چرا معامله گران باید مراقب سلامت ذهن و جسم خود باشند؟

414 بازدید

اهمیت سلامت ذهن و جسم

آوازخوانان اپرا برای مراقبت از تارهای صوتی خود از نوشیدن آب سرد پرهیز می کنند. جراحان برای جلوگیری از خشکی دست پس از هر عمل جراحی با استفاده از کرم های مخصوص دستان خود را مرطوب می کنند.

ورزشکاران، رژیم‌های خفن غذایی می گیرند تا بتوانند بدن خود را آماده نگه دارند.

هنرمندان و ورزشکاران سطح بالا چنین می کنند تا نهایت تلاش خود را داشته تا بتوانند در کاری که انجام می دهند بهترین عملکرد را داشته باشند.

وجه اشتراک معامله گران با این هنرمندان سطح بالا چیست؟

آنها نیاز دارند که روح و جسمشان در بهترین حالت ممکن باشد.

 

چرا مراقبت از بدن اینقدر مهم است؟

 

معامله زدن نیاز به تمرکز، حواس جمعی و هوشیاری دارد. اما، بدون داشتن ذهن و بدنی سالم، انجام هر یک از این کارها بسیار دشوار خواهد بود.

دمبل و فارکس

تنبلی و خستگی می تواند مانع توجه دقیق شما به جزئیات شود.

شما در معرض ارتکاب اشتباهاتی نظیر آماده نکردن یک برنامه معاملاتی، محاسبه اشتباه سایز پوزیشن، یا اشتباهات سهوی (کلیک اشتباه، بیماری و..) حین کار با استفاده از پلت فرم معاملاتی خود خواهید بود.

بدن بدون تناسب و بدور از آمادگی همچنین می تواند شما را در معرض ناخوشی های ناشی از تنبلی قرار دهد که می تواند بر تلاش شما برای یافتن فرصت های معاملاتی نیز تأثیر بگذارد.

علاوه بر این، تلاش برای اینکه وقتی جلوی سیستم می نشینیم سرحال و عین دسته گل باشیم، مشوق سرسختی ذهنی و تلاش بیشتر است، که هر دوی این موارد برای فردی که می خواهد سودآوری پایداری داشته باشد، ضروری هستند.

 

چگونه می توانید از ذهن و جسم خود مراقبت کنید؟

 

تناسب جسمانی به این معنا نیست که حتما باید عضلات شکم مایکل فلپس یا دووین جانسون را داشته باشید! تناسب اندام می تواند به معنای مراقبت از بدن باشد.

به اندازه کافی بخوابید، غذای مناسب بخورید (نه چیپس و پفک!)، و یک برنامه ورزشی و رژیم غذایی-ورزشی برای خود تهیه کنید که گردش خون را بخوبی در بدن شما حفظ می کند و به بالا نگه داشتن سطح انرژی کمک می کند.

برخاستن از روی صندلی و پیاده روی منظم ترفند خوبی برای اینکار است.

مراقبت از ذهن نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

خواب کافی مطلقا یک الزام است. همینطور دوری از هر گونه آب شنگولی و مواد مخدر (شب بخیر!) و محدود کردن مصرف دخانیات.

همچنین، از پر کردن مغز خود با مطالب بی محتوا (مثل اخبار منفی و شوهای تلویزیونی) دست بردارید و با انجام فعالیت های متفکرانه مانند خواندن کتاب، یادگیری یک زبان جدید یا حتی نواختن ساز، باعث بهبود عملکرد آن شوید.

بدانید، اگر ذهن شما درگیر مشکلات شخصی باشد، داشتن بهترین فرم فیزیکی هم بی معنی است.

مشکلات خود را در اسرع وقت حل کنید؛ تنها با افرادی معاشرت کنید که حال روحی شما را بهتر می کنند و به زندگی شما ارزش می بخشند (و بالعکس).

و به جای اینکه وقت خود را با نگرانی در مورد چیزهایی که خارج از کنترل شما هستند تلف کنید، ذهن خود را بر روی اهداف زندگی خود متمرکز کنید.

وقتی در تب و تاب نبرد (معاملات فارکس) هستید، گم شدن در بازار بسیار راحت خواهد بود. اما به یاد داشته باشید که معاملات فارکس یک ماراتن است، نه دوی سرعت!

اگر می‌خواهیم به سودآوری پایدار برسیم، باید با خودمان هماهنگ باشیم.

شاید برخی به این زودی ها به چنین جایگاهی نرسند، اما مراقبت از بدن و حفظ سلامتی، بعنوان مهمترین ابزار معاملاتی ما، مطمئناً گامی بزرگ در مسیری درست است.

3.7/5 - (4 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=8313
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد چرا معامله گران باید مراقب سلامت ذهن و جسم خود باشند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1402