چگونه جفت ارزهای کراس بر جفت ارزهای دلاری تاثیر می گذارند؟

1649 بازدید

جفت ارز کراس

در مقاله امروز از سری مقالات آموزش فارکس، قصد داریم از چگونگی تاثیر جفت ارزهای کراس بر ارزهای دلاری صحبت کنیم.

فرض کنید که بانک فدرال اعلام کرده می خواهد نرخ بهره را افزایش دهد.

بازار به سرعت شروع به خریدن دلار آمریکا در تمام ارزهای اصلی می کند… EUR/USD و GBP/USD ریزش می کنند در حالی که USD/CHF و USD/JPY بالا می روند.

شما روی EUR/USD  فروش گرفته و خوشحالید که قیمت به نفع شما در حال حرکت بوده و پیپ ها را دارید شکار می کنید، اما درست قبل از اینکه بخواهید سیگار برگ خود را روشن کنید، متوجه می شوید که دوست شما که روی USD/JPY خرید داشته، بمراتب بیش از شما سود کرده است!

حرکت بزرگتر

چهره شما ناگهان دگرگون شده و ابروها را در هم می کشید!

نمودارهای EUR/USD و USD/JPY را با هم مقایسه می کنید و می بینید که USD/JPY نوسان بیشتری داشته است.

در واقع قیمت، سطح مقاومت اصلی را شکسته و 200 پیپ پرتاب شده است در حالی که EUR/USD به سختی 100 پیپ ریزش داشته است و نتوانسته سطح حمایت اصلی خود را بشکند.

با خود می گویید، “اگر سراسر جهان روی دلار آمریکا خرید زده اند، پس چرا معامله EUR/USD من در مقایسه با معامله USD/JPY دوستم، بسیار ضعیف تر عمل کرده!؟”

دلیل آن کراس های ارزی است! یا بعبارت دقیق تر در مثال فوق EUR/JPY.

جفت ارز ین

زمانی که USD/JPY سطح مقاومت اصلی خود را شکسته (خط نقطه چین قرمز و سطح 101.00)، حد ضررها فعال شده و معامله گرانِ بریک اوت (که فقط شکست ها را معامله می کنند) سوار شده اند و قیمت را بالاتر هم برده اند.

از آنجا که خرید زدن حداکثری روی USD/JPY ین را تضعیف می کند، این باعث می شود که EUR/JPY (و احتمالاً سایر جفت ارز های بر پایه ین) سطح مقاومت اصلی خود را بشکنند. این خود سبب می شود که یک بار دیگر حد ضرر ها فعال شده و معامله گران بریک اوت جذب بازار گردیده و EUR/JPY مجدد بالاتر رود.

هنگامی که مقاومت شکسته می شود، حد ضرر ها فعال شده و همراه با آن معامله گرانِ بریک اوت وارد بازار شده و پوزیشن خرید می گیرند و سبب می شوند که EUR/JPY بالا و بالاتر رود.

این امر باعث می شود که یورو تقویت شده و قدرت سقوط معامله EUR/USD شما کاهش یابد.

خرید کراس EUR/JPY همچون یک “چتر نجات” عمل می کند و به همین دلیل است که EUR/USD به مقدار یا به سرعت USD/JPY حرکت نکرده است.

چترنجات

بنابراین حتی اگر فقط روی ارزهای اصلی معامله کنید، همچنان جفت ارزهای کراس در معاملات شما تأثیرگذار هستند!

دیگر مقلات ما

الپاری

روبو فارکس

امارکتس

ارانته

فیبوگروپ

فارکس فکتوری

5/5 - (10 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=4317
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر

باکس دانلود

نظرات

4 نظر در مورد چگونه جفت ارزهای کراس بر جفت ارزهای دلاری تاثیر می گذارند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. این که مثلا فدرال اعلام کرده که نرخ لهره افزایش پیدا میکنه؛ میتونیم اینطوری هم تصور کنیم که جفت ارزهایی که ارز پایشون دلار امریکاس افزایش پیدا میکنن و جفت ارزهایی که ارز پایشون پوند و فرانک و… ریزشی میشن.
  درسته همچین چیزی؟؟؟

  1. سلام دوست گرامی،
   خیر لزوما اینطوری نیست. به طور نرمال در این شرایط دلار قوی میشه و خوب قوی شدن دلار باعث میشه جفت ارز یورو دلار و پوند دلار ریزشی بشوند. اما این روی جفت ارزی که یک طرفش دلار نیست تاثیر مستقیم نداره.

 2. “فرض کنید که بانک فدرال اعلام کرده می خواهد نرخ بهره را افزایش دهد.بازار به سرعت شروع به خریدن دلار آمریکا در تمام ارزهای اصلی می کند… ”

  چرا با بالا رفتن نرخ بهره یک ارز، خرید و متقاضی آن بیشتر میشود و بالعکس ؟

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403