با این 3 روش اعتماد به نفس زیادی را کنترل کنید

34 بازدید

با این 3 روش اعتماد به نفس زیادی را کنترل کنید

بسیاری از ما می دانیم که حفظ خونسردی در بحبوحه یک دراوداون بزرگ، یکی از رموز رسیدن به سودآوری پایدار است.

ثبت و رصد عملکرد معاملاتی و عواطف و احساسات در زمان سود کردن نیز به همان اندازه مهم است. شما که نمی خواهید در حالی که رگباری سود می کنید، ریتم خود را از دست بدهید، می خواهید؟

اگر پاسخ شما “نه” است، بهتر است به علایم اعتماد به نفس زیادی توجه کنید. ببینید، هیچ چیز مثل سودهای متوالی و رگباری به معامله گر این حس را نمی دهد که دیگر ممکن نیست اشتباه کند!

ویژگی اعتماد به نفس زیادی معمولاً عبارتست از اعتقاد اغراق آمیز به مهارت های معاملاتی.

حالا، اشتباه برداشت نکنید. داشتن اعتماد به نفس برای تبدیل شدن به یک معامله گر موفق در فارکس بسیار ضروری  است.

با این حال، اینکه باور کنید معاملات شما می تواند یک مشت پیپ اعلا به جیب شما سرازیر کند یک چیز است و اینکه فکر کنید همه چیز را در مورد بازارها می دانید و دیگر هرگز ضرر نخواهید کرد دگر چیز است.

معامله گران با اعتماد به نفس زیادی معمولاً اینگونه به دردسر می افتند: پوزیشن های بزرگتر از آنچه عادت دارند می گیرند، پس از خوردن حد ضرر دوباره در همان جهت قبلی پوزیشن می گیرند یا اورتریدینگ!

اگر دوزاری تون افتاد، نگران نباشید. شما تنها فردی نیستید که گاها اعتماد به نفس زیادی می گیرید. پس چگونه خود را از این افت در امان نگه داریم؟ در مقاله امروز چند پیشنهاد ارائه می گردد:

 

منتقد ایده های معاملاتی خود باشید.

 

از خود بپرسید: “چه عواملی می تواند ایده معاملاتی من را بی اعتبار سازد؟” یا مثلا “وقتی بازار علیه معامله ام پیش رفت، چه خواهم کرد؟” و اینگونه چند طرح جایگزین را در نظر بگیرید.

با این تمرین که بعبارتی ممکن است ستاپ های معاملاتی به ظاهر “همیشه سودده” شما همچنان گاهی ضرر دهند، در مدیریت معاملات خود دقت بیشتری خواهید داشت.

 

قوانین ورود به معامله خود را اجرا کنید.

 

همانطور که در بالا ذکر شد، اورتریدینگ یکی از نشانه های اعتماد به نفس زیادی است. قبل از ورود به معامله، برنامه معاملاتی خود را بررسی کنید.

آیا پرایس اکشن با معیارهای ورود به معامله شما مطابقت دارد؟ اگر ندارد، فقط به این دلیل که “دل” تان می گوید که این ستاپ هم مثل معاملات قبلی به سود خواهد نشست پوزیشن نگیرید!

 

ضررهای خود را محدود کنید.

 

درست مثل اینکه برای ماکسیموم دراوداون خود استاپ می گذارید (بویژه وقتی بصورت متوالی ضرر می کنید)، تعیین سقف برای ضررها نیز به همان اندازه مهم است.

وقتی بعد از چند معامله متوالی سودده ضررها شروع می شود، معمولا به خود می گویید اشکالی ندارد زیرا در طی معاملات قبلی سود زیادی کرده بودید و هنوز پول زیادی در حساب دارید. با این حال، خطر این است که ممکن است در رویه عملکرد اجرایی خود نرم و ملیح شوید.

اگر مواظب نباشید، ممکن است در نهایت یکی پس از دیگری توپ ها لو بدهید و در انتها هم فاجعه. بازی ایران استرالیا و مارک بوسنیچ را که یادتان هست؟! و تا استرالیایی ها به خودشان امده بودند که چه بلایی سرشان امده! شتلللققق.خداحافظ جام جهانی.

بنابراین بدانید که چقدر از سودهای خود را حاضرید از دست بدهید.

فرض کنید نیمی از سود ۳٪ اخری خود را از دست داده اید، شاید بد نباشد کمی استراحت کنید و از فارکس فاصله بگیرید، رویکرد خود را مجدداً در نظر بگیرید و آنچه که انجام می دادید را طور دیگری بررسی کنید.

باز هم در نهایت، همه چیز به برنامه معاملاتی شما برمی گردد. بهترین راه برای جلوگیری از اعتماد به نفس زیادی این است که یک برنامه معاملاتی دقیق ایجاد کنید و به آن پایبند باشید!

می دانم که سود کردن حس خوبی دارد. بیشتر اوقات، باعث می شود احساس کنیم شکست ناپذیر هستیم. که مثلا ما می توانیم روی هر معامله سود بزنیم. با این حال، به محض اینکه این نوع تفکر در شما غالب گردید، انجاست که در برابر بی‌دقت معامله زدن آسیب‌پذیر می‌شوید و سود شما می‌تواند در یک لحظه به باد رود.

به خاطر داشته باشید که هدف شما به عنوان یک معامله گر این است که به سودآوری پایدار برسید. پس با کنترل کردن نفس خود، پیروزی های خود تجمیع کنید!

لطفا به این مطلب امتیاز دهید
https://irtrader.net/?p=17820
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد با این 3 روش اعتماد به نفس زیادی را کنترل کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1402