شکست جعلی

شکست ها در میان معامله گران فارکس محبوب هستند.

منطقی است. نه؟

وقتی قیمت سرانجام سطح حمایت یا مقاومت را شکسته و از آن خارج شود، انتظار می رود که در همان جهت شکسته شدن به حرکت خود ادامه دهد.

باید به اندازه کافی قدرت و مومنتوم ایجاد شده باشد تا قیمت بتواند از آن سطح خارج شود، نه؟

انگار وقت آن است که بادبان ها را افراشت. اینک هوا و دریا برای به آب انداختن قایق صاف و عالی است. تمام کاری که باید انجام دهید این است که فقط منتظر آن باشید…

بله ، منتظر آن باشید…

شروع مورد جعلی

منتظر آن باشید… فقط چند لحظه بیشتر… تا ببینید که قیمت میلی متری و خزنده به یک جهت حرکت می کند… سپس ناگهان فرسنگ ها خلاف جهت حرکت می کند!

پایان مورد جعلی

جان؟!؟ چی شد ؟! برای استراتژی “نان و کره و مربا و پایان این همه انتظار و گرسنگی در دنیا” چه اتفاقی افتاد؟

آخر داستان: فقط شما ماندید و سس گوجه فرنگی یک بار مصرف و چای و بیسکویت! مثل تام هنکس در فیلم  The Terminal

 

سطوح حمایت و مقاومت قلق دارند

 

نکته ای که باید در مورد سطح حمایت و مقاومت دقت داشته باشید این است که آنها مناطقی هستند که در آن مناطق می توان یک پاسخ قیمتی قابل پیش بینی را انتظار داشت.

 

سطوح حمایت

 

سطوح حمایت مناطقی هستند که فشار خرید برای غلبه بر فشار فروش و متوقف کردن روند نزولی یا برگشت دادن روند نزولی کافی است.

حتی اگر قیمت ، یک سطح حمایت قوی را بشکند و فرصت خرید خوبی را برای معامله گران فراهم کند، احتمالاً باز هم معتبر خواهد بود.

 

سطوح مقاومت

 

سطوح مقاومت دقیقاً مانند سطوح حمایت هستند اما برعکس عمل می کنند. آنها معمولا روند صعودی را متوقف یا حتی معکوس می کنند.

سطوح مقاومت مناطقی است که در آن ها فشار فروش برای غلبه بر فشار خرید کافی است و در نتیجه قیمت را وادار به برگشت به پایین می کنند.

سطوح مقاومت قوی، حتی اگر قیمت موقتا سطح مقاومت را بشکند و فرصت فروش خوبی را برای معامله گران فراهم کند، احتمالاً باز هم معتبر خواهند بود و عمل خواهند کرد.

در بخش بعدی ، ما ریزتر خواهیم شد و در باب شکست های فریبنده و جعلی بحث خواهیم کرد و به شما می گوییم که چرا باید آنها را معامله کرده و چگونه می توانیم با آنها سود بزنیم.

صرفا یادگیری استراتژی های شکست کافی نیست زیرا مواقعی وجود خواهد داشت که شکست ها با موفقیت همراه نیستند. ما باید بدانیم که در برخورد با موارد جعلی و فریبنده چه کنیم!

این بخشی از یادگیری شما در فارکس است. برای اینکه در فارکس خبره شوید، باید بتوانید در زمینه موارد جعلی و فریبنده نیز خبره باشید.

آماده اید؟

درس بعدی :  
محوسازی شکست
4/5 - (4 امتیاز)