معامله گران جدی خود را با سایر معامله گران قیاس نمی کنند

204 بازدید

قیاس کردن

قرن ها پیش، سوارکاران اسب برای اینکه تمرکز اسب بر روی کار خود باشد، چشم بند را اختراع کردند. چشم بند های چرمی که به افسار اسب بسته می شد باعث می شد که اسب فقط به دویدن فکر کند و هیچ چیز و مانعی را در مقابل خود نبیند.

بدون چشم بند، اسب قادر است تقریباً به طور کامل پشت سر خود را هم ببیند بدون اینکه سر خود را بچرخاند و به راحتی با رویدادها یا اشیای اطراف که نمی شناسد از راه به در شود. با حواس پرتی کمتر، اسب قابل اتکاتر است و تمرکز بهتری روی انجام کار دارد.

شخصا به عنوان یک معامله گر، به این نتیجه رسیده ام که هر زمان که شروع به مقایسه عملکرد معاملاتی خودم با سایر معامله گران فارکس می کنم، عملکرد من معمولا بدتر می شود. این “حواس پرتی” و “از راه به در شدن” عموما منجر به ضرر هم برای حساب معاملاتی من و هم اقبال من می شود.

چندی پیش یکی از مصاحبه های قدیمی اپرا را نگاه می کردم. حتما می گویید چه عتیقه ای هستم! باری..

در آن برنامه، خانمی داشت از تجربه اش می گفت که چگونه وقتی خود را با سایر افراد در کسب ‌و کارش مقایسه می‌کرده است، همیشه باعث می شده عقب بیفتد و از هدفش غافل شود. سخنان او باعث شد متوجه شوم که اساسا این نظریه کلا در زندگی همه ما کاربرد دارد.

تمرکز نیکو

خودتان را با دیگران مقایسه نکنید. می دانم در دنیای مدرن و رقابتی امروزه بسیار وسوسه انگیز است که دائماً بپرسید: “اوضام چطوره؟ عقب نیستم؟” و بخواهید میزان موفقیت خود را بر اساس چگونگی عملکرد همنوعان خود ارزیابی کنید.

اگر وقت خود را در شبکه های اجتماعی و توییتر (البته الان اسمش شده “X”) بگذارید و مدام نگاه کنید که کدام یک از دوستان شما شاسی بلند خریده است یا کدام یک از خرید PS5 جدید خود دارد لذت می برد، ممکن است حس خوبی نگیرید که چرا مثل آنها “جوونی نمی کنید”.

گفتنش آسان است و انجامش سخت، اما در واقع شما نباید اجازه دهید اینکه “عملکرد شما در قیاس با دیگران چگونه است” بر حس شما نسبت به ارزش درونی خود و حس موفقیت در زندگی تأثیر بگذارد.

کلا مقایسه بی فایده است. با خودتان مسابقه دهید.

شما خودتان به تنهایی می توانید مهارت های معاملاتی خود را تقویت کنید. آنچه برای دیگران جواب می دهد ممکن است لزوماً برای شما جواب ندهد. شما باید روش خودتان را پیدا کنید، روشی که با مهارت و شخصیت معاملاتی شما مطابقت داشته باشد.

مقایسه فقط باعث می شود که شما احساس ناامیدی کنید و حواس شما را از هدف که چیزی جز رسیدن به سودآوری مستمر نیست، پرت می کند.

فکر نکنید که باید زودتر از دیگران به خط پایان برسید و باید آنها را شکست دهید! اینها همه خیالات است.

افرادی که به موفقیت‌های بزرگ می رسند مستقلند و با سبک و سیاق و روش خودشان کار می‌کنند. برای آنها مهم نیست که دیگران چگونه کار می کنند. آنها جدول زمانی و شور و علاقه خود را دنبال می‌کنند و به خودشان نگاه می‌کنند تا ببینند در گام بعد باید به کجا بروند.

تکرار می کنم آنها به خودشان نگاه می‌کنند تا ببینند در گام بعد باید به کجا بروند نه دیگران!

عملکرد شما هیچ ربطی به عملکرد دیگران ندارد. مقایسه فقط و فقط شما را شکنجه می‌دهد. همین و بس. یا حسادت خواهید کرد یا افسرده خواهید شد.

وقتی می بینید که در مقایسه با یک تریدر دیگر عملکرد نسبتاً ضعیفی دارید، احتمالاً افکار منحرف کننده ای به سر شما می زند مثلا: “چرا من نمی توانم؟” یا “شاید آنقدرها هم که فکر می کردم معامله گر خوبی نیستم.”

برای اینکه انگیزه خود را از دست ندهید، به جای نگاه کردن به عملکرد سایر معامله گران، روی بهبود نتایج عملکرد خود تمرکز کنید.

شما معمولا نمی دانید چه عواملی نتایج عملکرد معاملاتی آنها را رقم زده است، بنابراین مقایسه فقط شما را گمراه می کند و تبدیل به مانعی بر سر راه شما می شود. ممکن است آنها فقط روی دور شانس باشند یا چیزی بر بدن زده باشند و با هر پوزیشنی که می گیرند از عالم غیب باخبر شوند.

“چشم بند” های خود را بزنید. به نتایج دیگران نگاه نکنید. هرکس منحنی یادگیری متفاوتی دارد.

با خودتان مسابقه بگذارید و با سرعت مخصوص خودتان به خط پایان برسید.

4/5 - (4 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=13686
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد معامله گران جدی خود را با سایر معامله گران قیاس نمی کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403