5 اشتباه رایج معاملاتی که معامله گران مبتدی مرتکب می شوند

441 بازدید

اشتباهات فارکسی

در این مقاله از مجموعه مقالات آموزش روانشناسی معاملات قصد داریم 5 اشتباه رایج که معامله گران تازه کار مرتکب می شوند را به شما معرفی کنیم.

پیش از افتتاح یک حساب واقعی فارکس، بهتر است که با رایج ترین اشتباهات ذهنی که یک معامله گر جدید در فارکس مرتکب می شود، آشنا شوید.

به احتمال زیاد شما هنوز هم آنها را مرتکب می شوید، اما دست کم با خواندن این مقاله در واقع از این موضوع آگاه خواهید شد و احتمالا تصحیح آنها برای شما آسان تر خواهد گردید. انشالا.

 

اعتماد به نفس بیش از حد

 

معامله زدن با هدف کسب درآمد زندگی می تواند رویایی باشد، اما همزمان ممکن است تبدیل به یک کابوس نیز شود. اگر فکر می کنید معامله کردن در فارکس آسان است، بدانید شروع نکرده کارتان تمام است.

معامله زدن در فارکس آسان نیست. معامله زدن در فارکس سخت است. خیلی سخت. اینکه بلحاظ ذهنی پیوسته تمرکز خود را حفظ کرده و منضبط بمانید، سخت است. اگر این حقیقت را پیش از ورود به معاملات واقعی بدانید، شانس خود را برای موفقیت بسیار افزایش داده اید.

 

عدم کنترل احساسات

 

ذهن شما همیشه بدترین حالت را تصور می کند. ذهن این کار را می کند تا از شما در برابر ضرر و آسیب محافظت کند. از آنجا که این احتمال وجود دارد که شما ضرر کنید و پول خود را از دست بدهید که ممکن است اضطراب و ناراحتی های روحی برای شما به همراه داشته باشد، ذهن به شما می گوید که معامله نزنید.

کنترل احساسات

اگر می خواهید معامله گر باشید، باید بیاموزید که چگونه از این مکانیسم دفاعی عبور کنید. با ذهن خود صحبت کنید. به او بگویید که با انجام معامله مشکلی ندارید. به او یادآوری کنید که حد ضرر گذاشته اید و اگر معامله جواب ندهد، آسیبی نخواهید دید.

ذهن خود را متقاعد کنید که برای پول در آوردن از راه معامله گری باید ریسک کنید و ریسک هایی که دارید می کنید هم با دقت برنامه ریزی و هم به دقت اندازه گیری شده اند.

 

خود را گول زدن

 

پس از آنکه وارد معامله شدید سعی نکنید مزیت آن را توجیه کنید. بازار این کار را برای شما انجام می دهد. نتیجه نهایی معامله شما باید یا فعال شدن حد ضرر باشد، یا سر به سر شدن باشد یا از آن سود حاصل شده باشد.

پس از بستن پوزیشن، روی آن کلید نکنید. هر معامله متفاوت است و آنچه این بار جواب داد ممکن است بار بعدی موفقیت آمیز نباشد.

مختصرا آن را مرور کنید و سراغ معامله بعدی بروید.

بر کلیت معاملات تمرکز کنید و زمان زیادی را به تک تک معاملات اختصاص ندهید.

این کار شما را تبدیل به یک معامله گر ممتاز می کند. نتیجه معاملات خود را بپذیرید، اما عدم پایبندی به استراتژی خود را نپذیرید.

 

زودتر از موعد اقدام کردن

 

معامله گران دائماً در حال گرفتن پوزیشن های صحیح اما در زمان اشتباه هستند، زیرا می ترسند و فکر می کنند فرصت معاملاتی را دارند از دست می دهند، به ویژه در نقاط برگشت بازار.

نگران از دست دادن 25 درصد اول حرکت و خروج بعد از 75 درصد نباشید. گرفتن 50٪ از یک حرکت تأیید شده، نتایج فوق العاده ای را به همراه خواهد داشت.

همچنین دیگر مجبور نخواهید بود ابتدا نظاره گر خوردن حد ضرر خود باشید، و بعد به تماشای برگشت قیمت به نفع خود بنشینید.

 

فکر نکردن به احتمالات

 

ضررهای معاملاتی خود را به عنوان یک حقیقت در خصوص معامله کردن در فارکس بپذیرید.

خود را به خاطر آنها سرزنش نکنید یا سعی نکنید بی جهت حد سود و حد ضرر خود را دستکاری کنید. انتظار نداشته باشید که صد در صد مواقع تحلیل شما درست باشد.

دیگر مقلات ما

الپاری

روبو فارکس

اموزش فارکس

امارکتس

ارانته

فیبوگروپ

فارکس فکتوری

3.7/5 - (3 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=5145
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد 5 اشتباه رایج معاملاتی که معامله گران مبتدی مرتکب می شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403