آیا همه معاملات سودده خوب و همه معاملات ضررده بد هستند؟!

76 بازدید

ایا همه معاملات سودده خوب و همه معاملات ضررده بد هستند؟

وجه تمایز معامله خوب از بد چیست؟

شخصا احساس می‌کنم که لازم است در این باب بیشتر صحبت کنم، زیرا اغلب این تصور غلط وجود دارد که همه معاملات سودده خوب و همه معاملات بازنده بد هستند.

همانطور که احتمالا حدس زده اید، بحث ما بزرگتر از صرفا کسب سود است.

سودآور بودن یا نبودن معامله، تعیین کننده خوب یا بد بودن معامله نیست. در واقع، ای بسا معاملات ضررده خوب و نیز معاملات سودده بد داشته باشید.

هنوز گیج هستید؟ در زیر یک قانون نانوشته خدمت شما می گوییم:

معامله خوب معامله ای است که بر اساس برنامه معاملاتی شما صورت گرفته و مدیریت شده باشد.

 

معامله ضررده خوب

 

فرض کنید زمانی که میانگین متحرک ساده 100 از روی 200 عبور می‌کند و اندیکاتور استوکستیک به منطقه اشباع فروش می ‌رسد، سیستم شما گرفتن  پوزیشن خرید را سیگنال می کند. شما می بینید که بازار در حال نوسان است و مشتاق گرفتن چنین پوزیشنی هستید، اما صبر می کنید تا سیگنال های سیستم شما ابتدا یکدیگر را تایید کنند و بعد پوزیشن می گیرید.

در نهایت، سیستم شما چراغ سبز نشان می دهد و شما خرید می گیرید. چنین معامله ای مدتی برای شما جواب می دهد، اما در نهایت روند بر می گردد و در نهایت استاپ شما می خورد.

نگران نباشید عزیزان! این چیزی نیست جز یک معامله ضررده خوب! گرچه ممکن است هیچ سودی برای شما نداشته باشد (و حتی چند دلار برای شما هزینه کمیسیون و اسپرد نیز داشته باشد)، اما شما باید به آن افتخار کنید زیرا شما انضباط خود را نشان داده اید و توانسته اید به قوانین معاملاتی خود پایبند باشید.

 

معامله سودده بد

 

حال، بیایید فرض کنیم قوانین معاملاتی شما می گوید شما نباید بیش از 5% در هر معامله ریسک کنید. اما لحظاتی بعد یک ستاپ و الگوی شیرین روی USD/JPY مشاهده می کنید با خود می گویید که این چیزی نیست جز یک فرصت! نمی توانید مقاومت کنید و بنابراین در نهایت پوزیشن را می گیرید و 20٪ از حساب خود را وسط می گذارید.

هنگامی که گفتنی ها را گفتید و پوزیشن را گرفتید، معامله به سود می نشیند و این شمایید و دلارهایی که به حساب تان نشسته است.

نیازی نیست جشن بگیری رفیق! این چیزی نیست جز یک معامله سودده بد! ای بسا منجر به سودهای کلانی شده باشد، اما شما قوانین خود را زیر پا گذاشتید. شما خوش شانس بودید که معامله به نفع شما بود، اما به خاطر داشته باشید که در دنیای فارکس، شانس می تواند خیلی سریع تر از این حرفها دود شود.

 

با معاملات خوب چه باید کرد؟

 

اگر انضباط را رعایت کردید و از قوانین معاملاتی خود پیروی کردید، یک لایک به خود دهید.

به یاد داشته باشید که بالاخره، هدف معامله گران چیزی نیست جز تلاش برای رسیدن به ثبات در اجرای رویه های معاملاتی مستحکم! و تصمیم شما برای رعایت قوانین خود مطمئناً گامی در جهتی صحیح است.

همانطور که قبلاً اشاره کردم، حتی اگر قادر نبودید با معامله خود سود کسب کنید، می توانید آن را به فال نیک گرفته و از آنچه رخ داده درس بگیرید!

سعی کنید بفهمید که چه چیزی اشتباه بوده است و تصمیم بگیرید که آیا دفعه بعد نیاز به اصلاح هست یا خیر. این تجربه یادگیری حتی می تواند به شما در بهبود عملکرد معاملاتی در آینده کمک کند!

 

با معاملات بد چه باید کرد؟

 

اگر یکی از قوانین ورود به معامله خود را زیر پا گذاشتید و پوزیشن شما هنوز باز است، تا زمانی که امکانش هست سعی کنید از آن خارج شوید. خلاصه بدانید شما از اول هم قرار نبوده چنین پوزیشنی داشته باشید!

وقتی در وسط یک پوزیشن بد هستید، ناگهان امید خود را از دست ندهید. به یاد داشته باشید که هنوز هم می توان با تبدیل یک معامله بد به یک معامله خوب، وضعیت را التیام داد.

به عنوان مثال، اگر قانون مدیریت ریسک خود را که می‌گوید همیشه باید استاپ خود را تریل کنید، شکسته‌اید، همچنان می‌توانید با افزودن یک استاپ تریل بر اساس قوانین خود، معامله خود را اصلاح و تثبیت کنید.

با این حال، اگر قبلاً یک پوزیشن بد را به هر دلیلی بسته اید، لازم نیست حس و حال بدی داشته باشید. بدانید ما انسان هستیم و اشتباه می کنیم.

فقط به خود یادآوری کنید که در آینده دیگر نباید تصمیمات معاملاتی بد بگیرید. اگر یادتان می رود و لازم است ملکه ذهن تان شود 100 بار از روی آن بنویسید، یا در ژورنال معاملاتی خود یادداشت کنید.

نکته آخر این که ما به عنوان معامله‌گران باید روی فرآیند تمرکز کنیم و نه روی سود. غالبا به طور خودکار معاملات سودده را معاملات خوب و معاملات ضررده را معاملات بد در نظر می گیریم، اما همیشه اینطور نیست.

فراموش نکنید که کلیت ماجرا را ببینید و به خود یادآوری کنید که هر تصمیم معاملاتی که می گیرید باید در مسیر دستیابی به ثبات و تبدیل شدن به یک معامله گر بهتر باشد.

5/5 - (2 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=17830
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد آیا همه معاملات سودده خوب و همه معاملات ضررده بد هستند؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403