3 مانع معاملاتی متداول و چگونه بر آنها غلبه کنیم؟

326 بازدید

3 مانع معاملاتی

وجود چالش‌ در معاملات فارکس کاملا قابل پیش بینی است، اما آیا هیچ یک از این چالش ها به اندازه‌ای بزرگ هستند که تبدیل به مانع بزرگی برای شما شوند؟

در مقاله امروز برخی از موانع متداول بر سر راه سودآوری و نحوه غلبه بر آنها به شما معرفی می گردد:

 

سرمایه ناکافی

 

یکی از اولین موانع برای بسیاری از معامله گران فارکس، نداشتن سرمایه لازم برای واریز به یک حساب ریل است.

گرچه برخی از دوستان پس انداز و درآمدهای ثابت خوبی دارند، اما باز هم چنین چیزی همیشه نمی تواند وجود سرمایه کافی برای معامله زدن را تضمین کند.

ناگفته نماند، شما فقط باید با پولی معامله کنید که از دست دادن آن برای شما چندان اهمیتی ندارد، و در عین حال سرمایه شما آنقدر هم کم نباشد که حساب شما به سختی از دراوداون ها جان سالم بدر برد.

اگر سرمایه شما کافی نباشد، ممکن است برای اینکه بتوانید بازدهی قابل توجه کسب کنید، به سمت افزایش لوریج و اورتریدینگ کشیده شوید. حتی ممکن است از نظر احساسی نیز بیشتر تحت تأثیر نوسانات بازار قرار بگیرید.

اگر هنوز سرمایه کافی برای انجام معاملات را در اختیار ندارید، همیشه می توانید با یک حساب دمو کار را شروع کرده و همزمان سعی کنید پول های خود را جمع کنید.

اگر قصد دارید به صورت تمام وقت معامله کنید، اطمینان حاصل کنید که حداقل برای چند سال از پس هزینه های زندگی خود برمی آیید و پس انداز کافی برای خود دارید، تا در صورتی که اوضاع بازار بر وفق مراد نبود مشکلی برای شما پیش نیاید.

البته یک نکته مثبت هم در آن وجود دارد و آن اینکه به پایین نگه داشتن هزینه های زندگی شما نیز کمک می کند، تا بخشی از درآمد معمولی خود را به جمع کردن سرمایه برای حساب معاملاتی خود اختصاص می دهید، یا حتی شاید یک شغل دوم بردارید که می تواند از بار فشار مالی بر روی شما نیز بکاهد.

هنوز نمی دانید که به حساب معاملاتی خود چقدر واریز کنید؟ در این مقاله یک راهنمای مفید به شما ارائه می گردد.

 

ناتوانی در رها کردن سوگیری ها

 

یکی دیگر از موانع رایج بر سر راه موفقیت در معاملات، دشواری غلبه بر سوگیری ها است.

داشتن سوگیری لزوما چیز بدی نیست، اما عدم علم به سوگیری می‌تواند توانایی شما در مطالعه بازارها و اتخاذ تصمیم‌گیری‌ های خوب معاملاتی را مختل کند.

از جمله متداول ترین سوگیری ها می توان به اثر تاخر، سوگیری تاییدی، رفتار گله‌ای، سوگیری اسنادی (اشتباه ادراکی) و سوگیری اعتیادی (وسوسه) اشاره کرد. زیاد هستند، می دانم!

برای غلبه بر این مانع، می توانید به خود یادآوری کنید تا همیشه بر اساس احتمالات فکر کنید. گفتنش بسیار ساده است اما عمل مهم است! زیرا این ذهنیت از طریق تجربه رشد می کند.

یکی از راه‌های سرعت دادن به روند رشد و پیشرفت، مطالعه کتاب‌های معاملاتی است که فراز و نشیب‌های تاریخی بازار را پوشش داده اند، از جمله موج های بزرگ و بلند مدتی بازار و یا حتی رویدادهایی که برای بازارها قابل پیش بینی نبودند (مثل کرونا).

 

عدم تمرکز

 

همچون بسیاری از کارهای دیگر، نداشتن تمرکز کافی می‌تواند مانع بزرگی برای دستیابی به موفقیت باشد.

معامله کردن یک ماراتن است، نه یک دوی سرعت، به این معنی که ذهنیت شما باید طوری باشد که برای یادگیری و پیشرفت وقت و انرژی اختصاص دهید.

برخلاف آنچه در پست های اینستاگرامی مطرح می کنند، فارکس یک کار شیک و پیک نیست. بعبارتی اینگونه نیست که معامله گران فارکس در قایق تفریحی خود از خواب بیدار شوند، لپ تاپ خود را روشن کنند، قهوه بنوشند و دوبرابر شدن حساب های خود را تماشا کنند!

بلکه نیاز به صرف زمان زیاد برای مطالعه نمودارها، جمع‌آوری آمار و اطلاعات، مشاهدات فراوان برای شناسایی الگوها، ثبت تصمیمات معاملاتی در دفترچه معاملاتی روزانه و مطالعه و رصد معیارهای شماست.

مضاف بر آن باید به یادگیری اصول پایه، درک بازارهای مختلف و تست استراتژی های مختلف نیز پرداخت. فارکس نیاز به تعهد دارد!

اگر عدم تمرکز یکی از معضلات روزمره شماست و همیشه با آن دست و پنجه نرم می کنید، سعی کنید ابتدا از چیزهای کوچک شروع کنید و کارها را نیز پیچیده نکنید.

یک استراتژی یا اندیکاتور که به آن اشراف دارید را انتخاب کنید و ابتدا آن را روی حداقل 30 معامله تست کنید و سپس شروع به اصلاح و میزان کردن آن کنید. دو یا سه قانون را انتخاب کرده و آنها را همواره رعایت کنید و سپس نتایج را بررسی کنید. ابتدا روی فقط یک جفت ارز تمرکز کنید سپس آن را روی جفت ارزهای دیگر نیز امتحان کنید.

آیا مانع دیگری وجود دارد که احساس می کنید شما را از موفقیت در معاملات فارکس باز می دارد؟ لطفا نظرات خود را بصورت کامنت با ما و خوانندگان سایت در میان بگذارید.

4.2/5 - (4 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=8249
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد 3 مانع معاملاتی متداول و چگونه بر آنها غلبه کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1402