3 دلیل که چرا به اهداف معاملاتی خود نمی رسید!

232 بازدید

اهداف معاملاتی

یکی از نکاتی که همیشه پیرامون آن بحث کردیم این بود که معامله‌گران (مخصوصاً تازه‌کاران) باید به جای تمرکز روی سود روی روند کار و معاملات خود تمرکز کنند.

اهداف تریدر

فرض این است که یک معامله گر خوب و منضبط همیشه می تواند کفه ترازو و شانس را به نفع خود سنگین تر کند، البته اگر مهارت های خود را به اندازه کافی تقویت کرده باشد تا اینگونه با هر سناریویی که مواجه می شود بتواند مقابله کند.

اما تبدیل شدن به یک معامله گر بهتر به آسانی مطالعه مدرسه سایت ما و سپس پوزیشن گرفتن به این امید که تجربه خودش راه سودآوری را به شما نشان می دهد، نیست.

در واقع، بسیاری از معامله‌گران حتی نمی‌توانند از یک یا دو مساله ای که با آن مواجه می شوند گذر کنند، چه رسد به اینکه بخواهند مجموعه مهارت‌های خود را بهبود بخشند.

اگر متوجه شدید که ماه به ماه یا سال به سال باید روی یک مسائل یا مشکلات یکسانی کار کنید، احتمالا یکی از سناریوهای زیر را رعایت نکردید:

 

برنامه مشخص و عینی برای رسیدگی به آنها ندارید.

 

به یاد داشته باشید که هدف بدون برنامه فقط یک آرزو است. راه‌حل‌ها برای مشکلات معاملاتی شما نباید مثل تصمیم‌های قبل سال تحویل شما باشد که تقریباً به محض نوشتن آنها را فراموش می‌کنید.

چه ساده باشد همچون نگذاشتن حد ضرر یا گرفتن زودتر از موعد پوزیشن و چه پیچیده باشد مثل زود بستن پوزیشن سودده و یا نبستن پوزیشن ضررده، اگر می خواهید با موفقیت با مسائل معاملاتی خود مبارزه کنید، باید برنامه های مشخص و عینی داشته باشید.

اهداف معاملاتی را طوری برای خود تعیین کنید که عملی باشند. گام های عینی که می توانید بردارید را فهرست کنید و برنامه ای تنظیم کنید تا اطمینان حاصل کنید آنها را حتما دنبال می کنید. معیارهایی را وضع کنید تا به شما کمک کنند بتوانید موفقیت خود را اندازه گیری کنید.

 

فعالانه در مورد آن فکر نمی کنید.

 

اگر آگاهانه روی هر معامله کار نکنید، شاید دقیق ترین برنامه و نقشه راه را داشته باشید و باز هم نتوانید به اهداف معاملاتی خود برسید.

فرض کنید تصمیم گرفته اید به جای استفاده از واحدهای ثابت، سایز پوزیشن خود را بر اساس موجودی حساب خود تنظیم کنید. برنامه شما این است که قبل از ورود به معامله، سایز پوزیشنی که می خواهید بگیرید را محاسبه کنید. یک آفرین به خودتان می گویید چون یک هفته است دارید انجامش می دهید.

اما ناگهان، یک فرصت معاملاتی کوتاه مدتی روی نمودار ظاهر می شود و شما تصمیم می گیرید فرصت را از دست نداده و ، سراغ عادت گرفتن پوزیشن براساس سایز پوزیشن ثابت روید.

احتمالاً با خود می گویید “خوب از معاملات بعدی مجدد روی هدف خود کار خواهم کرد.” و از آنجایی که معامله خود را برنده می شوید، با خود می گویید “بسی حال داد” و احتمالاً در آینده هم دوباره این کار را انجام خواهید داد.

این تقلب‌ها و وقفه های کوچکی که به خودتان می‌دهید شاید در کوتاه مدت روی شما تأثیری نگذارند، اما در نهایت روی هم جمع می‌شوند و قدرت پیشبرد کار را از شما می گیرند.

 

شما پیشرفت کار خود را ثبت نمی کنید.

 

شاید رایج ترین دلیل برای اینکه نمی توانید به مسائل معاملاتی خود رسیدگی کنید یا به اهداف معاملاتی خود دست یابید این باشد که آنها را ثبت و رصد نمی کنید.

درست مثل سرآشپزها که اصلاحات و کم و زیاد شدن مواد در دستور های طبخ خود را ثبت می کنند، شما نیز باید پیشرفت خود را ثبت و ارزیابی کنید.

تا بحال چه کارهایی انجام داده اید؟ آیا امروز نسبت به چند هفته پیش به هدف خود نزدیکتر هستید؟ کدام عوامل بیشتر به شما کمک می کند و باید مراقب کدام عوامل باشید؟ چگونه می توانید سریعتر پیشرفت کنید؟ داشتن یک دفترچه ثبت معاملات برای این منظور بسیار مناسب است.

بازبینی منظم پیشرفت کار نه تنها (در صورت لغزش و بازگشت به عادات قدیمی) به شما سرعت می دهد، بلکه به شما کمک می کند تا اهداف معاملاتی خود را هنگام معامله در ذهن خود داشته باشید.

به یاد داشته باشید که معاملات فارکس یک ماراتن است و نه یک دوی سرعت.

اگر می خواهید در فارکس زنده بمانید و بتوانید به سودآوری مداوم برسید، باید یاد بگیرید که چگونه با موفقیت به مسائل معاملاتی خود رسیدگی کنید و عادت کنید روی اهداف معاملاتی خود کار کنید (تا بلکه به آنها دست یابید).

2.5/5 - (2 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=10067
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد 3 دلیل که چرا به اهداف معاملاتی خود نمی رسید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1402