چگونه نقاط قوت خود در فارکس را شناسایی کنیم؟

150 بازدید

نقاط قوت

تمرکز بیشتر مقالات روانشناسی معاملات به جای شناسایی و بهبود نقاط قوت، بر به حداقل رساندن نقاط ضعف است.

سوپرمن

دلیل آن احتمالاً بر می گردد به این تصور رایج که وقتی نقاط ضعف خود را برطرف می کنید به طور خودکار کیفیت عملکرد معاملاتی شما ارتقا می یابد، اما همیشه اینطور نیست.

این بار بیایید ابتدا بر نقاط قوت تمرکز کرده و سعی کنیم تا با اتخاذ رویکردی متفاوت و ساخت و یا بهبود نقاط قوت، بتوانیم نقاط ضعف خود را برطرف کنیم.

پیش از اینکه بی گدار به آب بزنیم و زیادی جو گیر شویم، بیایید ببینیم نقطه قوت دقیقاً چیست و چرا شناسایی آنها مهم است؟

به بیان ساده، نقطه قوت چیزی است که شما در آن خوب هستید و مهارت دارید. اما تا زمانی که آن نقطه قوت خاص را در دستیابی به یک نتیجه پربار و سازنده به کار نبرید، احتمالا نمی توانید آن را تشخیص دهید یا حتی ممکن است آن را به عنوان یک نقطه ضعف ببینید.

بنابراین چگونه می توانید نقاط قوت معاملاتی خود را شناسایی کنید؟ در مقاله امروز چند گام برای این منظور به شما معرفی می گردد:

 

دفترچه معاملاتی خود را مرور کنید

 

اگر مدرسه سایت ما را به طور مرتب و کامل مطالعه کرده باشید، می دانید که تأکید ما همواره بر اهمیت داشتن یک دفترچه ثبت دقیق معاملات بوده است.

بنابراین از آنها خوب استفاده کنید! دفترچه معاملاتی خود را مرور کنید و مواردی که فکر می کنید در آنها عملکرد خوبی داشته اید را علامت گذاری کنید.

ده معامله برتر سودآور خود را شناسایی کنید و به موارد زیر توجه کنید:

  • روی کدام جفت ارز ها پوزیشن گرفتید؟ آیا به برنامه معاملاتی خود پایبند بودید؟
  • آیا صرفاً بر اساس اصول تکنیکال، یا اصول فاندامنتال پوزیشن گرفتید یا ترکیبی از هر دو؟
  • چه مدت پوزیشن های خود را باز نگه داشتید؟

به جز اینکه این سوالات را از خود بپرسید، عوامل دیگری که به شما در برنده شدن این معاملات کمک کرده اند را مشخص کنید.

 

نقاط قوت خود به عنوان یک معامله گر را فهرست کنید

 

می‌دانم که شاید کار دلهره‌آور ای باشد، اما برت استین بارگر، نویسنده معروف کتاب های روانشناسی معاملات، راهنمایی می کند که چگونه می‌توانیم این کار را انجام دهیم.

بیایید برای این کار از مطالعه VIA استفاده کنیم که توسط موسسه VIA در مورد شخصیت طراحی شده است تا به افراد کمک کنند نقاط قوت خود را ارزیابی کنند. سعی کنید پنج مورد برتر خود را شناسایی کنید:

خلاقیت، کنجکاوی، بی تعصبی، عشق به یادگیری، عقلانیت، شجاعت، پشتکار، صداقت، سرزندگی، عشق، مهربانی، هوش اجتماعی، تبعیت، انصاف، رهبری، بخشش، فروتنی، احتیاط، خویشتن داری، مشوق زیبایی، قدردانی، خوش بینی، طنز، معنویت.

تمام؟ حالا کاری که من از شما می خواهم انجام دهید این است که به روش های مخصوصی فکر کنید که چگونه می توانید آنها را در معاملات روزانه خود پیاده کنید.

به عنوان مثال، من عشق به یادگیری را به عنوان بزرگترین نقطه قوت خود در نظر گرفتم. و فکر می‌کنم با مطالعه سیستم‌های معاملاتی مختلف و خواندن کتاب‌های بیشتر در مورد فارکس بتوانم از این مورد بیشتر استفاده کنم.

 

از دیگران نظرشان را بپرسید

 

اگرچه تامل با خود مفید است، اما ممکن است اینگونه برخی از نکاتی که دیگران به راحتی می توانند در ما شناسایی کنند را نادیده بگیریم. بنابراین عجله نکرده و نظر دیگران را جویا شوید.

از همکاران محل کار، معلم یا مشاور و دوستان خود بپرسید که فکر می کنند شما چه ویژگی های معاملاتی خوبی دارید.

نظرات آنها را جمع آوری کرده و بعد آنها را با لیست خود مقایسه کنید. ای بسا از دیدن اینکه دیگران چگونه شما را می بینند شگفت زده شوید.

درست همچون شناسایی نقاط ضعف، شناسایی نقاط قوت نیز به همان اندازه مهم است، چه روی دور باخت هستید و چه به دنبال ارتقای کیفیت معاملات خود!

5/5 - (1 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=10310
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
از سال 1385 معامله زدن در بازارهای مالی بین الملل و فارکس را شروع کردم. در سال های ابتدایی با سرمایه کمی وارد بازار شدم و همانطور که پیش بینی می شد سرمایه را از دست دادم. ابتدا فکر کردم این صنعت چیزی جز قمار نیست اما به مرور متوجه شدم که با مطالعه، استفاده از فرصت ها، طمع نکردن و اندکی شانس می توان در فارکس به موفقیت رسید.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد چگونه نقاط قوت خود در فارکس را شناسایی کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403