چرا نباید ضررهای معاملاتی در فارکس را به خود گرفت!

411 بازدید

ضررهای معاملاتی

در مقاله امروز از مجموعه مقالات آموزش روانشناسی معاملات قصد داریم ببینیم که چرا نباید از ضررهای معاملاتی مایوس شد! همراه ما باشید.

هری دینکلبرگ امروز پول چایی خود را در یک پوزیشن فروش روی پوند انگلیس از دست داد. او بازار را مقصر می داند، انگشتانش را دانه دانه کش می دهد و سپس با غیظ روی جفت ارز های پوند با لات های سنگین فروش می گیرد. سپس در ادامه همان روز پول ثبت نام مدرسه پسرش را از دست می دهد، از همین رو با او تماس می گیرد که ترک تحصیل کند و این است روز او پیش از ناهار!

هری دینکلبرگ در مواجهه با استرس توان عملکرد خوب را ندارد.

ضرر در معاملات

به جای اینکه او بی خیال معامله زیانده خود شود، به منظور جبران ضررهای خود، دست به معاملات ریسکی زد. و از آنجا که او بر اساس احساسات خود معامله می کرد، حسابش به فنا رفت و پولش دود شد.

معاملات فارکس، درست همچون زندگی، مستلزم این است که حتی زمانی که تحت شدیدترین فشارهای جسمی و روحی هستید، بتوانید تعادل روانی خود را حفظ کنید.

برای مثال کریس گاردنر در فیلم “در جستجوی خوشبختی” را در نظر بگیرید. وی پس از ترک شغل خود در زمینه پزشکی، همسر و خانه خود را از دست داد، اما همچنان تاب آورد و بر کارهای پیش رو تمرکز کرد. مقاومت او سرانجام جواب داد و او توانست کارمند Dean Witter Reynolds ، یک کارگزاری معروف و حتی مدیرعامل شرکت خود یعنی ، Gardner Rich & Co شود.

 

شور و انرژی و معاملات فارکس

 

هنگامی که در معاملات از شور و انرژی کافی برخوردار نیستید، با هر یک از ضررهای فارکسی همچون یک شکست شخصی برخورد می کنید. این در حالیست که گاهی این نتایج فردی در رویکرد کلی بسیار کم اهمیت هستند. هنگامی که معامله ای خوب پیش می رود، نیز حس خوبی دارید و همه چیز شیک و عالی است.

اما وقتی با ضرر مواجه می شوید، نه تنها از معامله گری بلکه از زندگی نیز نا امید می شوید. به همین دلیل، توانایی شما در اخذ تصمیم گیری های درست معاملاتی تضعیف شده و عاقبت شما یا بدنبال معاملات انتقام جویانه هستید یا اینکه به طور کلی از انجام هرگونه معامله خودداری می کنید.

یک واکنش بسیار خوب به ضرر ها تجزیه و تحلیل نتایج، مرور و بررسی مجدد الگوهای معاملاتی و کشف اشتباهات است. تریدری که فاقد انرژی و انعطاف پذیری است، برای اتخاذ رویکرد سازنده، بمراتب نا امید تر و درمانده تر خواهد بود.

اما اگر او متحمل چندین ضرر پی در پی یا متحمل یک دراوداون بزرگ شود چه؟ مگر اینکه این ضررها را با انعطاف پذیری خود تحمل کند، در غیر اینصورت ممکن است دچار افسردگی تدریجی همچون آقای دینکلبرگ شود، که خود می تواند آسیب بیشتری به معاملات وی رساند.

 

ساختن شور و انرژی

 

برای اینکه یک معامله گر فارکس پیوسته سودآور باشید، باید توان و انرژی خود را تقویت کنید. برای این کار به زمان و تجربه نیاز دارید.

زمان و تجربه به شما این امکان را می دهد که به راحتی با ضررهایی که به نظر لقمه گنده می رسد و شاید فراتر از توان شما باشند، کنار بیایید. هرچه با یک موقعیت منفی بیشتر آشنا شوید، کنار آمدن با آن راحت تر بوده و شما را قوی تر می سازد.

معامله گری که ضررهای مکرر را تجربه کرده است، وقتی با دراوداون بزرگ مواجه می شود، نوعی تکیه گاه خواهد داشت. او می داند که هرگونه دراوداون که تجربه می کند صرفاً یک شکست کوچک است و در نهایت می تواند دوباره روی پای خود بایستد و مجدد به سقف موجودی حساب خود برسد.

توجه داشته باشید که توان با کاملا خم به ابرو نیاوردن در برابر ضررها متفاوت است. اولی می گوید که باخت و ضرر بخشی از بازی است، در حالی که دومی اساسا ضرر را رد می کند؛ به جای این که آن را فرصتی برای یادگیری چیزهای جدید بپندارد! بین اهمیت دادن و اهمیت ندادن به ضررهای معاملاتی خود موازنه ایجاد کنید.

به یاد داشته باشید، هر شکستی فرصتی برای ساختن شور و انرژی است.

به عنوان یک معامله گر تازه کار، پرشور ماندن در مواقع استرس بسیار سخت خواهد بود. اما این بدان معنا نیست که چاره ای وجود ندارد!

یک عادت خوب پیش از هر گونه معامله این است که ابتدا بدترین نتیجه ممکن را تصور کنید.

تجسم کنید که فرد پر انرژی و پرشور در صورتی که استاپ اوت شود چه حسی داشته و چگونه واکنش نشان می دهد. از آنجا که واکنش خود را در ذهن خود تمرین کرده اید، اگر واقعاً ضرر را تجربه کنید، پاسخ دادن به آن آسان تر خواهد بود. به طریقی، شما توان و بنیه را ساخته اید بدون آنکه هنوز ضرری را تجربه کرده باشید!

یک معامله گر فارکس پر انرژی و پرشور کسی است که می تواند حتی پس از ضرر هم سطح واقعی خود را حفظ کند. این همان چیزی است که شما باید به آن تبدیل شوید. داشتن شور و توان، به شما اجازه خواهد داد تا ضرر ها را به خود نگرفته و اینگونه تبدیل به یک معامله گر بهتر و قوی تر شوید.

5/5 - (1 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=5138
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد چرا نباید ضررهای معاملاتی در فارکس را به خود گرفت!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403