته است اعتماد مشتریان زیادی را به خود جلب کند. ما در مقاله بروکر ویندزور به طور کامل این بروکر را بررسی کردیم. در این مقاله توضیحات بیشتری در مورد انواع حساب در بروکر ویندزور ارائه می دهیم.

این بروکر، در طول سال های متمادی جوایز متعددی را دریافت نموده که برخی از آنها عبارت اند از؛ جایزه کسب و کار برتر در خاورمیانه (2023) ،جایزه مورد اعتماد ترین بروکر (2021) و جایزه بهترین پشتیبانی مشتریان (2018). اما اگر بخواهیم صادق باشیم هیچکدام این جوایز از نظر ما اهمیتی ندارند. این جوایز به صورت اسپانسری دریافت می شوند و ارزش واقعی ندارند.

در بروکرهای فارکس به طور معمول در انواع حساب و پلتفرم معاملاتی تنوع وجود دارد. به عنوان مثال بروکر ارانته 4 نوع حساب و 3 نوع پلتفرم معاملاتی دارد. در Windsor اما صرفا دو نوع حساب وجود دارد. همچنین تنها یک پلتفرم و آن هم متاتریدر 4 برای انجام معاملات در اختیار تریدرها قرار می گیرد. از نظر ما اینها معایب این بروکر است و برای اینکه بتواند سهم خود از بازار را حفظ کند باید برطرف شود.

فهرست مطالب

چه مواردی در انتخاب نوع حساب در بروکر مهم است؟

در بروکر های مختلف، انواع حساب های معاملاتی با ویژگی های متفاوت برای کاربران در دسترس است. معامله گران بروکر و نوع حساب خود را با توجه به سبک معاملاتی و ترجیحات شخصیِ خود انتخاب می‌کنند. در روند انتخاب یک بروکر، یکی از مهمترین مسائلی که باید بررسی شود این است که انواع حساب های معاملاتی قابل استفاده در آن بروکر چه تفاوتی به یکدیگر دارند. در ادامه، مهمترین ویژگی هایی که باید در انتخاب نوع حساب معاملاتی در نظر گرفته شود را شرح داده ایم.

اسپرد (Spread):

یکی از مهمترین مسائلی که تریدر ها برای انتخابِ انواع حساب در بروکر ویندزور باید به آن دقت کنند، اختلاف قیمت خرید و فروشِ یک دارایی است که به آن اسپرد  گفته می‌شود. اسپرد ها یکی از منابع درآمد بروکر ها هستند که به دو نوع ثابت و متغیر تقسیم می‌شوند. 

بررسی اسپرد در یک حساب معاملاتی مخصوصا برای یک معامله گر کوتاه مدت (اسکالپر)، اهمیت زیادی دارد. از آنجایی که اسکالپر ها در طول روز، تعداد معاملات زیادی انجام می‌دهند، اسپرد زیادی نیز پرداخت می‌کنند. بنابراین مقدار اندکی تفاوت در اسپرد، می‌تواند هزینه های معامله گر را تا حد زیادی افزایش یا کاهش دهد. از طرفی دیگر در معاملات اسکالپ میزان سودِ معامله گر اندک است و زیاد بودن اسپرد ممکن است در عملکرد استراتژیِ تریدر اختلال ایجاد کرده و در عمل، کسب سود مستمر را برای او غیر ممکن سازد. 

به عنوان مثال فرض کنید که یک تریدر در طول روز معاملات اسکالپ با حجم یک لات روی جفت GBPUSD انجام می‌دهد. در یکی از انواع حساب در بروکر ویندزور، میانگینِ اسپرد دریافتی برای این جفت ارز 1.9 پیپ است. بنابراین معامله گر برای هر کدام از معاملات به اندازه 19 دلار، اسپرد پرداخت می‌کند. با فرض اینکه تریدر در روز 10 معامله انجام دهد، او می‌بایست روزانه 190 دلار هزینه اسپرد معاملاتی پرداخت کند.

 در نوع دیگری از حساب، اسپرد معاملاتی برای این جفت ارز 0.6 پیپ (6 دلار برای هر معامله با حجم 1 لات) می‌باشد و علاوه بر آن، برای هر معامله 8 دلار به عنوان کمیسیون دریافت میشود. بنابراین معامله گر با استفاده از این حساب، برای هر معامله 14 دلار (6+8) هزینه پرداخت می‌نماید. با توجه به این که این اختلافِ پنج دلاری در طولانی مدت به عدد بزرگی تبدیل می‌شود، بهتر است این معامله گر از حساب نوع دوم استفاده نماید.

اهرم (Leverage):

یکی دیگر از مواردی که باید در انتخاب انواع حساب در بروکر های مختلف بررسی شود، میزان اهرم یا لوریج است. لوریج عددی است که نشان می‌دهد بروکر چند برابر موجودی کاربر، سرمایه در اختیار او قرار می‌دهد. استفاده از اهرم ها در بازار فارکس متداول است و حساب های معاملاتی در بروکر های مختلف ممکن است دارای مقدار اهرم متفاوتی باشند. کاربران بسته به نوع معاملاتی که انجام می‌دهند، مقدار سرمایه ای که در اختیار دارند و قوانین مدیریت ریسکی که در معاملات خود اعمال می‌کنند، از اهرم هایی با مقادیر متفاوت استفاده می‌کنند. به عنوان مثال یک معامله گرِ ریسک گریز که مقدار سرمایه قابل توجهی در اختیار دارد و معاملات بلند مدتِ روزانه انجام می‌دهد ممکن است از اهرم های بین 100 تا 500 استفاده کند. در حالی که یک اسکالپر از آنجایی که سود ها و ضرر هایش اندک است، برای افزایش بهره وری از استراتژی معاملاتی خود، ممکن است از اهرم 1000 استفاده نماید.

لازم به ذکر است که در همه انواع حساب در بروکر ویندزور، امکان استفاده از اهرم 1000 (حداکثر) را برای کاربران فراهم نموده است.

کمیسون (Commisions):

در برخی از حساب های معاملاتی فارکس، کاربران علاوه بر پرداخت اسپرد، برای هر معامله کمیسیون نیز پرداخت می‌کنند. البته در حساب هایی که در آن از کاربر کمیسیون دریافت می‌شود، معمولا اسپرد ها ارزان تر هستند اما کاربر با توجه به مقدار سرمایه و حجم معاملات می‌بایست نوعی از حساب را انتخاب کند که در آن هزینه های کمتری پرداخت شود. همچنین باید توجه داشته باشید که اگر از ربات های معامله گر استفاده می کنید ممکن است کمیسیون اضافی معاملات در محاسبات ربات لحاظ نگردد و موجب ضرر و زیان شما شود.

لازم به ذکر است که کمیسیون ها به سه نوع ثابت، شناور و درصدی تقسیم می‌شوند. در یکی از انواع حساب در بروکر ویندزور، به ازای هر لات معامله، از کاربر کمیسیون ثابت دریافت می‌شود.

ارائه یا عدم ارائه حساب های اسلامی:

این ویژگی برای تریدر هایی که تمایل دارند معاملات بلند مدت تری انجام دهند، اهمیت دارد. در حساب های اسلامی، درصورت باز ماندن معالمه بیش از یک روز، از معامله گر بهره شبانه یا Swap دریافت نمی‌شود به همین دلیل این معامله گران بهتر است از حساب های اسلامی استفاده نمایند تا هزینه معاملات خود را کاهش دهند.

در بروکر ویندزور امکان استفاده  از حساب های اسلامی برای کاربران فراهم شده است.

ویژگی های دیگر حساب های معاملاتی:

حساب های معاملاتی، ویژگی ها دیگری نیز دارند که ممکن است در تصمیم گیری کاربر برای انتخاب حساب، تاثیر گذار باشند. برخی از این ویژگی ها شامل موارد زیر است.

 • حداقل و حداکثر حجم معاملات مجاز که توسط بروکر مشخص می‌شود.
 • دارایی های قابل معامله
 • بونس ها و جوایز افتتاح حساب
 • بیمه 
 • حداقل و حداکثر میزان برداشت 
 • انواع سفارشاتِ قابل استفاده
 • حداقل واریز برای افتتاح حساب

انواع حساب در بروکر ویندزور :

نمای کلی از صفحه نخست بروکر ویندزور (Windsor)

ویندزور برای کاربران خود در انواع حساب در بروکر ویندزور ، دو نوع حساب معاملاتی اصلی در نظر گرفته است که نسبت به یکدیگر ویژگی های متفاوتی دارند. این دو نوع حساب معاملاتی عبارت اند از حساب پرایم (Prime) و حساب زیرو (Zero). به طور کلی حساب پرایم برای معامله گرانی مناسب است که موجودی کمتر و حجم معاملات کوچک تری دارند و حساب زیرو مناسب تریدر هایی است که می‌خواهند با حجم های بالا روی جفت ارز های اصلی بازار معامله انجام دهند. در جدول زیر ویژگی های عمومی هر دو نوع حساب شرح داده شده است.

حساب معاملاتی پرایم (Prime) حساب معاملاتی زیرو (Zero)
حداقل واریز برای افتتاح حساب 50$ حداقل واریز برای افتتاح حساب 1000$
کمیسیون ندارد کمیسیون برای هر معامله 8$
حداقل حجم معامله 0.01 لات حداقل حجم معامله 0.01 لات
حداکثر 50 لات برای هر سفارش حداکثر 50 لات برای هر سفارش
حساب اسلامی دارد حساب اسلامی ندارد
حداقل اسپرد در نمای های اصلی 1 پیپ اسپرد در این نوع حساب در نماد های اصلی صفر یا نزدیک به صفر است

همانطور که مشاهده می‌شود، تفاوت عمده این دو نوع حساب معاملاتی، در مقدار کمیسون و اسپرد دریافتی توسط بروکر ویندزور است. در حساب زیرو اسپرد ها عموما ناچیز هستند اما برای هر معامله 8 دلار کمیسیون دریافت می‌شود که طبیعتا برای حساب های کوچک با موجودی کم مناسب نخواهد بود. متقابلا در حساب های پرایم، کمیسیون دریافت نخواهد شد اما اسپرد ها نسبت به حساب زیرو بالاتر هستند.

حساب Zero VIP:

حساب های Zero VIP برای مشتریان خاصِ بروکر ویندزور که موجودی و حجم معاملات بالایی دارند، طراحی شده است و در این نوع حساب کمیسیون های پرداختی نسبت به حساب Zero پایین تر است. همچنین امکان برقرای ارتباط با متخصصان و تحلیلگرانِ تکنیکالِ بروکر ویندزور برای صاحبان این نوع حساب، فراهم شده است.

حساب دمو (Demo Account):

مانند هر بروکر دیگری، ویندزور نیز برای کاربران خود امکان استفاده از حساب های دمو را فراهم کرده است. در حساب دمو، کاربر ‌می‌تواند استراتژی های معاملاتی خود را بررسی کرده و پیش از آنکه با سرمایه واقعی ترید کند، مهارت های خود را در یک بازار واقعی با استفاده از سرمایه مجازی، افزایش دهد. در بروکر ویندزور، هر کاربر می‌تواند دو حساب دمو افتتاح نماید و هر حساب یک سال اعتبار خواهد داشت که پس از آن می‌توان مجددا آن را تمدید کرد.

جزئیات اسپرد در انواع حساب در بروکر ویندزور

همانطور که اشاره کردیم، در هر دو نوع حساب معاملاتی بروکر ویندزور، برای انجام معاملات از کاربر اسپرد دریافت می‌شود. از آنجایی که در حساب زیرو، معامله گر برای هر معامله 8 دلار کمیسیون پرداخت می‌کند، اسپرد ها نسبت به حساب پرایم ارزان تر هستند.

 در جدول زیر، اسپرد های دریافتی در حساب زیرو، برای انجام معامله روی کالا ها و جفت ارز های محبوب فارکس، درج شده اند. توجه کنیم که اسپرد ها در بروکر ویندزور، متغیر هستند و اسپرد های درج شده در جدول، مقادیر متداولی هستند که در زمان های مختلف از کاربر دریافت می‌شود.

دارایی اسپرد (پیپ) ارزش هر پیپ به ازای یک لات معامله
EURUSD 0.2 10 USD
USDJPY 0.4 1000 JPY
GBPUSD 0.6 10 USD
USDCAD 0.6 10 CAD
USDCHF 0.8 10 CHF
AUDUSD 0.4 10 USD
NZDUSD 0.7 10 USD
AUDCAD 1 10 AUD
AUDCHF 1 10 CHF
AUDJPY 1 1000 JPY
XAUUSD (طلا) 0.13 1 USD

همچنین در جدول زیر اسپرد های مربوط به حساب معاملاتی پرایم برای چندی کالا و جفت ارزِ محبوب درج شده اند.

دارایی اسپرد (پیپ) ارزش هر پیپ به ازای یک لات معامله
EURUSD 1.5 10 USD
USDJPY 1.9 1000 JPY
GBPUSD 1.9 10 USD
USDCAD 2 10 CAD
USDCHF 1.9 10 CHF
AUDUSD 1.6 10 USD
NZDUSD 2.4 10 USD
AUDCAD 3 10 AUD
AUDCHF 2.9 10 CHF
AUDJPY 2.4 1000 JPY
XAUUSD (طلا) 0.28 1 USD

برای دسترسی به لیست کامل نماد های قابل معامله و اسپرد های دریافتی و جزئیات دیگر در هر دو نوع حساب معاملاتی زیرو و پرایم، می توانید به سایت ویندزور مراجعه کنید.

کلام آخر:

انتخاب انواع حساب در بروکر ویندزور و هر بروکر دیگری بستگی به شرایط و ترجیحات معامله گر دارد. حساب معاملاتی مناسب برای یک معامله گر می‌بایست نماد های مورد نظرِ کاربر را پوشش دهد، با سرمایه معامله گر متناسب باشد، کمترین کمیسیون و اسپرد را از معامله گر دریافت نماید و مقدار اهرم معاملاتی مورد نظر کاربر را برای او فراهم کند.

 به طور کلی اگر کم تجربه هستید و می‌خواهید با استفاده از سرمایه اندکی معاملات خود را انجام دهید، حساب های پرایم برای شما مناسب تر است اما اگر تجربه بیشتری در بازار فارکس دارید و اندازه سرمایه تان به اندازه ای است که کمیسیون 8 دلاری در برابر آن ناچیز محسوب می‌شود، بهتر است از حساب های زیرو و زیرو وی آی پی (Zero VIP) استفاده نمایید.

4/5 - (4 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=15419
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
تیم تولید محتوا
مطالب بیشتر

نظرات

4 نظر در مورد انواع حساب در بروکر ویندزور ✔️ حساب پرایم بهتر است یا زیرو ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. سلام دوست گرامی،
   منظور 0.28 دلار هست که همون 28 پیپ گفته میشه. اسپرد طلا رو به طور معمول بر حسب سنت اعلام می کنیم.

   6

 1. در مورد حساب پرایم این بورکر جایی خوندم که این حساب معاملاتی به طور مشخص برای کاربران معمولی فارکس و تازه کاران طراحی شده است که قصد ورود به دنیای فارکس، اما با سرمایه و ریسک پایین را دارند. من مدتهاست در حال فعالیتم، به نظرتون این حساب برام سوداور نیست؟

  9

  1. سلام دوست گرامی،
   خیر! تمام بروکرها یک نوع حساب دارند که حساب استانداردشون هست و معمولا مناسب کاربران تازه وارد هست ولی این نوع حسابها معمولا چون اسپردشون کمی بالاتر از سایر حسابهاست از نظر بازدهی اولویتی نسبت به سایر حسابها ندارند. صراف چون کمیسیون جدا ندارد و واریز اولیه کمتری میخوان برای دوستان تازه کار مناسب تر هستند.

   8