چگونه در فارکس حساب باز کنیم؟

3490 بازدید

چگونه در فارکس حساب باز کنیم

برای آشنایی با چگونگی باز کردن حساب فارکس این مقاله از مقالات آموزش فارکس را مطالعه فرمایید. اولین سوالی که به ذهن اکثر افرای که تازه با فارکس آشنا شده اند میرسد این است: چگونه در فارکس حساب باز کنیم ؟ به طور کلی برای بازکردن حساب در بروکر فارکس یک روال کلی وجود دارد. در این مقاله فارق از اینکه قصد معامله با چه بروکری را دارید این مراحل ثبت نام را مرور خواهیم کرد.

قبل از شروع افتتاح حساب واقعی پیشنهاد می کنیم این کارها را انجام دهید:

 

هرچند شرایط حساب دموی بروکرها عینا شبیه حساب واقعی نیست. اما با این کار و بدون هزینه، احتمال انتخاب بروکر بهتر را بیشتر کردید.

برای ثبت نام و افتتاح حساب معاملاتی در هر بروکر فارکسی مراحل زیر را باید انجام دهید:

 1. انتخاب نوع حساب معاملاتی
 2. ثبت نام
 3. احراز هویت و فعال کردن حساب

 

چگونه در فارکس حساب باز کنیم – انتخاب نوع حساب

 

امروزه بروکرهای فارکس سعی می کنند با ارائه انواع متخلف حساب معاملاتی دل تریدرهای بیشتری را به دست آوردند.

در تمام بروکرها حداقل چند نوع حساب معاملاتی مختلف خواهید دید. در وبسایت آنها توضیحات لازم در مورد خصوصیات هر نوع حساب و حتی جدول مقایسه انواع حساب قرار گرفته است.

به طور معمول اختلاف انواع حساب در حداقل میزان واریزی اولیه، حداکثر میزان لوریج، نوع اسپرد حساب، کمیسیون دار بودن یا نبودن حساب و همچنین جفت ارزهای قابل معامله در حسابهاست.

هرچند ممکن است بروکرها نام های مختلفی بر روی حساب های خود بگذارند، اما در عمل همیشه شرایط حسابها شبیه هم است.

انواع حساب در فارکس

در بروکرها با انواع مختلف حساب به شکل زیر سروکار خواهید داشت:

حساب سنتی (Cent Account):

در این نوع حساب که معمولا مناسب افراد مبتدی است بالانس حساب بر اساس سنت آمریکا (هر دلار 100 سنت) نمایش داده می شود. سود و زیان نیز به جای دلار به سنت محاسبه می شود. این کار باعث می شود بتوانید با حجم کمتری معامله کنید و ریسک کمتری داشته باشید.

حساب استاندارد یا مینی یا میکرو :

هر سه نوع حساب تقریبا یکی هستند. فقط بروکرهای مختلف از اسم های مختلفی استفاده کردند. در این نوع حساب اسپردها شناور است، بیشترین میزان لوریج معمولا در این نوع حساب ارائه می شود و کمیسیون معاملات نیز صفر است.

حساب اسپرد ثابت (Fixed Spread):

در این نوع حسابها اسپردها در تمام طول بازار معمولا ثابت است و تغییری نمی کند. و بقیه خصوصیات آن شبیه حساب استاندارد است.

حساب ECN فارکس :

این نوع از حساب تقریبا در تمام بروکرها وجود دارد. اسپردها در حساب های ECN کمتر از حساب استاندارد و مینی است و در عوض برای معاملات کمیسیون در نظر گرفته شده است. میزان حداقل شارژ اولیه حساب در این حسابها بالاتر است و لوریج معمولا کمتر.

حساب اسپرد صفر:

این نوع حساب فارکس در بروکرهای زیادی ارائه نمی شود. اسپردها در این نوع حساب کاملا صفر است(در بعضی بروکرها نزدیک صفر) و قیمت Bid و Ask برابر است. در عوض برای معاملات کمیسیون گرفته می شود که بالاتر از کمیسیون حساب ECN است.

حساب اسلامی فارکس:

هرچند اکثر بروکرهایی که به ایرانی ها خدمات می دهند امکان حذف سواپ یا بهره شبانه را نیز در حساب های فوق می دهند. اما برخی بروکرها این امکان را فقط در نوع خاص به نام حساب اسلامی ایجاد کردند. در این حساب ها سواپ یا بهره شبانه گرفته نمی شود.

حساب NDD و Raw Spread:

به طور معمول این نوع از حسابها یا معادل حساب استاندارد هستند و یا حساب ECN. فقط در بعضی بروکرها اسم آن را تغییر دادند. به عنوان مثال در بروکر اکسنس حساب Raw Spread معادل حساب ECN است. در آن اسپردها همانند اسپردهای بین بانکی است و بابت معاملات کمیسیون گرفته می شود.

اینها انواع مختلف حسابی بود که در بیشتر بروکرها می بینید. ممکن است بروکری با تغییر کوچکی در شرایط حساب ها اسم جدید بر روی آن بگذارد. اما در عمل خارج از این انواع حساب نیست.

بهتر است برای اطلاع دقیق از خصوصیات انواع مختلف حساب سایت بروکر ها را ببینید. در جدولی تحت عنوان Account Comparison نیز می توانید مقایسه حساب ها را ببینید.

 

ثبت نام در بروکر فارکس

 

بعد از انتخاب نوع حساب معاملاتی زمان ثبت نام در سایت بروکر است. کافی است بر روی دکمه ثبت نام یا افتتاح حساب کلیک کنید. فرمی باز می شود که باید آن را تکلمیل کنید.

در بروکرهای مختلف ممکن است اطلاعاتی که از شما خواسته می شود متفاوت باشد. اما کلیات آن نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، شماره کارت شناسایی، آدرس ایمیل، کشور تولد، کشور محل سکونت و آدرس محل سکونت است.

یک سری از اطلاعات شامل میزان درآمد و منبع درآمد و همچنین میزان آشنایی با فارکس نیز پرسیده می شود.

در پایان هم قوانین و مقررات بروکر و همچنین توافقنامه همکاری در اختیار شما قرار می گیرد. شما باید آن را بخوانید و با آن موافقت کنید.

در آموزش های افتتاح حسابی که روی سایت قرار دارد این مراحل به صورت تصویری توضیح داده شده است.

 

احراز هویت و تایید حساب

احراز هویت در فارکس

 

پس از تکمیل فرم ثبت نام معمولا ایمیل فعالسازی حساب برای شما ارسال می شود. با کلیک کردن بر روی لینک فعالسازی حساب شما فعال می شود و می توانید وارد ناحیه کاربری خود در سایت بروکر شوید.

قبل از اینکه اقدام به شارژ حساب و شروع معامله کنید. باید مرحله احراز هویت یا وریفای کردن حساب را انجام دهید.

در این مرحله به طور معمول از شما خواسته می شود دو مدرک آپلود کنید:

 1. تصویری از کارت شناسایی
 2. تصویری از مدرک اثبات کننده محل سکونت

این مدارک را باید در قسمت مربوطه سایت بروکر بارگزاری کنید. نکته مثبت این است که در اکثر بروکرهایی که با ایران کار می کنند مدارک فارسی قبول می شود. نکته منفی هم این است که مدارک باید به نام شخص بازکننده حساب باشد و خیلی از اشخاص با این مورد مشکل دارند متاسفانه. در مقالات آموزشی راه حل این مورد را توضیح دادیم.

البته این نکته هم قابل ذکر است که بروکر فیبوگروپ و بروکر AMarkets دو بروکری هستند که الزامی به ارائه تصویر مدرک اثبات کننده محل سکونت در آنها نیست.

بررسی بروکر آمارکتس و آموزش ثبت نام و افتتاح حساب

معرفی بروکر فیبوگروپ و بررسی مزایا و معایب آن

 

جمع بندی:

حالا حتما جواب این سوال که چگونه در فارکس حساب باز کنیم را گرفته اید. افتتاح حساب معاملاتی در فارکس و ثبت نام در بروکر کار سختی نیست. در 3 مرحله و با صرف زمان کمی می توانید این کار را انجام دهید. به علاوه اینکه در سایت ما هم آموزش گام به گام و تصویری مراحل افتتاح حساب برای بروکرهای مختلف وجود دارد.

پس لطفا و خواهشا عجله نکنید. چندماهی به طور کامل در حساب دمو معامله کنید. درس های آموزشی سایت ما و منابع دیگر آموزشی را ببینید و تمرین کنید.

بعد از انتخاب استراتژی معاملاتی و تسلط کامل می توانید جهت افتتاح حساب اقدام کنید.

دیگر مقلات ما

الپاری

روبو فارکس

امارکتس

ارانته

فیبوگروپ

فارکس فکتوری

افتتاح حساب در فارکس

https://bit.ly/3wORsAS

https://b2n.ir/w04112

https://tinyurl.com/ke8tyuep

4.5/5 - (41 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=1663
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی وبسایت شخصی
از سال 1384 وارد دنیای فارکس شدم. در طول این 18 سال سبکهای مختلف ترید رو بررسی کردم و معامله کردم. در نهایت نیوز تریدینگ رو به صورت حرفه ای به عنوان سبک معاملاتیم انتخاب کردم. به خاطر این سبک معاملاتی با بیش از صد بروکر فارکس در طی این سالها کار کردم و شناخت خوبی نسبت به بروکرها دارم. معتقدم که معامله گری بدون داشتن دانش کافی قماری بیش نیست.
مطالب بیشتر

باکس دانلود

نظرات

14 نظر در مورد چگونه در فارکس حساب باز کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. سلام
  لینک ثبت نام برای فارکس لطف میکنید
  آیا نیاز به استفاده از وی پی ان هست؟
  ممنون

  1. سلام دوست گرامی،
   از منوهای بالای سایت ، منوی بروکرها می تونید ابتدا بروکرهای مختلف رو بررسی کنید و بعد هر کدوم رو که مناسب شما بود انتخاب کنید. لینک هر بروکر در مقاله مربوطه قرار داره. اگر مایلید حساب آزمایشی هم باز کنید می تونید از این مقاله استفاده کنید: حساب دمو فارکس

 2. سلام و دروود
  خواستم بپرسم باتوجه به مقالات آموزشی که در سایت قرار دادین و دوره بندی که شمال مقدماتی متوسط و حرفه ای هستند از کدام سطح مناسب تر است که فغالیت با حساب دمو رو شروع کنیم و در آن معامله کنیم؟

  1. سلام دوست گرامی،
   در طول مطالب دوره یک مقاله هم در مورد حساب دمو داریم که آموزش افتتاح حساب دمو هم دادیم. از همون زمان شروع کنید به کار کردن با پلتفرم و بخش های مختلف رو بررسی کنید و برای تمرین درس های بعدی ازش استفاده کنید خوبه.

  1. سلام دوست گرامی،
   تقریبا تمام بروکرها رو میشه بدون V P N توشون معامله انجام داد. مشکل فقط توی زمان ثبت نام اولیه و ورود به وبسایت بروکر هست. در حال حاضر سایت بروکر آلپاری ، آمارکتس و FBS رو بدون نیاز به تغییر آی پی میشه باز کرد.

 3. سلام،خسته نباشید.
  در مقاله آموزشی افتتاح حساب در فارکس نوشته شده راه حل رفع مشکل اثبات آدرس آموزش داده شده،این آموزش در کدام مقاله قرار داده شده؟
  ممنون از مطالب آموزشی ارزشمند شما.

  1. سلام دوست گرامی،
   در آموزش افتتاح حساب مربوط به هر بروکر توضیح دادیم که چطوری آدرستون رو تایید کنید. از منو های بالای سایت ، منوی بروکرهای فارکس می تونید به اطلاعات مربوط به بروکرها و نحوه افتتاح حساب دسترسی پیدا کنید.

 4. با سلام مجدد با چه مبلغی میشه استارت زد
  فردی به بنده گفتن با 10میلیون تومن میتونی شروع کنی و ماهی دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان سود بهت میدم این واقعیت داره به بنده گفتند که من چک وسفته به شما میدم خیالت راحت باشه به من گفتن اسم شرکت نمیتونم بهت بگم بهتون بگم من اصلا آشنایی با فارکس ندارم تازه وارد این مجموعه دارم میشم اطلاعاتم صفر هست

  1. سلام دوست گرامی،
   به هیچ وجه به چنین افرادی اعتماد نکنید. دادن چنین پیشنهاداتی کاملا شکل و شمایل کلاهبرداری داره. در فارکس هیچ چیزی تضمینی نیست و چنین سودهایی هم وجود ندارد. لطفاً برای سرمایه تو ارزش قایل باشید.

    1. والا ما اینجا سایت سرمایه گذاری پیشنهاد نمیدیم. اینجا کارگزار فارکس برای انجام معامله پیشنهاد میدیم. یعنی خودتون باید معامله کنید و برای صرف گذاشتن سرمایه به شما سودی تعلق نمی گیره.

     1. ممنونم از پاسختون بنده دانش معامله رو خیلی اندک دارم ولی دوست داشتم فعالیت داشته باشم با چه مبلغی میشه شروع کرد حداقل سرمایه چقدر باید باشه میتونین راهنمایی کنید ممنون میشم

     2. ممنونم از پاسختون دانش بنده در رابطه با معامله در فارکس اندک هست ولی دوست دارم سود کنم ولی نمیدونم راه ورش چی هست چطوری ثبت نام کنم واستارت بزنم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید با تشکر از شما

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403