استراتژی های معاملاتی خود را تست کنید

563 بازدید

تست سیستم

رسیدن به سودآوری پایدار در فارکس چیزی نیست جز زدن پیپ ها، حفظ آنها و سپس تکرار این فرآیند.

اما متأسفانه، این رویه آنقدرها هم که به نظر می رسد ساده نیست.

معاملات موفق فقط این نیست که روی یک ستاپ یا الگوی معاملاتی فوق العاده پوزیشن بگیریم. بلکه مستلزم داشتن سیستمی است که به شما در بازارها دست بالا را می دهد، برنامه مدیریت ریسک قوی دارد و باید تسلط خوبی بر روانشناسی معاملاتی شما نیز داشته باشد.

تست استراتژی های معاملاتی به شما کمک می کند تا بدانید آیا باید ستاپ هایی که می خواهید روی آنها پوزیشن بگیرید را اصلاح و میزان کنید یا خیر.

اگر بخوبی می دانید که سیستم شما برتری شما نسبت به بازارها را حفظ می کند، می توانید با اطمینان بیشتری روی مدیریت ریسک و پرورش جزییات روانشناسی معاملاتی خود کار کرده و بهتر آن را هدایت کنید.

کندلستیک نیکو

به‌طور خلاصه، انواع تست ها بویژه بک تست گیری به‌صورت علمی، علف های هرز (معاملات بد) مزرعه شما را از بین می برد.

به شما می گوید که کدام جفت ارزها، تایم فریم ها، اندیکاتورها و محیط معاملاتی بیشترین پیپ ها را با توجه به پارامترهای معاملاتی و ریسک پذیری شما با خود به همراه می آورد.

تست کردن سیستم ها همچنین به شما کمک می کند تا در زمان اجرای معاملات اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. به همین دلیل است که ما این کار را به تازه کارها و معامله گرانی که فعلا در حال معامله زدن روی نسخه دمو هستند توصیه می کنیم.

ببینید، بسیاری از دغدغه هایی که معامله گران دارند مربوط به عدم قطعیت است. اشتباهات رایجی مانند زود بستن پوزیشن سودده، نبستن پوزیشن های ضررده و عدم استفاده از حد ضرر ریشه در ترس از اشتباه کردن دارد.

اما زمانی که بدانید چه زمانی سیستم شما احتمالاً قرار است شما را پیپ باران کند یا چه زمانی ممکن است فرصت ها از دست برود، در اینصورت شانس بیشتری برای پایبندی به برنامه معاملاتی خود خواهید داشت.

فرض کنید که معامله گر الف می داند که سیستم معاملاتی او در شکار روندها بسیار خوب عمل می کند. او سال های پیش حساب و کتاب کرده و یاد گرفته که وقتی در یک بازار رنج شکست های جعلی (بریک اوت کاذب) و در نتیجه ضررهای کوچک حاصل شد، وحشت نکند. او می داند که علیرغم ضررهایش، سیستم او می تواند تا پایان سال همچنان سودآور باشد.

با این حال، پیش از اینکه با دوستان برنامه نویس خود تماس بگیرید، باید بدانید که تست سیستم معاملاتی محدودیت هایی نیز دارد. به طور خاص، تست ها تأثیر اسلیپیج و کمیسیون و هزینه های بروکر را به شما نشان نمی‌دهند.

اگر در تایم فریم های پایین معامله می زنید یا حجم های سنگین در یک روز معامله می کنید، چنین عواملی می توانند سودآوری کلی شما را تحت الشعاع قرار دهند.

پس، چگونه باید استراتژی های خود را تست کرد؟ امروزه معامله گران انواع و اقسام برنامه ها و پلتفرم های معاملاتی را برای انتخاب در اختیار دارند. می توانید در این زمینه از بروکر خود راهنمایی بخواهید یا با مطالعه بخش بروکرهای سایت ما بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید.

به یاد داشته باشید که همچون هر فعالیت تکراری (اما ضروری) در فارکس، تست گیری از سیستم ها با گذشت زمان و تمرین و کسب تجربه آسان تر می شود. مزایای آن قطعا بمراتب بیشتر از معایب آن است و به شما کمک می کند تا به یک معامله گر سودآور تبدیل شوید.

5/5 - (2 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=12428
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد استراتژی های معاملاتی خود را تست کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403