بهترین استراتژی های ورود به معامله در فارکس

218 بازدید

بهترین استراتژی های ورود به معامله در فارکس

یکی از مهمترین جنبه های معاملات فارکس انتخاب نقطه ورود صحیح است یا بعبارتی بهترین لحظاتی که باز کردن پوزیشن در آنها شانس موفقیت بالای دارد.

روش های متعددی برای تعیین نقاط ورودی وجود دارد: الگوهای نموداری، الگوهای کندلستیک، اندیکاتورهای تکنیکال و غیره. بیایید امروز نحوه تعیین دقیق نقاط ورودی فارکس را با هم بیشتر بررسی کنیم.

 

روند

 

به طور کلی، روند نوسان جهت دار قیمت در یک بازه زمانی مشخص است. با این حال، قیمت ها تنها در یک جهت نوسان نمی کنند. پس از رشد، همیشه یک دوره موقت رکود وجود دارد که دوباره منجر به رشد به اهداف بالاتر تبدیل می شود. در نتیجه قیمت ها به صورت زیگزاگ نوسان می کنند. قله های این نوسانات صعودی و نزولی، کف و سقف های منطقه را تشکیل می دهند.

هم روندهای صعودی وجود دارد و هم نزولی. روند صعودی افزایشی است. برای تعیین جهت یک روند، معامله گر باید خطی را از بین کف ها ترسیم کند. فرض بر این است که قیمت با همان حرکات نوسانی به سمت بالا حرکت کند. اگر روند صعودی در بازار فارکس وجود داشته باشد، باید پوزیشن خرید باز کنید.

یکی از روش های مبتنی بر روند، پایش نوسان در تایم فریم های مختلف است. تایم فریم بالاتر جهت قیمت را نشان می دهد. سپس باید تایم فریم های پایین تر را بررسی کنید. اگر جهت تایم فریم های بالاتر و پایین تر با هم منطبق باشد، نقطه ورود در ابتدای جای نوسان اشتراکی آنها خواهد بود.

 

کانال های قیمتی

 

قیمت همیشه بصورت یک منحنی حرکت می کند. اگر دامنه نوسانات گسترده باشد، این کانال های قیمتی هستند که با سطوح حمایت و مقاومت تشکیل می شوند. نقاط ورود بهینه مکان هایی روی این سطوح هستند. معامله گر روی سطوح حمایت خرید می گیرد و روی سطح مقاومت می فروشد.

شما می توانید پوزیشن را پس از شکست یک سطح مهم باز کنید.

کانال های قیمتی

 

برگشت ها

 

یک راه خوب برای ورود به بازار در زمان برگشت روند است. در صورت باز کردن موفقیت آمیز یک معامله، ما خود را در ابتدای روند در حال شکل گیری خواهیم دید که به دلیل دامنه زیاد نوسان قیمت، حداکثر سود را دریافت کرده ایم. برگشت روند هم به صورت بصری و هم با کمک اندیکاتور ها مشخص می شود. همچنین گاهی موقعیت هایی وجود دارد که به دلایل بنیادی مختلف، یک برگشت به طور ناگهانی رخ می دهد. رایج‌ترین شکل‌های برگشت سر و شانه‌ها. سقف/کف دو قلو، سقف/کف سه قلو؛ گوه و واگرایی هستند.

کف دوقلو سقف دوقلو

 

اخبار و رویدادها

 

برخی از معامله گران با استفاده از خوراک های خبری (فید) کار می کنند. فارکس نسبت به اخبار اقتصادی و سیاسی بسیار حساس است. در طول انتشار خبر، قیمت نوسانات تندی انجام می دهد. تحلیل بنیادی بر اساس خبر اقتصادی شکل می گیرد. البته شما می توانید به طور مستقل تحلیل کنید و کاری به اخبار نداشته باشید. صد البته از مقالات آموزشی سایت ما در این مسیر غافل نشوید.

هنگامی که نمودار خیلی تیز به اطلاعات خاصی واکنش نشان می دهد، معامله گر پوزیشنی را در جهت روند باز می کند. اما این رویکرد نیاز به تجربه دارد. همیشه قیمت مطابق انتظار معامله گران رفتار نمی کند. معامله خبر برای مبتدیان توصیه نمی شود، زیرا مشخص کردن چشم انداز آینده بر اساس آمار بنیادی کاری است دشوار.

 

اندیکاتورهای تکنیکال

 

برخی از اندیکاتورها هستند که در داخل پلتفرم معاملاتی تعبیه شده اند، با این حال شما می توانید اندیکاتورهای سفارشی را نیز دانلود و فراخوانی کنید. در زیر به برخی از آنها اشاره می کنیم:

  • میانگین های متحرک. آنها تغییرات تیز در نوسانات بازار فارکس را نشان می دهند. میانگین متحرک یک خط منحنی است که بسته به جهت روند تغییر می کند. اگر قیمت زیر میانگین متحرک باشد، روند نزولی و اگر بالای آن باشد، روند صعودی است. اگر قیمت منحنی را قطع کرده و از روی آن عبور کرده باشد، نشان دهنده بازگشت احتمالی روند است.
  • استوکاستیک: سطح اشباع خرید و اشباع فروش را مشخص می کند. این اندیکاتور از دو خط تشکیل شده است: %K تند و %D کند. این اندیکاتور از 0 تا 100 درصد در نوسان است. به‌طور پیش‌فرض، سطوح 80 و 20 در متاتریدر 4 تنظیم شده‌اند. اشباع فروش زمانی است که خط به زیر 20 رود. در این حالت معامله‌گران خرید را در نظر می‌گیرند. اگر خط بالای 80 باشد، بازار در منطقه اشباع خرید است و توصیه می شود به فروش فکر کنید.
  • باندهای بولینگر: این اندیکاتور از سه میانگین متحرک تشکیل می شود. خط وسط میانگین متحرک است، خط پایینی و خط بالایی سطوحی هستند که در آن قیمت در مقایسه با میانگین متحرک، کف یا سقف در نظر گرفته می شود. شما می توانید جهت روند را اینگونه تعیین کنید. به عنوان مثال، وقتی قیمت از باند خارج شده و همزمان وارد منطقه اشباع فروش شده است، اندیکاتور سفارش خرید را فرض می کند.

باند بولینجر

معامله گران با تجربه فقط به این دلیل که قیمت فعالانه در حال نوسان دادن است هرگز وارد بازار نمی شوند! قانون اصلی معامله زدن موثر این است که فقط در نقاط خاصی وارد شوید. از یاد نبرید که ابتدا باید استراتژی معاملاتی خود روی حساب دمو تمرین کنید.

 

منبع:

What are the Best Market Entry Strategies When Trading Forex?

4.5/5 - (2 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=18138
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
از سال 1385 معامله زدن در بازارهای مالی بین الملل و فارکس را شروع کردم. در سال های ابتدایی با سرمایه کمی وارد بازار شدم و همانطور که پیش بینی می شد سرمایه را از دست دادم. ابتدا فکر کردم این صنعت چیزی جز قمار نیست اما به مرور متوجه شدم که با مطالعه، استفاده از فرصت ها، طمع نکردن و اندکی شانس می توان در فارکس به موفقیت رسید.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد بهترین استراتژی های ورود به معامله در فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403