فلج شدن تریدر چیست؟ و چگونه می توان با آن مبارزه کرد؟

477 بازدید

فلج شدن تریدر

آیا تا به حال اصطلاح “فلج نویسندگی” (فلج قلم) به گوشتان خورده است؟

این اصطلاح مربوط به وضعیتی در حرفه نویسندگی است که نویسنده توانایی خلق اثر جدید را از دست می دهد.

مغز معامله گر

میزان شدت فلج نویسنده می تواند متفاوت باشد.

گاهی، ممکن است جزئی باشد و چند دقیقه یا چند ساعت به طول بینجامد. اما موارد شدیدی نیز وجود دارد که نویسنده تا سال‌ها قادر به تولید محتوای جدید نیست.

هر نویسنده ای ممکن است به فلج قلم دچار شود و حتی ممکن است برای بهترین نویسندگان هم این اتفاق بیفتد.

به عنوان مثال، جی کی رولینگ (نویسنده کتاب هری پاتر) ادعا می کند که یک بار در طول نوشتن هری پاتر و تالار اسرار به این عارضه مبتلا شده است. او می گوید که پس از انتشار این کتاب، احساس کرده فلج شده و پنج هفته قادر به نوشتن نبوده است.

 

فلج شدن معامله گر

 

چنین شرایط آزار دهنده ای می تواند در معاملات فارکس نیز اتفاق بیفتد، و من مایلم تا آن را “فلج شدن معامله گر” بنامم.

فلج شدن معامله گر معمولاً پس از یک برد بزرگ یا یک باخت بزرگ اتفاق می افتد. کسانی که از این عارضه رنج می برند ممکن است به دلیل ترس از اینکه نتوانند موفقیت خود را تکرار کنند، در پیدا کردن معامله جدید به زحمت بیفتند. اما چنین شرایطی می تواند به دلیل ترس از تکرار یک معامله باخت نیز اتفاق بیفتد.

وقتی پشت این سد مخوف گیر می کنید، احساس می کنید فلج شده اید و نمی توانید روی هیچ معامله ای آتش کنید و پوزیشن خود را باز کنید. می بینید که دایما به دنبال یک معامله یا تکنیکال بی نقص هستید تا پوزیشن خود را باز کنید که هرگز هم رخ نمی دهد.

 

نحوه مقابله با عارضه فلج شدن معامله گر

 

وقتی معامله‌گران متوجه می‌شوند که مبتلا به عارضه فلج معامله‌گر شده اند، معمولاً تلاش زیادی می‌کنند تا خود را از این حالت بلاتکلیفی خارج کنند. چنین چیزی گاهی اوقات منجر به ضرر بیشتر می شود زیرا سبب می شود بخواهید به زور معامله بزنید.

فلج شدن معامله گر مثل شن های روان است. هر چه بیشتر دست و پا زنید، بیشتر فرو می روید.

به جای اینکه بخواهید زورکی معامله بزنید، توصیه من این است که ابتدا یک نفس عمیق بکشید. به حالت آرامش و ریلکس خود برگردید. بهترین راه برای به دست آوردن تمرکز و حفظ آن همین است. سپس به اصول بنیادی معامله گری بازگردانید.

سیستم معاملاتی خود را تمام و کمال بررسی کنید. فلسفه پشت آن، شرایط باز و بسته کردن پوزیشن و قوانین مدیریت ریسک را دوباره یاد بگیرید. در صورت لزوم بر اساس تجربه اخیر، تنظیمات آن را عوض کرده یا اصلاح کنید.

و سپس، بعد از آنکه همه آن کارها را انجام دادید، دوباره به نمودارها نگاه کنید. تلاش کنید معاملاتی را پیدا کنید که کاملا بر اساس معیارهای سیستم معاملاتی شما هستند و در عین حال احساسات و عواطف خود را نیز نادیده بگیرید. خود را تحت فشار قرار دهید تا پوزیشن هایی را بگیرید که کاملا در سیستم شما می گنجند، حتی اگر حس شما دگر چیزی می گوید.

گرچه در ابتدا سخت خواهد بود، اما من معتقدم ریست شدن، آرامش و از نو تمرکز کردن بهترین راه برای غلبه بر فلج شدن معامله گر است.

پس از آنکه موفق شدید یک روتین عادی را شروع کنید، می توانید به همان معامله گر سابق تبدیل شوید.

3.4/5 - (5 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=8398
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
از سال 1385 معامله زدن در بازارهای مالی بین الملل و فارکس را شروع کردم. در سال های ابتدایی با سرمایه کمی وارد بازار شدم و همانطور که پیش بینی می شد سرمایه را از دست دادم. ابتدا فکر کردم این صنعت چیزی جز قمار نیست اما به مرور متوجه شدم که با مطالعه، استفاده از فرصت ها، طمع نکردن و اندکی شانس می توان در فارکس به موفقیت رسید.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد فلج شدن تریدر چیست؟ و چگونه می توان با آن مبارزه کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403