چگونه از پس نگرانی در فارکس برآییم؟

181 بازدید

چگونه از پس نگرانی در فارکس برآییم؟

به زبان ساده نگرانی عبارت است از احساس دلواپسی یا ناراحتی، غالبا (نه همیشه) بدلیل انتظار برای یک رویداد یا نتیجه منفی. به هر حال، همه ما انسان هستیم و نیاز اساسی به پرهیز از درد داریم.

برای معامله گران فارکس، منابع اصلی درد روانی شامل از دست دادن سرمایه و/یا قرار گرفتن در سمت اشتباه بازار است.

در کنار این مسائل، نگرانی های ما می تواند با دلواپسی از دست دادن فرصت های معاملاتی یا فراموش کردن منظور کردن یک متغیر مهم در طول تحلیل ها ترکیب شود. همانطور که حدس زده می شود، لیست نگرانی های ما می تواند همچنان ادامه پیدا کند.

 

چرا این یک مشکل است؟

 

اگر به درستی با نگرانی مقابله نشود، می تواند به یک مانع بزرگ در راه رسیدن به موفقیت تبدیل شود، زیرا خود می تواند منجر به پاره ای از مسائل دیگر شود.

به عنوان مثال، ای بسا تجربه تغییر فی البداهه حد سود و حد ضرر خود را داشته باشید و بعد متوجه شده اید که همان سطوح ابتدایی شما درست بوده است.

از آنجایی که اجازه دادید نگرانی ضرر کردن یا تحلیل اشتباه بر شما غلبه کند، در نهایت باعث شده از برنامه معاملاتی خود پیروی نکنید.

ترس و نگرانی تمرکز ما را از وضعیت فعلی بر می دارد و ممکن است ما را سمت تصمیمات معاملاتی فی البداهه یا غیرمنطقی بکشاند. حتی بدتر از آن، بیخود نشستن و نگران بودن در مورد چیزی بدون انجام هیچ گونه اقدامی می‌تواند بی‌ثمر و اتلاف وقت باشد.

 

چگونه از نگرانی به نفع خود استفاده کنیم؟

 

نگرانی می تواند همچون سیگنالی برای مسائل مختلف باشد. مثلا: ای بسا می توانستید برنامه ریزی بهتری داشته باشید، یا ای بسا پوزیشن شما لوریج زیادی خورده باشد و..

اگر فکر می کنید نگران جزئیات ریزی هستید که فکر می کنید نباید در مورد آنها وسواس داشته باشید، این پرسش را از خود بپرسید: ” واقعا من از چه می ترسم؟”

فرض کنید فکر می کنید که روی پوزیشن ضررده خود حساس شده اید و این در حالیست که فقط 0.1٪ از حساب شما را تشکیل می دهد.

باید از خود بپرسید که واقعاً از چه چیزی می ترسید.

آیا این پوزیشن آینده حرفه معامله گری شما را شکل می دهد؟ پرداخت ماهانه وام مسکن شما با آن به بن بست می خورد؟ واکنش همسرتان را در پی دارد؟

هر چه که باشد، خود را در بدترین سناریو تصور کنید و به این فکر کنید که اگر واقعاً چنین بود، چه کار می کردید.

این تمرین تجسم نامیده می شود و ممکن است به شما احساس کنترل بیشتری بر موقعیت هایی بدهد که از آنها می ترسید.

وقتی ریشه نگرانی‌های خود را شناسایی کردید، می‌توانید روی آن‌ها کار کنید تا دیگر نتوانند حواس شما را از روند معاملاتتان منحرف کنند.

به یاد داشته باشید که در فارکس باید تمام توجه و توانایی شما معطوف به معاملات باشد.

استفاده از تجسم زمانی که احساس نگرانی می کنید می تواند به شما کمک کند بتوانید سایر دلواپسی ها را از بین ببرید و اینگونه خواهید توانست روی تبدیل شدن به یک معامله گر فارکس بهتر تمرکز کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=17047
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
از سال 1385 معامله زدن در بازارهای مالی بین الملل و فارکس را شروع کردم. در سال های ابتدایی با سرمایه کمی وارد بازار شدم و همانطور که پیش بینی می شد سرمایه را از دست دادم. ابتدا فکر کردم این صنعت چیزی جز قمار نیست اما به مرور متوجه شدم که با مطالعه، استفاده از فرصت ها، طمع نکردن و اندکی شانس می توان در فارکس به موفقیت رسید.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد چگونه از پس نگرانی در فارکس برآییم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403