چه کنیم تا خودآموزی فارکس برای ما جواب دهد؟

242 بازدید

خودآموزی فارکس

دسترسی شما به یک مربی با تجربه و مشتاق احتمالاً کم است، مگر اینکه جزو معدود افرادی باشید که دست بر قضا در یک صندوق تامینی، شرکت معاملاتی خصوصی یا تیم معاملاتی سازمانی کار می کنند.

هر چند افراد آگاه و با استعدادی در اینترنت هستند که از اشتراک گذاری کاری که انجام می دهند لذت می برند و علاقمندند تا تجارب و توصیه های کلی خود را به دیگران بگویند، با این حال بیشتر این افراد زمان یا توانایی انجام این کار به سبک یک مربی را ندارند:

  • ثبت و تحلیل تلاش و نتایج شما
  • مشاهده و شناسایی موانع روانی
  • تجویز روش هایی برای بهبود معاملات یا تکنیک های خاص به شما
  • انگیزه دادن به شما وقتی به آن نیاز دارید

خوشبختانه اما، یک جایگزین برای آن وجود دارد که می تواند موثر باشد و یک ریال هم برای شما هزینه نخواهد داشت: خودآموزی!

خودآموزی عبارتست از اینکه تمام وظایف فوق الذکر را خودتان انجام دهید، فقط این کار آنقدرها هم چندان آسان نیست.

چگونه می توانید برای داشتن عملکرد بهتر خودآموزی کنید؟

خوب، اولین نکته که باید بدانید:

مربی گری و خودآموزی لزوماً معلمی نیست.

گرچه این دو نقش می توانند با هم ترکیب شوند و یک مربی می تواند آموزش نیز دهد، با این حال وظیفه اصلی یک مربی رهبری، مشاهده، اصلاح مسیر و ایجاد انگیزه در فرد یا تیم است تا بتواند به هدف برسد.

هر فردی قبل از اینکه بتواند مربیگری کند، باید مهارت های بنیادی حرفه انتخابی خود را درونی سازی کند.

در دنیای فارکس، شما باید دانش بنیادی و مهارت‌های معاملاتی (به عنوان مثال، درک رفتار بازار، چگونگی ورود/خروج، مدیریت ریسک، سایز پوزیشن و غیره) را قبل از انجام معامله و خودآموزی در خود ایجاد کنید.

به یاد داشته باشید که هیچ مربی نمی خواهد وقت خود را برای کسی که در کارش جدی نیست تلف کند.

نکته مهم این است که درک مفاهیم و تکنیک های معاملاتی عمدتاً ساده هستند و می توانید آنها را به صورت رایگان در مدرسه سایت ما پیدا کرده و مطالعه کنید.

وقتی مرحله یادگیری اولیه را پشت سر گذاشتید و یک چارچوب معاملاتی اصولی را انتخاب کردید که احساس می کنید برای شما مناسب است، آنجاست که خودآموزی (یعنی کار واقعی یک معامله گر) آغاز می شود.

فرآیند خودآموزی بسیار ساده است و دست کم به سه چیز نیاز دارد:

امکان گرفتن اسکرین شات از نمودارها و علامت گذاری روی آنها، این رویه را کارآمدتر می کند.

و اگر توجه زیادی به جزئیات داشته باشید و رابطه تان با کلمات خوب باشد، می‌توانید با ثبت وقایع در یک دفترچه ساده ثبت معاملات، به مرحله رشد و بلوغ برسید.

رویه اصلی خودآموزی همانند همان کاری است که یک مربی انجام می دهد:

 

همه چیز را مشاهده و ثبت کنید.

 

تلاش‌ها، برنامه‌ها و هرگونه اشتباه و مشاهدات در مورد خودتان و رفتار بازار را که باید به آنها توجه شود، یادداشت کنید.

به یاد داشته باشید، آنچه اندازه گیری نشود نمی توان آن را مدیریت کرد یا بهبود بخشید.

 

مشاهدات خود را مرور کنید.

 

با داشتن علم و مهارت های بنیادی فارکس که قبلاً به دست آورده اید، مشاهدات خود را مرور کنید و مشخص کنید که چگونه می توانید تصمیمات بهتری بگیرید یا روند معاملات را بهبود بخشید.

مفاهیم فارکس بسیار ساده هستند و برای بهبود و پرهیز از اشتباهات فقط به کمی منطق و عقل سلیم نیاز دارند. اما شما باید سوالات زیادی بپرسید. اینطور نباشد که فقط به یک معامله سودده نگاه کنید و با خود بگویید، ” باید سود بیشتری می زدم.”

از خود سوال بپرسید تا بتوانید پیشرفت کنید. آیا حد سود من جای مناسبی بود؟ آیا باید در اینجا به پوزیشن خود اضافه می کردم؟ آیا نقطه ورود من در این شرایط بهترین بود؟

اگر واقعاً به کمک نیاز دارید، می توانید دفترچه خود را به دیگران نشان دهید تا بازخورد بگیرید.

 

دستورالعمل ایجاد کنید.

 

دستورالعمل‌هایی برای خود ایجاد کنید تا بتوانید از بروز عادت‌های بد معاملاتی پیشگیری کنید. همچنین، به یاد داشته باشید که عادات خوب معاملاتی را برای سشن های معاملاتی بعدی تمرین کنید.

با گذشت زمان و انجام تمرین، می توان این مورد را درونی سازی کرد، اما باید مرور منظم آن را تبدیل به عادت کنید.

بنویسید که چرا وارد حیطه فارکس شدید و/یا اهداف شما چیست. هر روز آن را مرور کنید تا به شما انگیزه بدهد.

باید این کار را انجام دهید زیرا روزهایی (در آغاز بسیار زیاد) وجود خواهند داشت که فارکس مفرح و لذت بخش نخواهد بود (بخوانید: سودآور).

 

مرتب کنید، تکرار کنید و تمرکز خود را حفظ کنید.

 

همین! گرچه ساده است، اما آسان نیست، بدیهی است که کار زیادی می طلبد.

بسیاری از سوالاتی که برای بهبود کار از خود می‌پرسید زمان بر است و شاید قبل از یافتن پاسخ مناسب، نیاز باشد برخی چیزها را کمی تجربه کنید.

و فکر نکنید که این رویه فقط مخصوص معامله گران مصلحتی، چارتیست ها یا معامله گران ربات انداز است. ربات ها را نیز همچون هر ابزار دیگری باید رصد کرد و بهبود بخشید.

به یاد داشته باشید که هیچ تضمینی وجود ندارد که در هر کاری که انجام می دهیم به موفقیت برسیم، حتی زمانی که سال ها جهد و کوشش انجام شود. این نکته به ویژه در دنیای فارکس و سرمایه گذاری بسیار صادق است زیرا فارکس برای همیشه بازی احتمالات خواهد بود.

اما تنها چیزی که می توانم بگویم این است که بدون انجام تمارین عامدانه و خودکاوی همچون خودآموزی، احتمال موفقیت شما در این حرفه به میزان چشمگیری کاهش می یابد. ای بسا حتی صفر باشد.

پس، اینگونه نباشد که فقط به نمودارها نگاه کنید، بی‌هدف بخرید یا بفروشید، یا بعد از یک سود خوب تصمیم بگیرید سیستم را خاموش کنید و به پارتی بروید… دفترچه ثبت معاملات خود را بردارید و دست به کار شوید!

4.2/5 - (5 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=10008
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
از سال 1385 معامله زدن در بازارهای مالی بین الملل و فارکس را شروع کردم. در سال های ابتدایی با سرمایه کمی وارد بازار شدم و همانطور که پیش بینی می شد سرمایه را از دست دادم. ابتدا فکر کردم این صنعت چیزی جز قمار نیست اما به مرور متوجه شدم که با مطالعه، استفاده از فرصت ها، طمع نکردن و اندکی شانس می توان در فارکس به موفقیت رسید.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد چه کنیم تا خودآموزی فارکس برای ما جواب دهد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403