در این 4 حالت وارد بازار نشوید!

283 بازدید

در4حالت وارد بازار نشوید

می گویند گر صبر کنی ز غوره حلوا سازی! اما آیا این گفته در دنیای تند و لحظه ای فارکس نیز صدق می کند؟

معامله گر خوب کسی نیست جز کسی که همیشه تمام حواس و انرژی وی متمرکز بوده و آماده است تا فرصت های کسب سود را شکار کنند؟

برخلاف آنچه شاید برخی فکر کنند، عدم ورود به بازار و کنار ماندن لزوماً به این معنا نیست که شما یک تریدر تنبل هستید.

نیکو و لاکپشت

در حقیقت، مواقعی وجود دارد که محکم سر جای خود نشستن و خودداری از انجام هرگونه معامله، خود یک تصمیم معاملاتی است.

در زیر چهار سناریوی برتر ارائه می شود که بهتر است به جای پریدن در بازار، کنار نشسته و منتظر بمانید:

 

حس می کنید با بازارها همگام نیستید.

 

بپذیرید. روزهایی وجود دارد که شما رو دور برد نیستید و انگار که بازار مصمم است ثابت کند که تحلیل های شما اصلا درست نیست و جواب نمی دهد. در چنین زمان هایی، شاید وسوسه انگیز باشد که با خود فکر کنید سایر معامله گران رفتار غیر منطقی دارند و بازار دارد اشتباه می کند.

حقیقت این است که شما باید بپذیرید که این وسط احتمالاً چیزی وجود دارد که شما نادیده گرفته اید. باید یک گام به عقب برداشته و تحلیل ها و تصمیمات معاملاتی خود را مجدد ارزیابی کنید.

اجازه ندهید که غرور شما مانع این کار شود. شاید برای شما بهتر این باشد که مدتی بیرون نشسته و در آن روزهایی که جواب نمی گیرید از انجام معامله خودداری کنید. زمانی وارد بازار شوید که مجدد بتوانید با رفتار بازار همگام و هماهنگ شوید.

 

شما رو دور باخت هستید.

 

غالبا، چنین چیزی در نتیجه مورد اول است که طی آن درک رفتار بازار برای شما مشکل است. همچنین می تواند نتیجه مدیریت ریسک ضعیف یا مجموعه ای از تصمیمات معاملاتی بد باشد.

اگر بر درست بودن تحلیل خود پافشاری کنید و به خود بقبولانید که بازار در اشتباه است، احتمال این وجود دارد که خود را وارد باتلاق کنید.

در هر دو حالت، برای ارزیابی معاملات اخیر خود نباید عجله کرده و باید کمی وقت بگذارید تا بفهمید کجای کار شما اشتباه بوده است. داشتن یک دفترچه معاملات روزانه با ذکر تمامی جزییات می تواند به شما کمک کند تا بتوانید اشتباهات معاملاتی که مرتکب می شوید و نحوه اصلاح آنها را شناسایی کنید.

 

بیش از حد مردد هستید.

 

این مورد بیشتر مربوط به شکارچیانی است که رویدادهای خبری را معامله می کنند. فقط به این دلیل که تقویم های اقتصادی شما گزارش خاصی را به عنوان تحریک کننده قیمت بازار نشان می دهند، به این معنی نیست که حتما باید وارد بازار شده و معامله کنید.

برای معامله رویداد خبری، ابتدا باید به مقدار کافی در مورد آن پژوهش کرده و مشاهدات کافی داشته باشید.

آیا سناریوهای مختلف را در نظر گرفته اید؟ در صورت رقم خوردن هر یک از این سناریوهای احتمالی، معامله خود را چگونه مدیریت خواهید کرد؟ آیا در گذشته رویداد خبری مشابهی وجود داشته است و اگر بله، واکنش قیمت به آن چگونه بوده است؟

اگر هنوز نمی توانید به این پرسش ها پاسخ دهید یا اینکه راحت نیستید پوزیشن های خود را در معرض نوسانات شدید قرار دهید، بهتر است خارج از بازار بوده و از بیرون به تماشای بازار و تاثیرات رویداد خبری بر بازار بنشینید. می توانید به چینش معاملاتی که قصد گرفتن آن را داشتید فکر کنید و ببینید که چگونه می توانستید چنین معامله ای را بهتر بازی کنید. این یک تمرین خوب است.

 

شانس ها علیه شما هستند.

 

بسیاری از معامله گران (به ویژه آنهایی که دارای سوگیری جهت دار لجبازانه هستند) همچنان اقدام به گرفتن الگوهای معاملاتی می کنند که نسبت ریسک به پاداش ضعیفی داشته یا از شانس موفقیت کمی برخوردارند.

اما به یاد داشته باشید که هدف از انجام معامله، کسب سود از الگوهای معاملاتی با احتمال موفقیت بالا است. از این گذشته، چرا باید پول حاصل از دسترنج خود را روی یک الگوی معاملاتی ضعیف ریسک کنید که احتمالاً نتیجه آن برد نخواهد بود؟! چنین کاری غیرعاقلانه بوده و اساساً فقط قمار است.

اگر سیگنال های تکنیکال یا فاندامنتال به اندازه کافی حاکی از این وجود داشت که شانس چندان بالایی وجود ندارد، بهتر است محکم سرجای نشسته و منتظر یک فرصت معاملاتی بهتر باشید.

گرچه بهره بردن از فرصت های بازار نقش بزرگی در تبدیل شدن به یک معامله گر همیشه سودآور دارد، اما به این معنی نیست که باید دست به انجام هر معامله ای بزنید تا فقط در بازار حضور داشته باشید.

گاهی اوقات بهتر است که به خاطر سلامت حساب معاملاتی خود و حفظ اعتماد به نفس کنار نشسته و بهترین و خوشمزه ترین الگوهای معلاملاتی یا تکنیکال را انتخاب کنید.

نگران نباشید، سود نخورده در فارکس زیاد است!

4.5/5 - (2 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=5052
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد در این 4 حالت وارد بازار نشوید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1402