آیا می خواهید زورکی معامله بزنید؟

406 بازدید

وادار به معامله کردن

شاید در مقطعی از دوران معامله گری خود احساس کرده باشید که بازار تمام قد علیه شماست و مطلقا هیچ چیز به نفع شما پیش نمی رود.

در چنین مواقعی، آیا الف) یک گام به عقب برمی‌دارید تا بتوانید مجدد تمرکزتان را به دست آورید یا ب) سخت تر تلاش می‌کنید و ثابت می‌کنید که تحت هر شرایطی می توانید سود بزنید و پیپ‌ها را شکار کنید؟

اگر غالبا مورد دوم در مورد شما صدق می کند، در اینصورت شاید دارید خود را وادار به معامله کردن می کنید.

مکش پول

وادار کردن خود به معامله زدن معمولاً به معنای انجام معاملاتی است که با قوانین معاملاتی شما همخوانی ندارند، علاوه بر این می‌تواند به معنای گرفتن پوزیشن های با لات سنگین باشد و یا می تواند به معنای زیادی معامله زدن برای احساس راحتی کردن باشد.

در چنین مواقعی فرد به جای واکنش به آنچه دارد اتفاق می‌افتد، در صدد این است که خود را بدست اتفاقات بسپرد.

به یاد داشته باشید که برخی ویژگی های یک معامله گر موفق، همچون توانایی رقابت و یا هجومی بودن، پتانسیل تبدیل شدن به تله دارند.

برای مثال، یک معامله گر به شدت اهل رقابت، ممکن است زمانی که در بحبوحه ضررهای متوالی قرار می گیرد، نتواند آرام و متین باشد و در نهایت برای جبران ضررهای خود به اورتریدینگ، معاملات انتقام جویانه یا افزایش لوریج متوسل شود.

بنابراین، چگونه از وسوسه وادار کردن خود به انجام معامله، دوری می جویید؟

به گفته یکی از روانشناسان مطرح حوزه معامله گری، یعنی دکتر برت استین بارگر، راه حل این کار تبدیل کردن قوانین به عادت است.

همچون هر عادت دیگری، سخت ترین بخش همان استارت و آغاز کار است.

برای معامله‌گران فارکس، این بخش عبارتست از جاییکه خود را مجبور می‌کنید به قوانین آزموده‌شده‌ خود (سایز پوزیشن، میزان لوریج، محل گذاشتن حد ضرر و مدیریت ریسک و..) پایبند باشید. قوانین خود را یادداشت کنید و در صورت نیاز چک لیستی از آنها تهیه کنید.

با مشاهده نتایج کار خود (انشالله سود) که ناشی از پایبندی کامل به برنامه معاملاتی است، روند کار برای شما آسان تر می شود.

وقتی به سیستم خود اعتماد دارید و چیزی نیاز به تعمیر ندارد، دفعه بعد کمتر وسوسه می‌شوید که خود را وادار به معامله زدن کنید.

اگر هنوز مجموعه قوانین معاملاتی ندارید که شما را از وادار شدن به معامله زدن دور کند، کافیست به یاد داشته باشید که معامله گران سودآور به این دلیل از بقیه جلوترند که تصمیمات معاملاتی خود را بر اساس احتمالات می گیرند و نه احساسات خود.

معامله گرانی که سودآوری پایدار دارند خوب می دانند که معامله زدن همچون کلاس رقصی است که در آن بازار استاد ماست و باید همیشه از آن پیروی کرد و با آن همخوانی داشت.

اگر بخواهید از طریق پیش‌بینی قیمت‌ها، شما بازار را رهبری کرده و نقش استاد را برعهده بگیرید، و زمانی که نُتی وجود ندارد (بخوانید: فرصت‌ معاملاتی) بدنبال رقص باشید، در این صورت ممکن است با مخ به زمین بخورید و یا نوسانات سودآورتر بازار را از دست بدهید.

از یاد مبرید معاملات فارکس دوی ماراتن است و نه دوی سرعت! هدف این است که یک روز دیگر هم بتوانیم معامله کنیم، مگر اینکه یاد بگیرید چگونه با استراتژی های خود می توانید سودآوری پایدار داشته باشید. با وادار کردن خود به معامله زدن، پیشرفت های خود را از بین نبرید.

3/5 - (4 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=7713
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد آیا می خواهید زورکی معامله بزنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403