3 روش برای اینکه عادات بد معاملاتی خود را برطرف کنید

349 بازدید

عادات بد معاملاتی

اگر این فرصت را داشته اید که معاملات گذشته ثبت شده در دفترچه معاملاتی خود را مرور کنید، احتمالاً متوجه چند عادت بد که مانع برنده شدن شما در برخی از معاملات می شوند، نیز شده اید.

و اگر هنوز کار ثبت معاملات خود در یک دفترچه معاملاتی را آغاز نکرده اید، شرم بر شما باد! ببینم، اصلا بخش مربوط به اهمیت داشتن دفترچه ثبت معاملات روزانه در سایت ما را خوانده اید!؟

اگر دفترچه معاملاتی شما لبریز از عادت های بد معاملاتی است، نگران نباشید. ممکن است آنچه هزاران عادت بد به نظر می رسد، فقط یک مشکل بزرگ باشد که به طرق مختلف خود را نشان داده است.

پیش از اینکه شروع به مقابله با آن همه عادت بد کنید، سعی کنید بفهمید که آیا یک ویژگی مشترک در بین الگوهای مشکل ساز شما وجود دارد یا خیر.

به عنوان مثال، ند تازه کار دفترچه معاملاتی خود را ورق زد و سه عادت بد معاملاتی را شناسایی کرد: او استاپ های خود را خیلی تنگ می گذارد، معاملات برنده خود را بسیار زود می بندد، و در گرفتن پوزیشن روی تکنیکال های جذاب و معتبر تردید دارد.

دفترچه نیکو

اما پس از تماشای چند قسمت از سریال Loki، او یک لحظه روشنگرانه در ذهن خود داشت و متوجه شد که هر سه عادت را می توان به یک مشکل اصلی خلاصه کرد: ترس از ضرر. یعنی با یک تیر سه نشون زد!

البته، تنها شناسایی مانع در معاملات فارکس کافی نیست. شما باید در ارتباط با آن عمل کنید. پس از کجا شروع کنیم؟ امروز چند پیشنهاد ارائه می گردد:

 

صحبت کردن با صدای بلند

 

یک راه عالی برای حمله به عادات بد این است که در همان لحظه رخ دادن آنها را شناسایی کنید. برای بسیاری از معامله گران، صحبت کردن با صدای بلند جواب می دهد.

برای مثال، ند تازه کار متوجه می‌شود که بیشتر نگران زیان‌های محقق نشده‌اش است تا تمرکز بر سیستم معاملاتی خود و رفتار بازار!

واکنش طبیعی او این است که جلوی ضرر خود را سریعتر بگیرد حتی اگر قیمت هنوز به حد ضرر او نرسیده باشد. اما از آنجایی که متوجه می شود که در شرف لغزیدن و افتادن به دام عادات قدیمی خود است، تصمیم می گیرد که فعالانه با وسوسه های خود مبارزه کند.

 

معاملات خود را ثبت کنید

 

اگر عادت ندارید در حین معامله با صدای بلند صحبت کنید (یا نمی‌خواهید دیگر مشتریان کافی‌شاپ را بترسانید)، می‌توانید افکار خود را یادداشت کنید.

شاید چند دقیقه از زمان نمودار خوانی و تحلیل های شما را به خود اختصاص دهد، اما نوشتن افکار و احساسات همان تاثیری را دارد که بلند صحبت کردن دارد و به شما دید یک شخص ثالث می دهد.

به هر حال، وقتی می‌بینید که دارید می نویسید: «قیمت جان چرا انقدر تند تند پایین می روی؟! می خوام خروج بزنم!» بعید است سیگنال های هشدار دهنده را از دست بدهید.

 

در صورت نیاز از پشت سیستم بلند شوید و بروید

 

بمحض آنکه لحظاتی که طی آن یک عادت بد خود را نشان می دهد شناسایی کردید، گام بعدی این است که فعالانه تلاش کنید آن را حذف کنید.

برخی از معامله گران هنگام تجربه معاملاتی که برای آنها آشناست، روی بر می گردانند و نفس عمیق می کشند، در حالی که برخی دیگر به طور کل سیستم خود را خاموش می کنند و برای مدتی فعالیت های غیر مرتبط با فارکس انجام دهند.

البته برنامه اقدام کاملاً به شما بستگی دارد. حتی می توانید PS5 خود را بازی کنید یا یوگا کار کنید.

هر کار می کنید فقط بدانید که مقابله با موانع موجود در معاملات همیشه مستلزم تلاش است، اما قطعاً در مسیر تبدیل شدن به یک معامله گر سودآور هزینه چندانی ندارد.

5/5 - (1 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=8727
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد 3 روش برای اینکه عادات بد معاملاتی خود را برطرف کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403