آیا از بازار سوال و جواب می‌کنید؟

538 بازدید

سوال و جواب کردن از بازار

معامله گران فارکس همیشه از انضباط و پایبندی به برنامه معاملاتی خود سخن می گویند.

اما واقعیت اینست که گرچه داشتن انضباط یک ویژگی بسیار مهم برای هر معامله گر است، اما ما باید مراقب این نیز باشیم که اگر در مسیر خود با مانعی روبرو شدیم، سعی نکنیم ایده های خود را به بازار تحمیل کنیم که بازار چه بکند و چه نکند! ما فقط باید به آنچه در بازار رخ می دهد واکنش نشان دهیم.

تنها کاری که واقعا باید انجام دهید این است که از بازار سوال و جواب کنید. واقعاً، به همین راحتی است.

نیکو در فکر

چرا سوال و جواب؟ خوب، پرسیدن سوال شما را قادر می سازد بتوانید به زوایای متفاوتی از بازار که در ابتدا شاید از آنها مطلع نبوده نباشید نگاه کنید.

همیشه زمانیکه سوال می پرسید این نکته را در نظر داشته باشید. با این حال، من از شما می خواهم که خارج از چارچوب فکر کنید و فقط دنبال سوالات ساده و تصادفی نباشید. پرسش هایی همچون “امروز چه جفت ارزی معامله کنم؟” چندان جالب نیستند.

منظور من از سوال پرسیدن این است که از خود بپرسید با توجه به اطلاعات موجود فعلی (فاندامنتال، تکنیکال و سنتیمنتال)، بازار باید چه کند.

به عنوان مثال، می‌توانید سؤالی از این دست بپرسید: «با توجه به بیانیه هاوکیش فدرال رزرو که دیروز دیدیم، واکنش معامله‌گران دلار امروز چگونه خواهد بود؟»

اگر یک معامله گر تکنیکال هستید، می توانید با نگاه کردن به پرایس اکشن بازار نیز از بازار سوال و جواب کنید.

به عنوان مثال، ما شاهد این هستیم که USD/JPY در چند روز گذشته بالا رفته است، و گواه ما تشکیل کف های بالاتر در تایم فریم ساعتی است.

می توانید از خود بپرسید: «آیا وجود این روند صعودی همچنان در تایم فریم های بالاتر واضح است؟ آیا منجر به تشکیل سقف جدید شده است؟ آیا به زودی مستعد برخورد با سطح مقاومت است؟»

اگر می بینید که USD/JPY در حال نزدیک شدن به یک سطح روانی بزرگ است، اما همچنان در ناحیه دیگری که مورد علاقه معامله گران است از روی حمایت بر می گردد، شاید بد نباشد به جای معاملات سویینگ، به دنبال فرصت های معاملاتی اسکالپ ساعتی باشید. چنین چیزی می تواند نشان دهنده این باشد که قیمت این جفت ارز ممکن است به زودی تثبیت شود. آیا واقعاً می خواهید در چنین دامی گرفتار شوید؟

این تمرین باعث می شود که به سناریوهای احتمالی دیگر فکر کنید. سناریوهایی که ممکن است ظهور کنند و شما را قادر سازند تا به یک “شنونده” بهتر برای بازارها تبدیل شوید، نه اینکه “تحمیل کننده” افکار و دیدگاه های خود باشید که در واقع پشیزی هم برای بازار اهمیت ندارد.

من معتقدم که بیشتر اطلاعاتی که برای گرفتن یک پوزیشن خوب ما به آنها نیاز داریم در دسترس ما هستند. تنها نکته این است که سوگیری های ما اغلب باعث می شود آنها برای گنگ و نامفهوم شوند.

یاد بگیر که از بازار سوال و جواب کنی فرزندم. می دانم که شاید چنین کاری چندان علمی نباشد، اما قطعاً به ما کمک می کند بتوانیم سناریوهای احتمالی بازار را بهتر ببینیم.

4.2/5 - (4 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=8703
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد آیا از بازار سوال و جواب می‌کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1402