آیا مسئولیت معاملات تان را برعهده می گیرد؟

294 بازدید

آیا مسئولیت معاملات تان را برعهده می گیرد؟

موفقیت آسان به دست نمی آید. هیچ راه قطعی که محتوم به موفقیت باشد وجود ندارد، اما من مطمئن هستم که هیچ کس نیست که مسئولیت اقدامات خود را نپذیرفته باشد و موفق شده باشد.

مقتضیاتی وجود دارد که خارج از حیطه کنترل ما اتفاق می افتد. اما بحث ما در مورد چگونگی واکنش شما به آنها نیست. شما بر احساسات، واکنش ها و تصمیمات خود کنترل دارید.

بسیاری از ما از این موضوع غافل می شویم، به خصوص زمانی که در بازارهای مالی معامله می کنیم. به جای آنکه مسئولیت یک معامله بد را بپذیریم، بازار فارکس، بروکر، نمودارها و گاهی حتی گربه همسایه را مقصر می‌دانیم.

اما آیا این ما نیستیم که تکالیف شب خود را انجام می دهیم و فرصت ها و ریسک های بازار فارکس را شناسایی می کنیم؟ نقاط ورود و خروج را تعیین می کنیم؟ سایزبندی پوزیشن خود را تعیین می کنیم؟

تصمیمات معاملاتی

همه افراد در همین بازار دارند معامله می کنند، بنابراین اگر معاملات شما خوب پیش نمی رود در حالیکه معامله گر کناری شما دارد خوب معامله می زند، باید این حقیقت را بپذیرید که این شما هستید که مانع خودتان شده اید و نه کسی/چیز دیگری.

فارکس بدرد پسران و دختران غیرمسئول نمی خورد، بلکه مناسب مردان و زنان منضبط است.

پس، چرا برخی از معامله گران عادت دارند وقتی در معاملات خرابکاری می کنند توجهات را سمت دیگران می برند؟ پاسخ ساده است: طبیعت انسان است. تقصیر را گردن شخص یا چیز دیگری انداختن، دردهای روانی ناشی از یک اشتباه یا ضرر معاملاتی را برای فرد تسکین می دهد.

در زیر چند مثال ارائه شده است:

 

جو معامله گر: دنبال کننده

 

جو همان پوزیشن هایی را می گیرد که برخی از شخصیت های معروف بازارهای مالی می گیرند. هر زمان که می‌بازد، شانه ها را بالا می اندازد و می‌گوید که استراتژی‌ شاخ های مجازی جواب نداده یا بدرد نمی خورند. از همین رو او سرچ می زند و به دنبال شخصیت های معاملاتی دیگری می گردد که ای بسا به او سیگنال های معاملاتی سودآور بدهند.

 

جک معامله گر: تقریباً پیامبر

 

جک وقتی حد ضرر پوزیشن هایش می خورد مرتب بازار را سرزنش می کند. او معتقد است که اگر گزارش ها و خبرهای اقتصادی آنطور که او انتظار آنها را داشت پیش می‌رفت، تحلیل هایش به نتیجه می‌رسید.

همچنین هر زمان که یک حمایت یا مقاومت قوی تکنیکال شکسته می شود، بازیگران بازار را لعن و نفرین می کند.

 

سام معامله گر: معامله گر مکانیکی

 

سام از اکسپرت و استراتژی های معاملاتی که در انجمن های فارکس پیدا کرده است استفاده می کند. او نیز مانند تریدر جو، معتقد است که تمام ضررهای او تقصیر اکسپرت های پر نقص و استراتژی های قلابی است. پس از یک ماه ضرر در معاملات، او تصمیم می گیرد به جای اصلاح رویکردهای فعلی خود، به دنبال استراتژی های دیگر بگردد.

چیزی که در میان معامله‌گران بالا مشترک است این است که همگی نمی پذیرند که بالاخره این خودشان بودند که معاملات را انجام می دادند.

هرچند پیروی از الگوی معاملاتی یا تحلیل معامله‌گر دیگر، ضرر پس از یک رویداد خبری یا استفاده از اکسپرت هیچ اشکالی ندارد، اما اگر آنها مسئولیت خود در آتش کردن و گرفتن پوزیشن را نپذیرند و نپذیرند که در مدیریت ریسک‌های معاملاتی خود موفق نبوده اند، این نکته می‌تواند آسیب‌زا باشد.

درد مسئولیت را بپذیرید. این درد خوب است. به شما اجازه می دهد متوجه شوید که اوضاع روبراه نیست. این خود، شما را مجبور به اصلاح و تطبیق استراتژی معاملاتی کرده و از ارتکاب بیشتر اشتباهی که باعث درد شده است جلوگیری می کند.

هر چه زودتر مسئولیت خود را درک کنید، زودتر می توانید متوجه شوید که هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن دارید.

سر حرف خود بمانید و عمل کنید، بر تلاش های خود تکیه کنید و برای اینکه چگونه می خواهید درگیر بازار شوید، خودتان نتیجه گیری کنید.

گوش دادن به توصیه های معاملاتی دیگران هیچ اشکالی ندارد، اما شما و فقط شما هستید که تصمیم نهایی را خواهید گرفت. هرگز اجازه ندهید شخص دیگری به جای شما تصمیم گیری کند.

پس، از ضررها و اشتباهات خود نترسید. آنها را بپذیرید، در آغوش گیرید و از آنها درس بگیرید! عملکرد معاملاتی خود را با استفاده از مهمترین وظیفه معاملاتی خود (روزانه نویسی و ثبت نکات در دفترچه معاملاتی) بررسی و تحلیل کنید.

اینگونه، می توانید تصمیمات را خودتان بگیرید و 100٪ مسئولیت آنها را می پذیرید. تنها در این صورت است که در مسیر درست تبدیل شدن به یک معامله گر سودآور گام خواهید برداشت.

5/5 - (2 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=13476
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد آیا مسئولیت معاملات تان را برعهده می گیرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1402