3 نکته برای تجسم سازی موفقیت در فارکس

231 بازدید

تجسم سازی

آیا تا به حال شده است بخواهید یک ناهار اعلا را از ب بسم الله و دست تنها تهیه کنید؟

این ایده ای در ابتدا سخت است چون شما نمی دانید چه چیزی در آشپزخانه موجود دارید. به علاوه، چیزهایی بسیار زیادی وجود دارد که ممکن است کار را خراب کند، خلاصه به فکر می افتید که از اسنپ فود سفارش دهید.

بعد یک گام به عقب بر می دارید و یادتان می آید که این روزها فست فود و رستوران بسیار گران شده اند. بنابراین، شما یک نقشه عملیاتی برای خود ایجاد می کنید.

راحت ترین دستورهای پختی که می دانید را به یاد می آورید و به صورت ذهنی برای خود ترسیم می کنید که کدام دستور پخت با مواد و اقلامی که در آشپزخانه دارید شدنی است. بعد در تصورات خود می بینید که غذا را مرحله به مرحله آماده می کنید و تهیه غذا را بدون هیچ گونه خطر آتش سوزی به پایان می رسانید.

خلاصه تهیه یک وعده غذایی به آسانی اجرای همان برنامه ای است که در ذهن خود دارید.

با “تجسم سازی” اقلام موجود و رویه لازم برای پخت موفقیت آمیز یک وعده غذایی، نگرانی های شما فروکش می کند و تمرکز شما روی اجرا می رود.

تجسم سازی برای معامله گران نیز شبیه همین است.

با ایجاد تصاویر ذهنی از فرصت‌های معاملاتی و نتایج مطلوب خود، معامله‌گران می‌توانند موقعیت‌های معاملاتی واقعی را پیش از وقوع، تمرین و در ذهن خود مرور کنند.

می توانید تصور کنید که با تمرین کافی، “تجسم سازی” می تواند به معامله گران کمک کند بتوانند احساسات خود را کنترل کرده، اعتماد به نفس در خود ایجاد کنند و بر اجرای دقیق تر معاملات تمرکز کنند.

بدتان نمی آید آن را امتحان کنید اما نمی دانید از کجا شروع کنید؟ مقاله امروز ما را تا انتها بخوانید.

 

صحنه را برای یک جلسه موفق آماده کنید

 

اگر تلویزیون روشن است یا سر و صدای اتاق دیگر می آید، بدانید در چنین مواقعی ایجاد تصاویر ذهنی دشوار است. فضایی آرام پیدا کنید که بتوانید به راحتی و بدون حواس پرتی اقدام به تجسم سازی در ذهن خود کنید.

چند لحظه ریلکس کنید. چشمان خود را ببندید و نفس های عمیق بکشید. بگذارید نگرانی های شما محو شوند.

وقتی آماده شدید، شروع به تمرکز روی یک هدف واضح کنید.

آیا می خواهید در یک بازار پر نوسان بر روی مدیریت احساسات خود تمرکز کنید؟ آیا باید تلاش خود را به سمت احساس راحتی کردن با سایز پوزیشن بزرگ معطوف کنید؟ یا باید روی بیشتر پایبند بودن به یک برنامه معاملاتی خاص تمرکز کنید؟

نیت کردن به تجسم سازی شما هدف و جهت می دهد.

 

موفقیت را تصویر سازی کنید

 

با داشتن اهداف در ذهن خود، تصاویر ذهنی دقیقی از آنچه باید در یک سناریوی معاملاتی موفق اتفاق بیفتد برای خود ایجاد کنید.

از درگیر کردن تمام حواس خود نترسید. نمودارها، اندیکاتورها و پرایس اکشن را تصویرسازی کنید. جزئیات و رنگ ها، ارقام و نوسانات را در ذهن خود ببینید. صدای به روز رسانی شدن نرم افزار، اینکامینگ میلز و.. در ذهن خود را تصور کنید.

و سپس خود را تصور کنید که این عواطف و هیجانات را حس می کنید: هیجان، عدم قطعیت، و سپس اعتماد به نفس در زمان تصمیم گیری آگاهانه در معاملات.

روی احساسات مثبت مرتبط با یک سناریوی معاملاتی موفق تمرکز کنید. لذت، رضایت و اعتماد به نفس ناشی از اجرای معامله طبق برنامه معاملاتی خود را احساس کنید. احساسات نقش مهمی در روانشناسی معاملات دارند، بنابراین پرورش حس مثبت در فرایند تجسم سازی می تواند تأثیر زیادی بر معاملات واقعی شما داشته باشد.

 

تامل کنید و اصلاح کنید

 

درست مانند هر مهارت معاملاتی دیگری، تجسم سازی موثر نیاز به تمرین دارد. تمرینات تجسم سازی شما ای بسا با رشد و توسعه حرفه فارکسی شما تغییر کند. روتین های شما نیز ممکن است اصلاح شوند تا اینگونه منعکس کننده اهداف و مشکلات فعلی شما باشند.

شما می توانید سناریوهای دیگری مانند کنترل کردن ضرر، مقابله با شرایط پیش بینی نشده بازار یا ارتقای سیستم معاملاتی خود را در نظر بگیرید.

با تمرین و انجام اصلاحات کافی، روتین تجسم سازی شما می تواند به شما برای تبدیل شدن به یک معامله گر سودآور دست بالا را بدهد.

5/5 - (2 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=14002
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد 3 نکته برای تجسم سازی موفقیت در فارکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1402