چرا نباید پرایس اکشن را پیش بینی کرد!

276 بازدید

پیش بینی قیمت

داشتن تجربه کافی در بازار فارکس ممکن است برخی از معامله گران را به این باور برساند که می توانند به طور کامل قیمت را پیش بینی کنند.

به هر حال، باید دانست که اگر سال‌ها بازار را هم رصد کرده باشید و 10000 ساعت هم برای پرورش مهارت‌های تحلیلی خود وقت گذاشته باشید، ممکن است این توهم را بزنید که صفر تا صد بازارها را می دانید!

گوی شیشه ای

این نوع توهم خطرناک است زیرا در نهایت می‌تواند به چیزی تبدیل شود که فرد فکر کند «خدای معامله‌گری» است و اعتقاد راسخی به معصوم بودن خود در پیش‌بینی پرایس اکشن دارد!

چنین چیزی معمولاً زمانی آشکار می شود که یک معامله گر فارکس آنقدر به ایده های معاملاتی خود اطمینان دارد که احتمال وجود هر گونه خطا را رد می کند.

اما، همانطور که هر کسی سهم خود از ضرر را در بازار را دارد (که عملاً شامل همه معامله گران می شود!) همه می توانند تأیید کنند که عدم قطعیت بخشی از طبیعت بازار فارکس است.

هیچ کس (حتی بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاران مالی که به اطلاعات اندرونی شرکت ها دسترسی دارند) نمی‌توانند پیش‌بینی‌های 100% دقیق از پرایس اکشن آتی بازار داشته باشند.

اصرار بر اینکه شما توانایی خاصی برای پیش بینی دقیق رفتار یک جفت ارز دارید، منجر به این می شود که به عنوان یک معامله گر به ورطه سقوط کشیده شوید.

البته، این با داشتن شم بازار که از طریق تمرین مداوم و عامدانه بدست می آید، متفاوت است که هدف آن، توانایی یادگیری فعالانه و رشد کردن در طول حرفه معامله گری است.

این بدان معناست که بتوانید ضررهای خود را بپذیرید، اشتباهات خود را بپذیرید، استراتژی معاملاتی خود را مجدد ارزیابی کنید و اصلاحات لازم را صورت دهید. در واقع، هدف تمرین عامدانه کاملاً برعکس این است که شما یک علامه دهر باشید!

به جای پیش بینی کردن، یاد بگیرید که چگونه نگرش خود را اصلاح کنید.

اولی نشان‌دهنده انتظار کشیدن برای یک نتیجه خاص است، در حالی که دومی انعطاف‌پذیرتر است زیرا مشکلی با تأیید شدن یا نفی شدن ندارد.

وقتی پذیرفتید که پیش‌بینی کامل رفتار بازار غیرممکن است، اصلاح استراتژی‌ها آسان تر خواهد بود.

روی مدیریت ریسک و کنترل آنچه می توانید انجام دهید، تمرکز کنید. بعبارتی روی محرک های احتمالی بازار، سناریوهای احتمالی پرایس اکشن، نظارت بر سایز پوزیشن، حد ضرر ها و مدت زمان باز بودن پوزیشن تمرکز کنید.

در پایان، باید به یاد داشته باشید که بازار رئیس بزرگ ما است. بعبارتی اهمیتی به این موضوع نمی دهد که شما فکر می کنید قیمت به کجا می رود.

برای اینکه به سودآوری پایدار برسید، باید یاد بگیرید آنچه می بینید را معامله کنید و نه آنچه فکر می کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=10040
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد چرا نباید پرایس اکشن را پیش بینی کرد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1402