آیا واقعا برای تبدیل شدن به یک معامله گر سودآور باید 10000 ساعت تمرین کرد؟

357 بازدید

هزاران ساعت تمرین

در مقاله امروز از مجموعه مقالات آموزش فارکس، قصد داریم نکاتی را پیرامون قانون 10000 ساعت تمرین به شما یادآور شویم.

هر چیزی که ارزش داشته باشد آسان بدست نمی آید و موفقیت در معاملات فارکس نیز جز این نیست.

اما تلاش ما چه مدت باید باشد و چقدر شدت داشته باشد تا بتوانیم به حق، انتظار نتایج معقول از معاملات خود را داشته باشیم؟

دو سه ماه معامله کافیست؟ رسیدن به درصد مشخصی سود کافیست؟ رسیدن به تعداد معاملات مشخص کافیست؟

 

قانون 10 هزار ساعت

 

قانون 10 هزار ساعت نخستین بار توسط مالکولم گلدول، نویسنده کتاب پرفروش “نخبگان” معرفی شد.

در این کتاب، گلدول مدعی می شود که 20 ساعت تمرین هدفمند در هفته، 50 هفته در سال به مدت 10 سال = 10000 ساعت، “عدد جادویی” است که در آن فرد به سطحی از تسلط و استادی می رسد و می تواند با حرفه ای ها رقابت کند.

 

10000 ساعت تمرین در معاملات می تواند شما را بکجا برساند؟

 

معامله کردن به مدت ده سال شما را در برابر حجم عظیمی از محیط ها و فضاهای معاملاتی مختلف قرار می دهد.

ساعت ها

به عنوان مثال، اگر کار را سال 2011 شروع کرده بودید، در بحران بدهی اروپا، فاجعه هسته ای فوکوشیما ژاپن و ظهور بیت کوین حضور داشتید. در این مدت شما تقریباً به همان اندازه که شخصیت های قهرمان فیلم های مارول را دیده اید، انواع و اقسام محیط ها و بازارهای روند دار و غیر روند دار را دیده بودید.

با چنین کوله باری از تجربه، ریسک های روزمره و یادآوری آن، خود به تنهایی به اجرای بهتر و سریع تر برنامه های معاملاتی کمک می کند.

معامله زدن بصورت مداوم و گسترده همچنین به شما کمک می کند تا روش ها و استراتژی های معاملاتی خود را بهینه کنید. پس از مدتی، می دانید که کدام جفت ارز، بازه زمانی، سشن های معاملاتی و اندیکاتور ها برای ریسک و شخصیت شما بهتر جواب می دهند.

آخرین نکته این است که زمان اختصاص داده شده به حرفه معاملاتی زمانی است که به خودتان برای ایجاد عادت های معاملاتی خوب اختصاص می دهید.

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم، ایجاد عادات مناسب به زمان و تمرین نیاز دارد. اگر به طور مداوم و گسترده معامله نکنید، نمی توانید به آن برسید.

 

آیا واقعاً به 10 هزار ساعت کامل تمرین نیاز دارید؟

 

اگر بخواهیم خاصه در مورد آن صحبت کنیم، باید بگوییم که قانون 10 هزار ساعت باید به عنوان یک راهنما در نظر گرفته شود نه یک قانون سفت و سخت!

ببینید، عوامل زیادی همچون ژنتیک، میزان درگیر شدن و منحنی یادگیری شخصی نیز می توانند بر نتیجه آن 10000 ساعت تأثیر بگذارند.

اگر تنها کاری که می کنید این باشد که فقط گذران ساعت کنید و معامله الکی بزنید، ممکن است 20000 ساعت معامله کنید و به هیچ نتیجه ای نرسید.

از سوی دیگر، اگر از آن ساعت ها استفاده کنید تا بر یادگیری از اشتباهات تمرکز کرده و برای بهبود روند معاملاتی خود اقدام کنید، می توانید پیشرفت زیادی کنید.

از این کار به نام تمرین عامدانه نیز یاد می شود، که همراه با عوامل دیگری که قبلاً ذکر شد، می تواند شاخصی برای قانون 10000 ساعت باشد.

تمرین عامدانه، یا مطالعه و مرور اشتباهات، اصلاح روش های معاملاتی، روند یادگیری شما را به میزان قابل توجهی سرعت می بخشد.

گرچه هیچ مدرک محکمی وجود ندارد که برای تبدیل شدن به یک معامله گر همیشه سودآور شما به 10000 ساعت تمرین نیاز دارید، با این حال نمی توانید اهمیت گذاشتن وقت و تلاش بی وقفه برای موفقیت در بازار فارکس را انکار کنید.

سخن آخر اینکه، همه چیز بستگی به این دارد که چقدر واقعا می خواهید به رویاهایتان برسید و چقدر حاضرید تلاش کنید تا به هدف خود برسید.

دیگر مقلات ما

الپاری

روبو فارکس

اموزش فارکس

امارکتس

ارانته

فیبوگروپ

فارکس فکتوری

3.7/5 - (3 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=5737
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد آیا واقعا برای تبدیل شدن به یک معامله گر سودآور باید 10000 ساعت تمرین کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403