چگونه زمان معامله زدن تفکر منفی و تردید در موفقیت را از خود دور کنیم؟

267 بازدید

خودزنی

تردید در موفقیت و تفکر منفی دو مانع روانی متداول هستند که معامله گران با آنها مواجه هستند و اغلب عملکرد و موفقیت آنها در بازار را تحت تاثیر قرار می دهد.

این موانع ذهنی می تواند منجر به اخذ تصمیم های فی البداهه، عدم پایبندی به برنامه معاملاتی و در نهایت از دست دادن سرمایه شود.

بیایید در مورد تأثیر تفکر منفی و تردید در موفقیت در فارکس بحث کنیم و استراتژی های عملی ارائه دهیم بلکه معامله گران بتوانند بر این موانع غلبه کرده و به موفقیت بیشتر دست پیدا کنند.

 

تردید در موفقیت چیست؟

 

خود زنی یا تردید در موفقیت یک رفتار یا الگوی فکری است که پیشرفت، موفقیت یا بهروزی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد یا مانع دستیابی آنها می‌شود.

چنین حالتی زمانی اتفاق می‌افتد که افراد ناخودآگاه برای خود موانعی ایجاد می‌کنند یا دست به اقداماتی می‌زنند که مانع رسیدن آنها به اهدافشان یا حفظ حس مثبت می‌شود.

این حالت اغلب ناشی از ترس‌ها، عدم امنیت ها یا باورهای نهادینه شده در مورد فرد است که منجر به رفتارهای خودزنی می‌شود که افراد را از درک کامل پتانسیل های خود باز می‌دارد.

 

تفکر منفی چیست؟

 

تفکر منفی، یک الگوی فکری است که تمرکز بر جنبه های نامطلوب موقعیت ها، رویدادها یا خود فرد ویژگی آن است.

این حالت شامل یک طرز فکر بدبینانه یا زیادی انتقادی است که اغلب منجر به احساس شک، نگرانی یا ناراحتی در فرد می شود.

تفکر منفی بصورت مداوم می تواند اثرات مضری بر سلامت روانی و ذهنی فرد داشته باشد و اغلب تحریک کننده استرس، اضطراب و افسردگی در فرد است.

 

تأثیر خودزنی و تفکر منفی در معاملات

 

تردید در خود و تفکر منفی می تواند به طرق مختلف خود را نمایان سازد، مانند:

  • به تعویق انداختن کارها: به تعویق انداختن کارها یا تصمیمات مهم مربوط به معاملات، منجر به از دست دادن فرصت ها و عملکرد ضعیف می شود.
  • کمال گرایی: شکل گرفتن انتظارات غیرواقعی و سطح بالا، که می تواند منجر به احساس بی کفایتی و بی انگیزگی (وقتی آن انتظارات برآورده نمی شود) شود.
  • ترس از شکست یا موفقیت: خودداری از قبول ریسک های حساب شده به دلیل ترس از دست دادن پول یا پیامدهای بالقوه موفقیت.
  • خود نکوهی: پیوسته کوچک شمردن خود و تمرکز بر عیوب یا اشتباهات، که همگی می تواند منجر به شکل گرفتن تصور منفی از خود و کاهش اعتماد به نفس شود.

 

چگونه بر خودزنی و تفکر منفی غلبه کنیم؟

 

برای مبارزه با خود خرابکاری و تفکر منفی در معاملات، استراتژی های زیر را در نظر بگیرید:

  • ایجاد خودآگاهی: الگوهای خود تخریبی و تفکر منفی را با درست کردن یک دفترچه معاملاتی و انعکاس افکار و احساسات خود در آن شناسایی کنید. شناخت این الگوها اولین گام برای رفتن به سمت تغییرات مثبت است.
  • افکار منفی را به چالش بکشید: هر زمان متوجه شدید که افکار منفی سر براورده اند، آگاهانه آنها را به چالش بکشید و افکار منطقی، مثبت و سازنده را جایگزین آنها کنید.
  • اهداف واقع بینانه و قابل دستیابی تعیین کنید: اهداف معاملاتی شفاف و قابل دستیابی که با مهارت ها، دانش و منابع شما همسو هستند، برای خود تعیین کنید. اهداف بزرگتر را به بخش های کوچکتر و قابل مدیریت تقسیم کنید و از پیشرفت خود در طول مسیر خوشحال باشید.
  • شفقت به خود را تمرین کنید: با خود با مهربانی رفتار کنید و خود را درک کنید و بدانید که اشتباهات و شکست‌ها بخشی طبیعی از فارکس هستند. یک ذهنیت رشد را پرورش دهید و چالش ها را همچون فرصت هایی برای یادگیری و بهبود ببینید.
  • یک برنامه معاملاتی مستحکم برای خود ایجاد کنید: یک برنامه معاملاتی جامع درست کنید که استراتژی ها، مدیریت ریسک و اهداف شما در آن مشخص است. این برنامه می تواند به عنوان یک چوب خط عمل کند و به شما کمک کند بتوانید تمرکز و انضباط خود را حفظ کنید و احتمال خودزنی خود را کاهش دهید.
  • از تکنیک های مدیریت استرس استفاده کنید: تکنیک های مدیریت استرس مانند تمرکز حواس، مدیتیشن یا ورزش را بیاموزید و با خود تمرین کنید تا بتوانید احساسات خود را مدیریت کرده و دیدگاه خود را متعادل نگه دارید.

غلبه بر ذهنیت خودزنی و تفکر منفی برای دستیابی به موفقیت در فارکس ضروری است، زیرا این موانع ذهنی می توانند به طور قابل توجهی مانع عملکرد و تصمیم گیری مناسب شوند.

با اجرای استراتژی های ذکر شده در این مقاله، معامله گران می توانند با این موانع مقابله کرده و بر آن غلبه کنند و راه را برای رشد شخصی و موفقیت در بازار هموار کنند.

از یاد مبرید که تغییر عادات و الگوهای فکری ریشه دار نیاز به گذشت زمان و پشتکار دارد، بنابراین با خود صبور باشید و از پیشرفت خود همزمان که برای پرورش ذهنیت مثبت تر تلاش می کنید خوشحال باشید.

5/5 - (1 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=14356
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد چگونه زمان معامله زدن تفکر منفی و تردید در موفقیت را از خود دور کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1402