پیش از معامله روی روندها این 5 پرسش را از خود بپرسید

434 بازدید

معامله روی روند

مگر اینکه در فارکس تازه کار باشید، وگرنه نیک می دانید که معاملات بر روی روند یکی از محبوب ترین روش ها در فارکس است.

از آنجایی که روندها می توانند تا وقتی که به پایان نرسیده اند به جیب ما سود سرازیر کنند، ما زمان زیادی را صرف تقویت مهارت های معاملاتی مربوط به شناسایی محل آغاز و پایان روند می کنیم.

شما چطور؟ آیا خودتان یک معامله گر روند هستید؟

اگر هستید، آیا فکر می‌کنید ریسک‌های خود را به حداقل می‌رسانید؟ و فرصت‌های معاملاتی مربوط به گرفتن روندها را به حداکثر می‌رسانید؟

در مقاله امروز پنج سوال ارائه می گردد که وقتی معامله روی روند را در نظر می گیرید بهتر است ابتدا آنها را از خود بپرسید:

 

آیا از ابزارها و اندیکاتور هایی استفاده می کنید که برای معاملات روند مفید هستند؟

 

وسوسه انگیز است که تا می توانید اندیکاتور در پایین و روی نمودار در نرم افزار معاملاتی خود جا کنید، اما شما فقط باید به اندیکاتورهایی توجه کنید که می توانند به شما در انجام معاملات روند کمک کنند.

این به معنای استفاده از اندیکاتورهایی نظیر میانگین‌های متحرک (برای مشاهده جهت کلی قیمت‌ها)، یا اندیکاتورهای مومنتوم مانند ADX و CCI می باشد تا بررسی کنید که آیا یک روند تمام شده است یا تازه شروع شده است.

حتی معامله گران پرایس اکشن باید دقت کنند که به جای ترسیم خطوط در اطراف روندهای کاملاً بی اعتبار یا نارس (کمتر از سه سقف یا سه کف) سعی کنند خطوط روند کاملا واضح را مشخص کنند.

 

آیا باید روی پولبک ها خرید کنید؟

 

یک روند معمولاً زمانی پایدارتر است که دارای پولبک باشد. این اصلاحات فرصت هایی را برای سوار شدن روی یک روند یا افزایش سایز پوزیشن با خود به همراه می آورند. با این حال، این بدان معنا نیست که شما باید روی هر پولبکی آتش کنید!

اولا اینکه، ورود به یک معامله یا سنگین تر کردن یک پوزیشن، فشار ذهنی برای بستن یک معامله سودده را افزایش می دهد. چنین چیزی می تواند منجر به اشتباهات محاسباتی (درباره نسبت سود و زیان) شود که در وهله اول قابل اجتناب بودند.

شما فقط باید در صورتی روی پولبک ها وارد معامله شوید که آنها بخشی از برنامه معاملاتی شما باشند. اگر نحوه مدیریت پوزیشن شما را تغییر نمی دهند، و اگر در نهایت باعث نمی شوند از حداکثر ریسک مجاز خود در هر معامله عبور کنید، با خیال راحت پوزیشن بگیرید.

 

آیا شما مسئولانه روی معامله پافشاری می کنید؟

 

پولبک ها فقط فرصتی برای سنگین کردن پوزیشن نیستند. شما همچنین می‌توانید معاملات خود را با «سنگین کردن» پوزیشن در سایر نقاط قیمتی نیز پیگیری کنید. البته مادامیکه که پرایس اکشن همچنان سوگیری‌های شما را تأیید می‌کند.

شما باید شرایط قیمتی دقیق را برای سنگین کردن پوزیشن مشخص کنید، بدانید هر بار چند لات اضافه می کنید، و برنامه ای برای قفل کردن سود یا بستن ضرر برای زمانی که روند به پایان می رسد داشته باشید.

 

آیا روند همچنان دوست شماست؟

 

مانند هر فیلم خوب و یا پارتی، همه قصه های خوب به پایان می رسند.

حتی معامله‌گران متوجه شده اند که ضرب‌المثل «روند دوست شماست» معنای آن در اصل اینست که «روند دوست شماست فقط تا نزدیک انتها که کم کم می خواهد دولا شود».

برای به حداکثر رساندن یک پوزیشن روند، باید برای جاییکه روند می خواهد به پایان رسد آماده باشید. این به معنای ارزیابی مداوم قدرت روند و بررسی عوامل بنیادی و تکنیکال موثر بر بازار است که ممکن است هر لحظه روند را زمین بزنند.

اگر از ساختار و پتانسیل روند مطلع هستید، بهتر می‌توانید نقاط ورود و خروج خود را برای به حداکثر رساندن سود و به حداقل رساندن ضررها، جهت دهی کنید.

 

آیا معاملات خلاف روند برای شماست؟

 

راه دیگر برای کسب درآمد از یک روند، سود بردن از معکوس شدن آن است.

با این حال، معاملات خلاف روند مناسب همه نیست! معامله موفقیت آمیز خلاف روند، به زمان، صبر و انضباط زیادی نیاز دارد.

اما بمرور و با کسب تجربه و پس از انجام مشق شب خود، پوزیشن گرفتن روی کف ها و سقف ها نیز به خوبی هر تکنیک معاملاتی دیگری جواب می دهد، منوط بر اینکه به یاد داشته باشید همیشه باید مدیریت ریسک صحیح را اجرا کنید.

5/5 - (2 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=12254
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
از سال 1385 معامله زدن در بازارهای مالی بین الملل و فارکس را شروع کردم. در سال های ابتدایی با سرمایه کمی وارد بازار شدم و همانطور که پیش بینی می شد سرمایه را از دست دادم. ابتدا فکر کردم این صنعت چیزی جز قمار نیست اما به مرور متوجه شدم که با مطالعه، استفاده از فرصت ها، طمع نکردن و اندکی شانس می توان در فارکس به موفقیت رسید.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد پیش از معامله روی روندها این 5 پرسش را از خود بپرسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403