یک ترفند ساده برای رهایی از اورتریدینگ

655 بازدید

اورتریدینگ

بسیاری از افراد تازه کار در فارکس فکر می کنند که معامله زدن بیشتر منجر به سود بیشتر می شود.

بعبارتی هرچه آرایش ها و و الگوهای معاملاتی بیشتری را معامله کنید، شانس برنده شدن بیشتر است، نه؟

اشتباه است!

با همه شما هستیم! اینجا بخت آزمایی نیست!

اورتریدر

اورتریدینگ یا اضافه کاری در معاملات، به معامله بیش از حد الگوهای معاملاتی گویند، به حدی که تسلط خود بر روی بازار را از دست می دهید.

یکی از اساتید بزرگ روانشناسی بازار، دکتر برت استین بارگر ، توضیح می دهد که ریشه اورتریدینگ (اضافه کاری در معاملات) عدم تطابق بین سود مورد انتظار تریدر و نوسانات بازار است.

به عبارت دیگر، معامله گران معمولاً برای رسیدن به اهداف خود، احساس می کنند که نیاز است چندین بار به معامله نوسانات بازار بپردازند.

اگرچه تعیین اهداف معاملاتی مفید و موثر است، اما یک مشکل عمده در رابطه با این خط مشی فکری وجود دارد.

بازار بر اساس انتظارات شما حرکت نمی کند!

این نوع طرز تفکر ممکن است منجر به این شود که معامله گر مهارات معامله گری خود را دست بالا گرفته و مغرور شود و برای سریعتر رسیدن به اهداف معاملاتی خود، خود را بلحاظ ذهنی متقاعد کند که امروز شانس با او یار است.

اگرچه چنین چیزی شاید در برخی موارد کارساز باشد و جواب دهد، اما اگر حس شکست ناپذیری و اعتماد به “سقف” در شما ایجاد کند که می توانید تحت هر شرایطی و در هر محیط معاملاتی براحتی معامله کنید، ممکن است نتیجه آن چیزی جز ضرر نباشد.

اگر اغلب خود را در چنین شرایطی می بینید، خود را سرزنش نکنید! چنین چیزی کاملا طبیعی است و حتی برای معامله گران باتجربه و خبره هم این اتفاق می افتد.

همانطور که می بینید بیشتر ما به نوعی شرطی شده ایم و فکر می کنیم برای دستیابی به نتایج بهتر باید بیشتر و سخت تر کار کنیم. گرچه 10 هزار ساعت تمرین عامدانه شایسته تشویق است، اما این تصور غلط است که فکر کنیم منظور از سخت تر کار کردن، همان بیشتر معامله زدن است!

سخت کار کردن به معنای معامله کردن بهترین الگوی معاملاتی است.

گاهی موارد، می تواند به معنی صبر کردن یا کنار نشستن باشد. هیچ کاری انجام ندادن و خودداری از انجام معامله در صورتی که معامله با استراتژی معاملاتی شما همسو نباشد، خود یک تصمیم معاملاتی است.

البته گفتن این حرف بسیار راحت تر از عمل به آن است، در مقاله حاضر قصد داریم یک ترفند ساده به شما معرفی کنیم که با استفاده از آن می توانید از اورتریدینگ جلوگیری کنید:

 

روزی فقط یک پوزیشن بگیرید!

 

بله، هیچ استثنایی هم وجود ندارد. اگر یک سود خوب زدید، کار خود را تمام شده بدانید و سیستم را خاموش کنید. اگر ضرر کردید، باز هم کار شما برای آن روز تمام شده است.

مدرس اصول معامله گری روزانه و نویسنده مطرح، گالن وودز ، این برنامه را برنامه عملیاتی تنها یک تیر در خشاب می نامد.

رعایت قانون “فقط یک بار معامله” ، به شما القا می کند که فکر کنید فقط یک گلوله برای شما باقی مانده است، به این معنی که باید به درستی هدف بگیرید و در زمان کاملا صحیح ماشه را بکشید تا از تنها گلوله خود بهترین استفاده را ببرید.

به نظر خیلی ساده می رسد اما نیاز به کار و تمرین زیادی دارد.

شما باید نمودارها و تک تک الگوها و آرایش های موجود را بدقت بررسی کنید تا ببینید کدام یک از آنها با استراتژی شما سازگار است، اینگونه این نیاز روانی برای ” انجام کار بیشتر” را برطرف می کنید.

شما باید در فیلتر کردن معاملات و انتخاب “بهترین” معامله برای روز شدیدا وسواس داشته باشید و در عین حال نیز هر لحظه آماده انجام معامله باشید.

سخن شاعر امریکایی امینم را از یاد مبرید که می گوید: “شما فقط یک تیر دارید، فرصت خود را از دست ندهید.”

“You only have one shot, do not miss your chance”

کمتر از حد معامله زدن چطور ؟

نگران آن نباشید. تریدرها غالبا از “بیش از حد معامله زدن” به فنا می روند تا “کمتر از حد معامله زدن”!

روزی که بتوانید براحتی جلوی اورتریدینگ شدن خود را بگیرید، آنجاست که توانسته اید میزان تسلط خود بر بازار را ارتقا دهید.

از آنجا به بعد، فقط معامله بهترین الگوهای معاملاتی، ملکه ذهن شما خواهد شد و به شما کمک می کند تا استراتژی شما در بلند مدت پیوسته سودآور باشد.

دیگر مقلات ما

الپاری

روبو فارکس

اموزش فارکس

امارکتس

ارانته

فیبوگروپ

فارکس فکتوری

3.4/5 - (7 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=4965
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر

نظرات

1 نظر در مورد یک ترفند ساده برای رهایی از اورتریدینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403