آیا این 5 عادت پیش از شروع معامله زدن را در خود ایجاد کرده اید؟

340 بازدید

عادات پیش از معامله

آیا شناگران المپیک از خواب بیدار می شوند و داخل استخر می پرند و مدال المپیک را می گیرند؟

صد البته نه!

آنها بشین پاشو می روند، فیلم های خود را بارها مرور می کنند و قبل از شلیک آغاز مسابقه، بدن خود را گرم می کنند.

از معامله گران نیز دقیقا انتظار می رود چنین کنند. دقیقا.

البته نه اینکه مایو بپوشند، بلکه بخش آماده سازی منظورم است.

با توجه به اینکه پول خود را به خطر می اندازید، باید تمام تلاش خود را انجام دهید تا شانس برنده شدن را به نفع خود بیشتر کنید، حتی پیش از اینکه وارد معامله شوید. چنین چیزی مستلزم داشتن یک “عادت پیش از معامله” است.

برای شروع کار، باید پرایس اکشن را مرور کنید. اگر بدانید قیمت کجا بوده است، ذهنیت بهتری از فضای فعلی بازار و سمت و سوی قیمت خواهید داشت.

شما همچنین باید تا جاییکه می توانید در مورد بازارها و ماهیت جفت ارزی که معامله می کنید مطالعه کنید.

چکلیست نیکو

حال می خواهد توییتر باشد، وبلاگ‌ های تحلیلی اقتصادی باشد، فروم ها باشد، در هر حال باید بدانید اوضاع از چه قرار است تا مبادا انتشار آمار اقتصادی و.. غافلگیرتان کند.

علامت گذاری سطوح تکنیکال کلیدی نیز یک عادت بسیار خوب است که می توان آن را ایجاد کرد. منظورم این است که چگونه می‌توانید متوجه شوید که در یک جفت ارز یک الگوی تکنیکال در حال شکل گیری است؟ یا در حال نزدیک شدن به یک منطقه خرید یا فروش مهم هستید؟

اگر کاری برای افزایش تمرکز خود نیز می توانید انجام دهید حتما آن را در نظر بگیرید. یکی از دوستان ما به نام رافائل نادال می‌گوید همیشه پیش از شروع مسابقه دوست دارد دو بطری آب در مکان های خاص بگذارد، او می‌گوید: “وقتی این کار را انجام می‌دهم، به این معنی است که متمرکز هستم.”

بیایید همه مثل نادال باشیم. می تواند ساده باشد در حد پنج دقیقه مدیتیشن، یا پیچیده باشد مثل نیمرو درست کردن به سه روش و سپس آبیاری گیاهان داخل خانه بر اساس ارتفاع هر یک.  اما ایجاد یک عادت پیش از معامله به شما کمک می کند به یک شرایط آماده و سرحال برای معامله زدن برسید.

آخرین عادتی که می توانم توصیه کنم این است که روز معاملاتی خود را تجسم سازی کنید.

به تمام سناریوهای ممکن که شاید رخ دهد فکر کنید. اگر قیمت حمایت خط روند شما را بدون هیچ دلیل فاندامنتال بشکند، چه خواهید کرد؟ اگر نهادهای نظارتی دنبال NFT ها بروند چه خواهد شد؟ و..

وقتی تصور می کنید که چگونه باید به سناریوهای مختلف بازار واکنش نشان دهید، وقتی آنها واقعا رخ می دهند احتمال کمتری وجود دارد که تصمیمات احساسی بگیرید.

به یاد داشته باشید که به عنوان یک معامله گر، وظیفه شما این است که همیشه آمادگی داشته باشید. معامله گران بزرگ همه کارهای شاق را قبل، در طول و بعد از ساعات معاملاتی انجام می دهند و به همین دلیل هم است که آنها همیشه سودآور هستند.

5/5 - (1 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=8776
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد آیا این 5 عادت پیش از شروع معامله زدن را در خود ایجاد کرده اید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403