5 استراتژی برای خروج از هر معامله

566 بازدید

استراتژی های خروج

بسیاری از معامله گران وقت و تلاش زیادی را صرف پیدا کردن نقاط ورود به معامله می کنند اما فراموش می کنند که برای نقاط خروج خود برنامه ریزی کنند.

جدا پیدا کردن یک نقطه ورود صحیح به چه دردی می خورد، وقتی نتوانید ضررهای خود را به حداقل برسانید یا سود خود را به حداکثر برسانید؟

گریه نیکو

همانطور که احتمالاً تا اینجا متوجه شده اید، بازار همیشه مطابق میل شما پیش نمی رود.

حتی اگر همه جور تحلیل بنیادی و تکنیکال را نیز انجام داده باشید، باز هم این احتمال وجود دارد که رویدادی پیش‌بینی نشده اتفاق بیفتد یا قیمت آنطور که فکر می‌کردید و انتظار داشتید عمل نکند.

و یا اگر به همان صورت عمل کرد چه؟

در این سناریوی مطلوب، آیا برنامه ای برای قفل کردن سود یا حفظ و بیشتر کردن سود خود دارید؟

شکست در برنامه ریزی، به معنای برنامه ریزی برای شکست است، و این امر در زمان پیدا کردن نقاط خروج از معامله نیز صادق است.

احساساتی مانند ترس و طمع می توانند در بحبوحه معاملات و گرماگرم نبرد شما را از پا درآورد، بنابراین بهتر است برای خود استراتژی های خروج از معامله همچون موارد زیر تعریف کنید:

 

حد ضرر و حد سود اولیه

 

به به، مفاهیم پایه خوب و قدیمی. اگر تازه شروع کرده‌اید یا از آن مدل معامله‌گرانی هستید که می خواهند معامله خود را تنظیم کنند و بروند سر کار خود، منطقی است که از همان اول برای حد ضررها و حد سودهای خود برنامه‌ریزی داشته باشید.

به این ترتیب، می توانید اطمینان داشته باشید که در صورتی که قیمت به نقطه ای رسید که تحلیل شما بی اعتبار شد، از معامله خارج خواهید شد یا در صورتی که قیمت به نفع شما حرکت کرد، سود شما محفوظ خواهد بود.

البته روش های مختلفی برای انتخاب حد سود و حد ضرر وجود دارد، و این به عواملی همچون تکنیکال معامله (ستاپ معاملاتی) یا بازده ایده‌آل در برابر ریسک بستگی دارد.

برخی از معامله گران ترجیح می دهند به جای تنظیم سفارش لیمیت، حد سود خود را باز نگه دارند، و بسیار هم خوب است. آنچه نباید فراموش کنید گذاشتن حد ضرر است!

 

تریل کردن استاپ

 

فرض کنید که قیمت مطابق تحلیل شما حرکت کرد، و شما می خواهید معامله خود را باز نگه دارید و همزمان از سود خود نیز محافظت و نویزهای بازار را تحت کنترل داشته باشید.

در چنین حالتی تریل کردن استاپ می تواند بسیار مفید باشد. چنین سفارشاتی سفارشات حد ضرر هستند که نقاط فعال‌سازی آنها به نفع پوزیشن شما اصلاح می شوند تا بتوانید سود بیشتری محفوظ داشته باشید.

قانون نانوشته برای تریل کردن استاپ این است که باید آنها را در جهت نوسانات پرایس اکشن جابجا کنید.

به عبارت دیگر، در صورتی که قیمت بر خلاف معامله شما حرکت کند، نباید از تریل کردن استاپ برای افزایش آزادی دامنه ضرر استفاده کنید.

 

حد سودهای دینامیک

 

همانطور که قبلاً مختصرا گفته شد، برخی از معامله گران نیز حد سود خود را اصلاح می کنند تا اینگونه سودهای خود را به حداکثر رسانند.

این کار را می توان همگام با تریل کردن استاپ انجام داد تا اینگونه ریسک شما کاهش یابد و همزمان در را برای سودهای احتمالی بیشتر باز بگذارد.

به عنوان مثال، اگر می‌بینید که یک جفت ارز یکی پس از دیگری سطوح حمایتی را می شکند و پایین می آید، می‌توانید همینطور حد سود خود را پایین‌تر بیاورید تا از قدرت روند ایجاد شده بهره برید.

همچنین این کار در استراتژی‌های معاملاتی پیشرفته‌تر که مستلزم سنگین تر کردن پوزیشن هستند، نیز مفید است، اما مثل همیشه، مدیریت ریسک را فراموش نکنید.

شما که نمی خواهید در صورتی که بازار ناگهان علیه شما شد، همه سودها را از دست بدهید، می خواهید؟!

 

استاپ زمانی

 

آیا تا به حال دیده اید که گاهی معامله ای را مدتهای مدید باز گذاشته اید و قیمت هم واقعاً جای خاصی نمی رود؟

شاید وقت آن رسیده باشد که از معامله خارج شوید و سرمایه معاملاتی خود را روی یک الگوی معاملاتی بهتر اندازید!

زمانی که قیمت در حال تثبیت است، ممکن است فرصت‌های سودآورتری را از دست بدهید و شما روی یک پوزیشن ضعیف، خود را قفل کنید.

همچون سایر انواع حد ضرر، این نیز به سبک معاملاتی شما بر می گردد. معامله گران ساعتی اغلب از استاپ های زمانی برای خروج از تمام معاملات در پایان یک سشن معاملاتی استفاده می کنند. برخی تصمیم می‌گیرند تا تمام پوزیشن های خود را پیش از آخر هفته ببندند، تا از وقوع هر گونه گپ قیمتی در زمان بازگشایی بازارها در امان بمانند.

 

خروج از بازار

 

در پایان اینکه، زمانی که شرایط بازار تغییر کرده است، همیشه این گزینه وجود دارد که از معاملات خود به قیمت لحظه ای بازار خارج شوید.

نقاط ورودی معاملاتی اغلب بر اساس مجموعه‌ای از پیش فرض‌ها (بنیادی یا تکنیکال) تعیین می شوند، بنابراین زمانی که دیگر معتبر نیستند، خروج زدن منطقی است.

با این حال توجه داشته باشید که این رویکرد ذهنی است و نیاز به رصد فعالانه شرایط بازار دارد.

لازم نیست برای هر تکنیکال یا الگویی فقط به یک نوع استراتژی خروج پایبند باشید و ضرورتی هم ندارد که از هر پنج مورد استفاده کنید.

در پایان، یادآوری می کنیم که نقطه خروج بی نقص وجود ندارد، همانطور که وسواس در پیدا کردن نقطه ورود بی نقص هم هیچ فایده ای ندارد.

در عوض، به دنبال آن دسته از استراتژی های خروجی باشید که با بقیه الگوهای تکنیکالی شما جواب می دهند و زمانی که معاملات خود را مرور می کنید سعی کنید از «نقاط خروج‌ بهتر» یاد بگیرید.

5/5 - (2 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=8907
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
از سال 1385 معامله زدن در بازارهای مالی بین الملل و فارکس را شروع کردم. در سال های ابتدایی با سرمایه کمی وارد بازار شدم و همانطور که پیش بینی می شد سرمایه را از دست دادم. ابتدا فکر کردم این صنعت چیزی جز قمار نیست اما به مرور متوجه شدم که با مطالعه، استفاده از فرصت ها، طمع نکردن و اندکی شانس می توان در فارکس به موفقیت رسید.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد 5 استراتژی برای خروج از هر معامله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403