اهدافی که جواب می دهند را تعیین کنید!

531 بازدید

اهداف فارکسی

اهداف مهم هستند! نه تنها نمایانگر انتظارات و آرزوها هستند، بلکه نقش پلی برای گذر از واقعیت به کمال مطلوب را نیز بازی می کنند.

لحظه ای که هدف خود را تعیین کردید، دارید به نیاز برای رفع نواقص خود اعتراف می کنید به عبارتی می پذیرید که باید بهتر شوید. اینگونه است که با واقعیت روبرو می شوید.

منظور ما این است که اگر پیش از این یک ماراتن را به اتمام رسانده اید، هدف شما دیگر اتمام یک ماراتن دیگر نیست، نه؟ مطمئناً در صورتی که کمی انرژی بیشتری گذاشته و تمرین بیشتری کنید دستیابی به چنین هدفی امکان پذیر خواهد بود.

با تلاش قابل ملاحظه که در نهایت منجر به پیشرفت می شود، اهداف می توانند موضع شما را حفظ کرده و شما را متمرکز حفظ کنند. با داشتن هدف، می توانید بینید که کارهای کوچک هستند که در بلند مدت می توانند تفاوت زیادی ایجاد کنند.

موارد کوچکی همچون افزودن یک دقیقه به برنامه روزانه دویدن، نوشیدن یک فنجان قهوه به جای دو فنجان، یا جابجایی حد ضرر به مقدار یک یا دو پیپ فقط بالاتر از نقطه سر به سر، می تواند پاداش های عظیمی را بعد ها رقم زند.

اهداف

اینگونه می توانید شناخت بیشتری نسبت به خود پیدا کرده و به نقاط قوت خود بهتر پی برید. در پی آن، اهداف شما را با انگیزه تر می کند زیرا با هر گامی که بر می دارید، دید بهتری خواهید داشت که اگر کمی بیشتر پیش روید، به چه موقعیتی خواهید رسید.

تصور اینکه به موفقیت دست یافته اید، شما را به واقعیت نزدیک تر می کند! اگر شک دارید کافیست از آقای آرنولد شوارتزنگر که هفت بار قهرمان مسابقات المپیا شده است بپرسید. وی این عناوین را مدیون تمارین روزانه خود می داند. اینکه گوشه ای بایستد و فقط تجسم کند که برنده شده است، جزیی از تمارین وی است.

با این حال، هدف گذاری صحیح به آن آسانی هم که شاید به نظر رسد نیست.

برخی از معامله گران اغلب به قدری سرگرم رسیدن به نتایج مورد نظر خود (شکار یک میلیون پیپ یا جبران همه ضررها) می شوند، که از هدف گذاری واقع بینانه غافل می شوند.

شما باید به این فکر کنید که آیا با توجه به برنامه معاملاتی، مدیریت ریسک شما و حتی شخصیت خودتان، اهداف شما قابل دستیابی هستند یا خیر.

دلیل دیگر عدم موفقیت برخی از معامله گران در دستیابی به اهدافشان، عدم پیگیری محسوس و عینی است. اینکه فقط حد سود خاصی را برای خود در هفته هدف گذاری کنید، یا در رویاهای خود بروید و انتظار داشته باشید که اهداف بصورت معجزه آسایی تحقق یابند، کافی نیست.

به خاطر داشته باشید که برای دستیابی به اهداف، گام های خاصی نیز باید برای حصول بردارید، آنها باید واقع بینانه و عینی باشند.

برای تسهیل این امر، باید دریافت که چه نوع هدفی را نشانه رفت و دنبال کرد.

برای معامله گران مبتدی، عاقلانه تر است اهدافی تعیین شود که تمرکز آنها بر روند کار است و نه نتیجه!

این نوع اهداف به تحکیم و شکل دهی مهارت های معاملاتی شما کمک می کنند، تا جاییکه می توانید نحوه معامله زدن صحیح را یاد بگیرید. اینکه شما در نهایت ضرر خواهید کرد یا نه مهم نیست. بلکه نکته این است که شما به روش صحیح معامله کنید و روی روند کار تمرکز کنید.

نمونه هایی از این اهداف متمرکز بر روند کار، می تواند به جنبه های مختلفی از معاملات مانند مدیریت ریسک (انتخاب صحیح اندازه لات) و اجرای سفارش (بستن معاملات در زمان خوردن حد ضرر) مربوط باشند. چنین چیزهایی در بلند مدت، برای پیشرفت کاری شما به عنوان یک تریدر بسیار مفید خواهند بود.

از طرف دیگر، اگر تریدر باتجربه تری هستید، داشتن اهداف نتیجه گرا و متمرکز بر نتیجه موثرتر خواهد بود. داشتن یک هدف مبتنی بر پول یا مبتنی بر پیپ می تواند به شما یادآوری و القا کند که چه کاری برای رسیدن به هدف باید صورت گیرد.

به یاد داشته باشید، ابتدا باید مهارات و تجربه لازم را داشته باشید تا بدانید که برای رسیدن به هدف خود باید چه فرایندی را طی کنید.

مهم نیست که چه نوع هدفی را انتخاب می کنید، هدف باید به شما کمک کند تا بتوانید به عنوان یک تریدر پیشرفت کنید. قصد از هدف گذاری فقط دستیابی به آن نیست بلکه باید انگیزه و اعتماد به نفس ایجاد کرده و در آن یادگیری وجود داشته باشد.

با هدف گذاری و تلاش برای دستیابی به آن، می توانید سرعت پیشرفت خود در مهارات معامله گری فارکس را چندین برابر کنید.

دیگر مقلات ما

الپاری

روبو فارکس

اموزش فارکس

امارکتس

ارانته

فیبوگروپ

فارکس فکتوری

2/5 - (4 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=5039
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد اهدافی که جواب می دهند را تعیین کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403