چرا باید در استراتژی های معاملاتی خود بازنگری کنیم؟ و چگونه!

146 بازدید

بازنگری

تغییر عقیده در مورد استراتژی معاملاتی همیشه چیز بدی نیست. در واقع، بازنگری یا تجدید نظر می تواند حتی برای معاملات شما مفیدتر باشد. در مقاله امروز دلایل آن را به شما می گوییم.

نیکو متفکر

همچون سایر بخش های خارج از حوزه فارکس، زیر سؤال بردن اعتقادات ما می‌تواند آزاردهنده باشد زیرا باعث می شود جهان (یا بازارها) برای ما غیرقابل پیش‌بینی ‌تر جلوه کنند.

آدام گرانت نویسنده و روانشناس آمریکایی در کتاب خود (دوباره فکر کن) آورده است:

“بازنگری یک مهارت است، اما یک ذهنیت نیز هست. بازنگری ما را ملزم می کند که بپذیریم که حقایق ممکن است تغییر کرده باشند و آنچه زمانی درست بود اکنون ممکن است اشتباه باشد.”

گرانت خاطرنشان می‌کند که گرچه شک به خود خطر ابتلا به «سندرم ایمپاستر» (یک الگوی روان‌شناختی که در آن فرد به مهارت‌ها، استعدادها یا دستاوردهای خود شک می‌کند) را افزایش می دهد، اما بازنگری و تجدید نظر نیز چندین مزیت کلیدی به همراه دارد.

اولاً، می‌تواند به ما انگیزه دهد تا سخت‌تر کار کنیم. وقتی احساس می‌کنیم که به سمت سندرم امپوستر می رویم، احساس می‌کنیم که گام های بیشتری برای اثبات و کسب شایستگی‌های خود باید برداریم.

همچنین، می تواند ما را تشویق کند تا هوشمندانه تر کار کنیم. وقتی مطمئن نیستیم که برنده می شویم یا نه، با بازنگری و تجدید نظر در استراتژی‌مان چیزی برای از دست دادن نداریم.

و بالاخره، می تواند ما را تبدیل به دانش آموزان بهتری کند. شک و تردید در مورد دانش و مهارت های خود، ذهن ما را برای یادگیری از دیگران بازتر می کند.

پس، چگونه می توانید عادت تجدید نظر برای بهبود دادن کیفیت معاملات را در خود ایجاد کنید؟ در زیر چند راهکار ساده ارائه می گردد:

 

مثل یک دانشمند فکر کنید

 

هنگامی که یک الگوی معاملاتی ایجاد می کنید یا یک استراتژی را توسعه می دهید، حواستان باشد که تسلیم سوگیری تایید یا دید تونلی (تک بعدی شدن) نشوید.

ایده های خود را به عنوان یک فرضیه یا حدس ببینید که ابتدا باید با استفاده از یک سری داده تست شود یا تحت شرایط مختلف بازار یا تحت سناریوهای مختلف ارزیابی شود.

با به چالش کشیدن افکار خود و جستجوی اطلاعاتی که می تواند ایده معاملاتی اولیه شما را نامعتبر کند، می توانید از اتاق های اکو فرار کنید و حتی در صورت وقوع حرکت های غافلگیرانه در بازار، طرح های پشتیبان برای خود تهیه کنید.

اتاق های اکو، محیط هایی هستند که در آن فرد فقط با عقاید یا عقایدی منطبق بر عقاید خود روبرو می شود، بنابراین دیدگاه های موجود وی تقویت می شود و ایده های جایگزین در نظر گرفته نمی شوند.

 

اشتباهات را همچون درس تلقی کنید

 

به جای اینکه به دلیل ضرر در چند معامله یا پوزیشن نگرفتن روی چند الگوی معاملاتی خوب، خود را مورد سرزنش قرار دهید، چند گام به عقب برگشته و آنچه رخ داده را مرور کنید.

مطمئناً در ابتدا نادیده گرفتن احساسات منفی دشوار است، اما هرچه بیشتر این پذیرش را تمرین کنید، تغییر به سمت ذهنیت رشد آسان‌تر می‌شود. به خود یادآوری کنید که به دنبال پیشرفت هستید نه کمال!

 

از معامله گران دیگر بیاموزید

 

هرچند برخی از دوستان ترجیح می‌دهند به تنهایی معاملات را انجام دهند، اما داشتن یک گروه همفکر و پشتیبان که می‌ تواند شما را همزمان هم تشویق کند و هم به چالش بکشد، می ‌تواند مفید باشد.

اینگونه نخواهد بود که هر معامله گری که با او برخورد می کنید از استراتژی های معاملاتی شما حمایت کند و به به و چه چه کند. در واقع، ممکن است در این زمینه اساسا بیشتر با منتقدان روبرو شوید تا مشوقان.

اما تضاد داشتن همیشه ناخوشایند نیست. به جای اینکه اجازه دهید مخالفان شما را تحت فشار قرار دهند، ذهنی باز داشته باشید، به نظرات مخالف آنها احترام بگذارید و سعی کنید نظرات آنها را سازنده ارزیابی کنید.

اغلب اوقات، اینکه بتوانید استراتژی معاملاتی خود را از نقطه نظر متفاوتی ببینید، می تواند در مورد نقاط ضعف احتمالی استراتژی ها به شما هشدار دهد و تفکر شما را نو کند.

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
https://irtrader.net/?p=12196
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
از سال 1385 معامله زدن در بازارهای مالی بین الملل و فارکس را شروع کردم. در سال های ابتدایی با سرمایه کمی وارد بازار شدم و همانطور که پیش بینی می شد سرمایه را از دست دادم. ابتدا فکر کردم این صنعت چیزی جز قمار نیست اما به مرور متوجه شدم که با مطالعه، استفاده از فرصت ها، طمع نکردن و اندکی شانس می توان در فارکس به موفقیت رسید.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد چرا باید در استراتژی های معاملاتی خود بازنگری کنیم؟ و چگونه!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403