استراتژی فارکس روزانه ۵۰ پیپ ✔️ ساده و کاربردی

379 بازدید

روزی 50 پیپ

مطمئنا می دانید که در بازار فارکس یا سهام قیمت جفت ارز یا سهام تا رقم چهارم اعشار یا گاهی حتی با رقم 5 اعشار تعیین می شود. پیپ چهارمین کاراکتر در اعشار است و تغییر آن به عنوان کوچکترین جابجایی در قیمت در نظر گرفته می شود. این کلمه کوتاه شده دو عبارت انگلیسی است. پیپ واقعا برای سرمایه گذاران مفید است.

پیپ کوتاه شده دو کلمه انگلیسی “percentage” و “point” است. بنابراین پیپ‌ها را می‌توان به عنوان یک نقطه درصد تعریف کرد که نشان‌دهنده حداقل تغییر قیمت در فارکس (1/100) است. با استفاده از این ابزار محبوب در قیمت می توان کوچکترین تغییر در مظنه را به سرعت ثبت کرد. در همین حال، پیپ ها وظیفه شفاف سازی دوره را نیز بعهده دارند که با رقم پنجم اعشار شروع می شود. بسیاری از معامله گران سعی می کنند چنین تغییراتی را پیش بینی کرده و سودهای ریزی را در معاملات کوتاه خود کسب کنند.

به طور کلی، پیپ در فارکس یک واحد اندازه گیری است که تغییر در ارزش ناشی از نوسانات قیمت بین ارزهای یک جفت ارز معین را نمایش می دهد. یک استراتژی معاملاتی خاصی وجود دارد که شامل مجموعه ای از قوانین و الگوریتم هایی است که برای تصمیم گیری در معاملات در بازار فارکس استفاده می شود. در این استراتژی به کوچکترین چیزها نیز توجه می شود، از جمله پیپ ها.

استراتژی فارکس  روزانه 50 پیپ، به سرمایه گذاران این اجازه را می دهد که بدون هر گونه اقدام خاصی کسب درآمد کنند. استراتژی به قرار زیر است.

پیش از استفاده از استراتژی در حساب واقعی، بهتر است ابتدا آن را در حساب دمو امتحان کنید.

این استراتژی فارکس بیشتر برای کسانی مناسب است که دنبال سود ثابت به صورت روزانه هستند. بنابراین آنها در پایان روز معاملات را می بندند. مهمترین چیز این است که وقتی یک سفارش اجرا می شود دیگری را به موقع لغو کنید. با این استراتژی کسب درآمد در حدود یک ساعت شدنی است.

با استفاده از استراتژی معاملاتی فارکس پنجاه پیپ در روز بر روی بیشتر جفت ارزهای اصلی می توان اقدام به معامله کرد. معامله گران فارکس از این تکنیک برای کسب سود روی نوسانات جفت ارزهای معاملاتی فارکس از همان بدو شکل گیری در بازار استفاده می کنند. الی القاعده، این استراتژی عمدتاً روی EUR/USD یا GBP/USD بهتر جواب می دهد. با این حال، شما آزاد هستید که آن را روی سایر جفت ارزها نیز بکار بندید و یا آن را روی سایر دارایی ها نیز ادغام کنید تا آن را بیشتر تست و شخصی سازی کنید.

مزیت اصلی این استراتژی برای مبتدیان این است که استراتژی معاملاتی 50 پیپ در فارکس نیازی به تحقیق و پژوهش یا تحلیل بازار چندانی ندارد. کاربرد آن بسیار ساده است، با این حال باز هم همچنان باید بدانید که اندیکاتورهای مختلف چگونه کار می کنند و بتوانید نمودارها یا الگوهای معاملاتی مختلف را بخوانید و تفسیر کنید.

 

ستاپ و راه اندازی استراتژی فارکس 50 پیپ در روز

 

قبل از شروع کار با استراتژی معاملاتی روزانه 50 پیپ، باید بدانید که این استراتژی برای معامله گران ساعتی در فارکس طراحی شده است. اگر شما یک معامله گر سویینگ فارکس هستید، ای بسا تحلیل تکنیکال عمیق تر را با استفاده از برخی از اسیلاتورها و سایر اندیکاتورها ترجیح دهید که به جای تایم فریم های کوتاه مدتی، نگاهی واضح تر به نوسانات بازار را فراهم می آورد.

همانطور که قبلاً هم اشاره کردم، دوستان مبتدی برای استفاده از این استراتژی فارکس به اندیکاتورها یا الگوهای معاملاتی زیادی نیاز نخواهند داشت. از سوی دیگر، ابزارهای پایه مدیریت ریسک در فارکس در این استراتژی مفید خواهند بود. بعدا در مورد آنها بیشتر صحبت خواهیم کرد. صحبت ما اساسا در مورد جفت ارزهای اصلی فارکس خواهد بود، اما مراحل شروع به شرح زیر است:

 1. نمودار روزانه را باز کنید.
 2. به دنبال یک جفت ارز دارای رنج روزانه مشخص و تر و تمیز بگردید.
 3. یک دوم یا یک سوم رنج روزانه را برای جفت ارز خود شکار کنید.

حال بیایید استراتژی معاملاتی فارکس روزانه 50 پیپ را تنظیم کنیم.

 

ستاپ و راه اندازی استراتژی 50 پیپ

 

ما در اینجا به هر آنچه لازم است تا پیکربندی این استراتژی و تاکتیک‌ معاملاتی آسان‌تر و مناسب تر صورت گیرد و در وقت شما صرفه‌جویی شود، اشاره خواهیم داشت. در این استراتژی، باید از کندل ساعت 7 صبح به وقت گرینویچ که در نمودار 1 ساعته فارکس ترسیم می شود استفاده کنید. فراموش نکنید که باید بسته به مکان فعلی خود از منطقه زمانی صحیح استفاده کنید!

موارد اضافی که ممکن است نیاز داشته باشید و ممکن است نیاز نداشته باشید:

 • این استراتژی نیازی به اندیکاتورهای فارکس ندارد، زیرا عمدتاً از تاکتیک های پرایس اکشن استفاده می کند. پرایس اکشن با اندیکاتورهای فارکس کاری ندارند.
 • نمودار 1 ساعته فارکس تایم فریم کلی برای استفاده در این استراتژی است. اما، بسته به منطقه زمانی و مکان، ممکن است موارد دیگری را انتخاب کنید.
 • این استراتژی روی جفت ارزهای اصلی مانند GBP/USD یا EUR/USD بهتر جواب می دهد. این جفت ارزها بهترین موارد برای شروع هستند. بعداً می توانید روی بسیاری از جفت ارزهای دیگر نیز آن را تست کنید.

 

قوانین استفاده از استراتژی فارکس 50 پیپ در روز

 

هنگامی که همه آنچه استراتژی معاملاتی فارکس 50 پیپ در روز را فراهم داریم، می توانیم معاملات را شروع کنیم. برای استفاده حداکثری از این استراتژی، معامله گران باید چند قانون کلی را در نظر بگیرند که به تکنیک صحیح در این استراتژی اشاره دارد. در زیر به برخی از موارد مهم آن اشاره می کنیم:

 1. منتظر بمانید تا کندل ساعت 7 صبح به وقت گرینویچ بسته شود و یک سفارش بای استاپ (2 پیپ بالاتر از سقف) را فوراً باز کنید و در مورد سفارشات سل استاپ (2 پیپ زیر کف).
 2. قیمت به سمت سقف یا کف حرکت می کند و یکی از سفارشات پندینگ را فعال می کند. سپس، می توانید سفارش دیگری را لغو کنید.
 3. برای مدیریت ریسک‌ خود، از سفارش حد ضرر استفاده کنید که 10 تا 5 پیپ بالاتر از سقف یا کف کندل استیک قرار داده شده است. بسته به طول کندل می توانید فاصله تا حد ضرر را افزایش یا کاهش دهید.
 4. حد سود را 50 پیپ بگذارید.
 5. روز بعد همین روند را تکرار کنید.

اگر معاملات شما را به طور مستمر به سود خوبی بنشینند، می توانید هر روز از این استراتژی استفاده کنید. اما، اگر نتایج شناور هستند، باید تا پایان روز از معامله سریع خارج شوید.

 

مدیریت ریسک استراتژی فارکس 50 پیپ در روز

 

این استراتژی آنقدرها که برخی فکر می کنند انعطاف پذیر نیست. این استراتژی برای معاملات ساعتی طراحی شده است. این بدان معناست که بسیاری از معامله‌گران سویینگ به سختی با استفاده از این استراتژی می توانند سود کنند. آنها احتمالا به جای آن از اندیکاتور های تکنیکال و تحلیل بازار نیز باید استفاده کنند. برای کاهش ریسک احتمالی، استفاده از سفارشات حد ضرر ایده خوبی است.

5/5 - (1 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=15835
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد استراتژی فارکس روزانه ۵۰ پیپ ✔️ ساده و کاربردی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1402