4 نکته برای جمع کردن بحث عملکرد سال معاملاتی 2023

207 بازدید

عملکرد معاملاتی

چند روز بیشتر به پایان سال 2023 باقی نمانده است، و وقت آن رسیده که معامله گران فارکس چند روزی کرکره مغازه شان را پایین بکشند.

خب، سال معاملاتی خود را دقیقاً چگونه جمع بندی می کنید که وقتی سال جدید شروع شد سر ضرب آماده باشید. در مقاله امروز چهار گام ساده ارائه می گردد:

 

ژورنال معاملاتی و ابزار سنجش و ارزیابی خود را مرور کنید

 

تنها به این دلیل که ای بسا سال را با سود به پایان رسانده باشید، به این معنی نیست که در سال آینده هم اوضاع همین طور خواهد بود. باید ژورنال معاملاتی خود را مطالعه کنید تا ببینید چه چیزی جواب می دهد و آن کار را ادامه دهید و چه چیزی جواب نمی دهد تا انجام آن کار را متوقف کنید.

دفترچه نیکو

با ژورنال معاملاتی است که شما می توانید تعیین کنید که آیا استراتژی های فارکسی که استفاده کرده اید برای آن محیط معاملاتی مناسب بوده است یا خیر، چه رویه هایی را می توان بهبود بخشید، و آیا مشکلات مرتبط با مبحث روانشناسی وجود دارد که شما را از اجرای صحیح استراتژی خود یا اصلاح آن باز می دارد یا خیر.

اگر هنوز کار روزانه نویسی و یادداشت در یک ژورنال معاملاتی را شروع نکرده‌اید، پیشنهاد می‌کنم که گزارش‌های خلاصه بروکر خود که هر روز ایمیل می شود را بررسی کنید و آمارهای مربوط به ژورنال های روزانه را گردآوری کنید.

حتی با داشتن این اطلاعات بسیار ابتدایی، می‌توانید برخی ابزار های ارزیابی و سنجش خوب اما نادیده گرفته شده را محاسبه کنید (مثلاً: میانگین بازده در برابر ریسک، طولانی‌ترین دراداون، بزرگترین سود/ضرر، و غیره)

 

ریسک خود را تنظیم کنید

 

بهتر اینکه، تمام پوزیشن های فارکس خود را ببندید.

جفت ارزهای اصلی به احتمال زیاد در هفته تعطیلات نوسانات قابل توجهی نخواهند داشت، بنابراین دوزار پیپ ارزش این را ندارد که مجبور شوید شب یلدا و خونه مادربزرگ جلو خانواده مدام قیمت را چک کنید.

البته، اگر ترجیح می دهید که هیجان معاملات را از دست ندهید، حداقل می توانید حد ضررهای خود را برای پایین آوردن ریسک خود اصلاح کنید.

 

برای سال آینده هدف گذاری کنید

 

حال که نقاط قوت و ضعف خود را شناختید، شروع به فهرست کردن اهداف و انتظارات خود برای سال آینده کنید: آنها را ساده و واقع بینانه حفظ کنید، به خصوص اگر تازه کار هستید.

اهدافی همچون: «من هرگز پوزیشن فی البداهه نمی گیرم»، «پیش از ران کردن ربات روندگیر خود، من ابتدا یک بازار روند دار را شناسایی می‌کنم» یا «من فقط پوزیشن های با نسبت پاداش به ریسک بالا را می گیرم» اهدافی هستند که واقع بینانه و قابل اندازه گیری هستند.

روی رویه کار تمرکز کنید نه روی سود! چون شما نمی‌توانید آنچه که بازار به سمت شما پرتاب می کند را کنترل کنید، اما مطمئناً می‌توانید مدیریت آن را کنترل کنید تا ضررهای خود را کم نگه داشته و سود خود را به حداکثر برسانید.

 

از استراحت خود لذت ببرید!

 

استراحت همچنان یکی از موثرترین راه‌ها برای کاهش استرس ناشی از معاملات است.

مگر اینکه مجبور باشید در روزهای پایانی سال معامله کنید، وگرنه از فضای (معمولا) بی نوسان بازار استفاده کنید و نفسی تازه کنید.

نگران نباشید، فرصت های زیادی برای خودنمایی و تمرین انضباط معاملاتی در سال آینده خواهید داشت!

این نکات ساده را در نظر گیرید و از همان روز اول سال معاملاتی جدید ضربتی شروع کنید.

5/5 - (1 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=16866
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
از سال 1385 معامله زدن در بازارهای مالی بین الملل و فارکس را شروع کردم. در سال های ابتدایی با سرمایه کمی وارد بازار شدم و همانطور که پیش بینی می شد سرمایه را از دست دادم. ابتدا فکر کردم این صنعت چیزی جز قمار نیست اما به مرور متوجه شدم که با مطالعه، استفاده از فرصت ها، طمع نکردن و اندکی شانس می توان در فارکس به موفقیت رسید.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد 4 نکته برای جمع کردن بحث عملکرد سال معاملاتی 2023

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403