هرگز از تصمیمات معاملاتی خود که طبق اصول هستند دست نکشید

53 بازدید

هرگز از تصمیمات معاملاتی خود که طبق اصول هستند دست نکشید

پایان اولین ماه پس از شروع معاملات فارکس زمان مناسبی برای توجه دقیق به تصمیمات معاملاتی است که گرفته بودید.

آیا توانستید به آنها پایبند باشید؟

اگر نبوده اید، خود را سرزنش نکنید. بالاخره همه اینها بخشی از فرآیند تغییر است.

چیزی که معمولا بیشتر مردم در زمان تعیین هدف نادیده می گیرند این است که برای ایجاد تغییرات “فرآیند وجود دارد. بیشتر هدف ها یک شبه به دست نمی آیند. بلکه یک دوره است که شما سعی می‌کنید الگوهای رفتاری که قبلاً در عادات روزانه‌ شما گنجانده شده بوده اند را با الگوهای مثبت جدید جایگزین کنید.

ایجاد تغییر اصلا کار راحت و آسانی نیست، بنابراین به احتمال زیاد زمانی فرا خواهد رسید که الگوهای قدیمی شما با الگوهای جدید درگیری خواهند داشت. بازگشت گاه به گاه ذهنی به عادات قدیمی امری کاملا طبیعی است، زیرا ما تمایل داریم کارهایی را انجام دهیم که از قبل در ما هست یا با آنها راحت هستیم.

برای مثال، فرض کنید تصمیم گرفته اید یک رژیم غذایی جدید را امتحان کنید. پس از هفته‌ها خوردن سبزیجات بخارپز و گوشت لخم، تصمیم می گیرید یک روز به خود استراحت دهید و یک دوبل برگر فرد اعلا و یک میلک شیک شکلاتی بسیار بزرگ بدن زنید و اینگونه به عادات قدیمی خود باز می گردید.

این از آن دسته “بازگشت ها” است که می تواند منجر شود روزهای استراحت شما بیشتر و بیشتر شود و شما را از اهداف خود منحرف کند.

در فارکس، پس از اینکه استراتژی ‌های معاملاتی جدید خود را به خوبی تست کردید و نتیجه گرفتید، ممکن است اعتماد به نفس زیادی بگیرید و با نگذاشتن حد ضرر یا اورتریدینگ، دوباره وارد عادات معاملاتی قدیمی خود شوید.

خوشبختانه، یک نکته خوب در مورد این دوره ها و مراحل این است که اگر تلاش کافی داشته باشید، می توانید از آنها عبور کنید.

در مقاله امروز چند نکته در مورد چگونگی سربلند بیرون آمدن از این مرحله ارائه می گردد:

 

بازگشت ها را بپذیرید

 

اولین گام این است که بپذیرید که با “بازگشت ها” حتما مواجه خواهید شد. به استقبال آنها روید. تحویل شان بگیرید و بخوبی از آنها پذیرایی کنید.

چرا؟ چون بازگشت ها کاملا طبیعی هستند و هیچ اشکالی ندارد که بازگشت داشته باشید. بازگشت ها فقط مانع نیستند که بر سر راه پیشرفت شما قرار داشته باشند بلکه می توانند بخش مفیدی از کلیت فرآیند تغییر باشند.

آنها می توانند کاری کنند که شما آگاهانه به عادت مثبت و جدید بازگردید که خود سبب می شود اهداف شما را حتی بیشتر نهادینه کند. علاوه بر این، نپذیرفتن این بخش از تغییر ممکن است باعث شود که فشار غیرضروری به خودتان وارد کنید.

 

میزان پیشرفت خود را اندازه گیری کنید

 

راه دیگر برای غلبه بر بازگشت ها این است که به طور مداوم دفترچه معاملاتی خود را هر روز آپدیت کنید.

چند روز متوالی توانستید جلوی خود را بگیرید تا پوزیشن در سود خود را نبندید؟ آیا اشتباهات احمقانه ای همچون نگذاشتن حد ضرر را توانستید حذف کنید؟

به خود درمورد اینکه تا چه حد به تصمیمات فارکسی خود عمل می کنید نمره دهید تا بتوانید ببینید فاصله شما تا دستیابی به آنها چقدر است.

 

بدون اندازه گیری، شما پیشرفت خود را نمی توانید مدیریت نمی کنید.

 

اگر انضباط شخصی برای نظارت بر خود را ندارید، می توانید دنبال یک دوست فارکسی برای خود باشید. این دوست می تواند به شما انگیزه دهد و شما را در راستای تصمیمات معاملاتی نگه دارد.

اگر کسی شما را رصد کند ممکن است فشاری را به شما وارد کند که برای بهبود کار، پیشرفت و رسیدن به اهداف به آن نیاز دارید.

پس خیلی به خودتان سخت نگیرید.

برای ایجاد عادات خوب که در نهایت بتوانند جایگزین عادات بد قدیمی و قدیمی شوند، به تلاشی آگاهانه و متمرکز در طول زمان نیاز است. از همین نبرد بین الگوهای جدید (خوب) و الگوهای قدیمی (بد) است که شما تغییر را تجربه خواهید کرد و به عنوان یک معامله گر رشد خواهید داشت.

ایجاد تغییر به زمان و تلاش زیادی نیاز دارد، اما با تلاش مداوم است که در درازمدت سودآوری خواهد داشت. یادتان باشد که تازه یک ماه از سال گذشته است. پس تسلیم نشوید!

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
https://irtrader.net/?p=17929
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد هرگز از تصمیمات معاملاتی خود که طبق اصول هستند دست نکشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403