استراتژی معاملاتی MACD دومنظوره: کشف اسرار اندیکاتور مکدی!

583 بازدید

مکدی دوتایی

در ادامه معرفی استراتژی های معاملاتی امروز خدمت شما هستیم با معرفی استراتژی معاملاتی مکدی دو منظوره! با ما همراه باشید.

استراتژی معاملاتی دو منظوره MACD متشکل از دو مقدار متفاوت برای اندیکاتور مکدی (MACD) می باشد. این استراتژی از میانگین متحرک برای دریافت سیگنال ها یا پوزیشن های معاملاتی سودآور استفاده می کند.

این استراتژی معاملاتی برای هر نوع جفت ارز فارکسی (اعم از کراس یا اصلی) مناسب است. البته روی جفت ارزهای با اسپرد بالا در بازه های زمانی بالاتر از ۱ ساعت ترجیحا استفاده نشود. بنابراین پیشنهاد می شود از این استراتژی معاملاتی در تایم فریم های ۱ ساعته به بالا و روی جفت ارزهای با اسپرد پایین استفاده کنید.

عکس1

ایده پشت استفاده از مکدی دو منظوره ساده است. در این استراتژی معاملاتی MACD تند تر ایده پوزیشن گیری را می دهد و MACD کندتر جهت قیمت را تأیید می کند. سرمایه‌گذاران می‌توانند از این سیستم در زمان اصلاح قیمت استفاده کنند و پوزیشن خود را باز کنند، زیرا MACD سریع‌تر حساس بوده و می تواند بخوبی سیگنال‌هایی را در طول زمان اصلاح ارائه دهد.

ما می توانیم شرایط اشباع خرید یا اشباع فروش را به سرعت در قیمت دارایی با استفاده از یک اندیکاتور یا اوسیلاتور مانند مکدی شناسایی کنیم. در MACD، اندازه میله های هیستوگرام همزمان با نوسان قیمت دارایی تغییر می کند.

میله های بالای خط وسط یا خط صفر مکدی نشان دهنده اینست که قیمت در یک روند صعودی قرار دارد و میله های زیر خط صفر نشان دهنده روند نزولی هستند.

یکی دیگر از ابزارهای تکنیکال رایج و محبوب، میانگین متحرک (EMA ۵۰) برای این سیستم معاملاتی است. کندل های بالاتر از خط میانگین متحرک (EMA ۵۰) جهت صعودی این خط سیگنال نشان می دهد که قیمت دارایی صعودی است و بالعکس.

همانطور که مشاهده می کنید این استراتژی بسیار صریح و ساده است، زمانی که هم مکدی و هم خط EMA جهت صعودی قیمت را تایید می‌کنند، می توانید سفارش‌های خرید خود را در سیستم قرار دهید. و به همین ترتیب، بالعکس. اگر مکدی ها و خط میانگین متحرک نمایی ۵۰ هر سه حاکی از جهت نزولی قیمت هستند می توانید به فکر ارسال پوزیشن فروش باشید.

در صورتیکه می خواهید سیگنال های دقیق تر و صحیح تری داشته باشید و نقاط ورود و خروج را تعیین کنید توصیه ما اینست که همیشه اندیکاتورها را با هم ترکیب کنید تا از دریافت سیگنال های کاذب پیشگیری بعمل آید. استفاده از اندیکاتورهای تکنیکال را جزء لاینفک استراتژی معاملاتی خود سازید اما برای اتخاذ تصمیمات معاملاتی خود هرگز فقط به یک اندیکاتور اعتماد نکنید.

3/5 - (2 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=16354
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
از سال 1385 معامله زدن در بازارهای مالی بین الملل و فارکس را شروع کردم. در سال های ابتدایی با سرمایه کمی وارد بازار شدم و همانطور که پیش بینی می شد سرمایه را از دست دادم. ابتدا فکر کردم این صنعت چیزی جز قمار نیست اما به مرور متوجه شدم که با مطالعه، استفاده از فرصت ها، طمع نکردن و اندکی شانس می توان در فارکس به موفقیت رسید.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد استراتژی معاملاتی MACD دومنظوره: کشف اسرار اندیکاتور مکدی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403