آمار و ارقام اقتصادی موثر بر پوند انگلیس

1360 بازدید

بریتانیا

در مقاله امروز از مجموعه مقالات آموزش فارکس، قصد داریم به یکی از دیگر از اقتصادهای بزرگ دنیا یعنی بریتانیا بپردازیم.

بریتانیا سرزمینی با لهجه های فراوان است. این سرزمین در واقع از چهار کشور تشکیل شده است: انگلستان، ایرلند شمالی، اسکاتلند و ولز.

بریتانیا که در راس نظام آن ملکه قرار دارد، پادشاهی مشروطه محسوب می شود اما با یک سیستم پارلمانی که در لندن، پایتخت انگلستان مستقر است، حکمرانی و اداره می شود.

بریتانیا قبلاً بخشی از اتحادیه اروپا بود. متأسفانه، این بدان معناست که دیگر با داشتن ویزای شینگن قادر نخواهید بود به انگلستان سفر کنید، بنابراین باید ویزای جداگانه بگیرید!

نقشه انگلیس

انگلستان: آمار و ارقام

 

همسایگان: ایرلند، آلمان، فرانسه

اندازه: 94،060 مایل مربع

جمعیت: 67،545،000 (2019)

تراکم: 661.9 نفر در هر مایل مربع

پایتخت: لندن (جمعیت 8،546،000 نفر)

رئیس دولت: ملکه الیزابت دوم

نخست وزیر دولت: بوریس جانسون

واحد پول: پوند انگلیس (GBP) یا استرلینگ

واردات اصلی: کالاهای تولید شده، ماشین آلات، سوخت، مواد غذایی

صادرات اصلی: کالاهای تولید شده، سوخت، مواد شیمیایی، تنباکو، دیوید بکهام، سایمون کاول

شرکای وارداتی: آلمان 12.6٪، چین 8٪، هلند 7.5٪، فرانسه 5.4٪، امریکا 6.5٪، نروژ 4٪، بلژیک 4.4٪

شرکای صادراتی: آلمان 11.3%، امریکا 10.5%، هلند 8.8%، فرانسه7.4%، ایرلند 6.2%، بلژیک 5.1%

منطقه زمانی: GMT

وب سایت: https://www.gov.uk/

 

مروری بر اقتصاد

 

بریتانیا ششمین اقتصاد بزرگ جهان و دومین اقتصاد بزرگ در اروپا بعد از آلمان است. تا آنجا که تاریخ به ما می گوید، آنها نیرویی هستند که باید با آنها کنار آمد. به هر حال، انقلاب صنعتی از بریتانیا آغاز شد.

پرچم

بریتانیا همچنین زمانی بزرگترین امپراتوری جهان بود. یادش بخیر! بنابراین در طول 300 سال گذشته، بریتانیا همواره یک قدرت جهانی مطرح بوده است. شما آن را ثبات بنامید!

بلحاظ تجاری، انگلستان وارد کننده خالص کالا بوده و همواره کسری تجاری دارد.

بزرگترین شریک تجاری آن، منطقه یورو، به ویژه آلمان است، که جای تعجب هم ندارد، زیرا آلمان در یک قدمی انگلیس یعنی آنطرف کانال انگلیس (دریای مانش) است.

فعالیت تجاری با منطقه یورو بیش از نیمی از فعالیت های تجاری بریتانیا را تشکیل می دهد. امریکا، همچنان بزرگترین شریک تجاری بریتانیا است.

بریتانیایی ها نه تنها لهجه های باحال دارند، بلکه قدیمی ترین مرکز بزرگ مالی در جهان را نیز در خود جای داده اند: لندن. حضور یک قطب فعالیت های مالی همچون لندن، جایگاه انگلستان را در تجارت جهانی بیش از پیش تقویت کرده است.

 

سیاست پولی و مالی

 

حال کمی چیزهای تفننی تر برای شما بگوییم: قدیمی ترین بانک مرکزی جهان، بانک انگلستان (BOE) است.

روزگاری، زمانی که انگلستان بر سکوی پرش توسعه اقتصادی بود، رهبران دولت انگلیس دریافتند که نیاز به یک نهاد برای کمک به تسهیل تجارت بین الملل دارند. وارد بانک انگلستان شوید. در سال 1694، بانک انگلستان جهت کمک به تسهیل تجارت و رشد اقتصادی انگلستان تأسیس شد.

امروزه هدف اصلی سیاست های پولی بانک انگلستان حفظ ثبات قیمت ها و در عین حال تقویت رشد اقتصادی و اشتغال است.

در حال حاضر، قصد بانک انگلستان برخورداری از نرخ تورم هدف 2.0 درصد است که این هدف با استفاده از شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) اندازه گیری می شود.

برای دستیابی به این هدف، به بانک انگلستان این قدرت جادویی اعطا شده است که نرخ بهره را به سطوحی تغییر دهد که اجازه رسیدن به این هدف را به آنها می دهد.

گروهی که در داخل بانک انگلستان مسئول تعیین نرخ بهره است، کمیته سیاست پولی (MPC) نام دارد.

کمیته سیاست پولی ماهانه جلساتی برگزار می کند، که به دقت رصد می شود، تا بدین ترتیب از تغییرات سیاست پولی، از جمله تغییرات نرخ بهره، فعالان بازار مطلع گردند.

همچون سایر چیزهای انگلیسی که متفاوت با سایر نقاط جهان است، نرخ بهره نیز در انگلستان نام متفاوتی دارد. در انگلستان، نرخ بهره را نرخ بازپرداخت بانک می نامند.

ابزارهای اصلی مورد استفاده توسط کمیته سیاست پولی بانک انگلستان عبارتند از: نرخ بازپرداخت بانک و عملیات بازار باز.

نرخ بازپرداخت بانک، نرخ تعیین شده توسط  بانک انگلستان برای عملیات خود در بازار است تا بدینوسیله بتواند به هدف تورم کمیته سیاست پولی برسد.

هر زمان که این کمیته این نرخ را تغییر دهد، بر نرخ بانک های تجاری تعیین شده برای پس اندازکنندگان و وام گیرندگان آنها نیز تأثیر می گذارد. این امر به نوبه خود بر هزینه کرد و بازدهی اقتصاد و در نهایت مقدار سرانه مردم و قیمت ها نیز تأثیر می گذارد.

همچون سایر بانک های مرکزی، اگر بانک انگلستان نرخ بازپرداخت را افزایش دهد، یعنی آنها قصد مهار تورم را دارند. از سوی دیگر، اگر نرخ را کاهش دهند، هدف آنها تحریک رشد در اقتصاد است.

هنگامی که بانک انگلستان در عملیات بازار باز وارد می شود، بانک انگلستان سرمایه ها و اوراق بهادار بر مبنای پوند را برای کنترل عرضه پول خرید و فروش می کند.

این یک روش جایگزین برای افزایش نقد شوندگی در بازارهای مالی است.

اگر بانک انگلستان احساس نیاز کند که اقتصاد باید تحریک شود، آنها “پول بیشتری چاپ خواهند کرد” و این پول را از طریق خرید اوراق بهادار دولتی و شرکت ها به چرخه پول تزریق می کنند.

از سوی دیگر، اگر بانک انگلستان احساس کند که اقتصاد به اندازه کافی شیرین شده است، آنها اوراق بهادار بیشتری می فروشند و عملاً پول را از اقتصاد “پس می گیرند”.

 

آشنایی با پوند

 

پوند احتمالا یک بچه بسیار محبوب است زیرا نام های مستعار زیادی برای آن وجود دارد.

به جز استرلینگ و پوند، جفت ارزهای پوندی دارای نام های مستعار جالبی همچون کیبل (GBP/USD)  و گاپی (GBP/JPY) هستند. جالب است؟

 

من دوست دارم یک حرکتی بزنم

 

GBP/USD یکی از نقد شونده ترین جفت ارز ها در بازار فارکس است. چرا؟

به یاد داشته باشید، لندن از دیرباز یک مرکز مالی مهم در جهان بوده است. با توجه به اینکه در این مرکز روزانه معاملات تجاری عظیمی انجام می شود، پس پول های هنگفتی وارد لندن شده و نیز از لندن خارج می شوند.

با این حال، GBP/USD تنها 14 درصد از معاملات روزانه جهانی را به خود اختصاص می دهد و سومین جفت ارز پر معامله است.

احتمالاً به همین دلیل است که اسپرد GBP/USD فقط یکی دو پیپ بیشتر از EUR/USD و USD/JPY است.

 

و معامله گران من را دوست دارند چون من منحنی های خوبی دارم.

 

وجود تعداد زیادی از شرکت های معظم جهان در لندن، سبب شده است تا سرمایه گذاری های زیادی در بازار انگلستان صورت گیرد.

اگر این مورد را در کنار نرخ بهره بالاتر (معمولاً) در بین ارزهای اصلی در نظر گیریم، سرمایه گذاران ممکن است اوراق بهادار انگلیس را جذاب تر بدانند.

برای دست گذاشتن روی این دارایی ها، سرمایه گذاران ابتدا نیاز دارند تا مقداری پوند خریداری کنند.

 

در سشن لندن چابک هستم

 

حجم معاملات GBP/USD در طول سشن اروپا در بالاترین سطح خود است و در زمان انتشار اطلاعات کلیدی اقتصادی، احتمال حرکت های شدید در سشن نیویورک وجود دارد.

سشن آسیا معمولا حرکت چندانی نمی زند زیرا معامله گران اروپایی همچنان خواب هستند و معامله گران آمریکایی نیز تازه روز معاملاتی خود را به پایان رسانده اند.

 

اما مراقب باشید زیرا می توانم یک جورایی رم کنم!

 

جفت ارزهای پوند به دلیل در اختیار داشتن سطح نقدینگی پایین تر نسبت به جفت ارزهای یورو بسیار مستعد نوسانات شدید هستند.

با آب رفتن نقدینگی در زمان های معینی از بازار، پوند می تواند یک طرفه حرکت کند، به ویژه اگر در آن جهت سفارشات خرید یا فروش سنگینی وجود داشته باشد.

در مقایسه با سایر جفت ارزها، جفت ارزهای پوند نسبت به انتشار آمار اقتصادی غیرمنتظره، واکنش شدیدتری از خود نشان می دهند.

 

شاخص های اقتصادی مهم برای پوند

 

شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) – بانک انگلستان به این گزارش به عنوان معیاری برای اندازه گیری تورم نگاه می کند. این گزارش تغییر در قیمت کالاهای مصرفی را اندازه گیری می کند.

نرخ بیکاری – این شاخص نشان می دهد که در اقتصاد انگلستان چه تعداد افراد بیکار وجود دارد. تحلیلگران با دقت این گزارش را تحت رصد دارند زیرا می تواند شاخص پیشرو برای هزینه کرد دولت در آینده باشد.

چطور؟ خوب، اگر شخصی شغل نداشته باشد، پول ندارد. بدون هیچ پولی هم هیچ کس نمی تواند برای خود هزینه کند و چیزی بخرد!

تولید ناخالص داخلی (GDP) – این عدد نشان دهنده اوضاع اقتصادی انگلستان است. این شاخص نشان می دهد که آیا اقتصاد در حال رشد و رونق است یا در دریای انگلیس افتاده و غرق شده است.

شاخص مدیران خرید (PMI) – این شاخص مدیران مشاغل را مورد مطالعه قرار داده و دیدگاه آنها را نسبت به چشم انداز کنونی اقتصاد جویا می شود. امتیازهای بالای 50.0 نشان دهنده بهبود شرایط است که ممکن است منجر به توسعه اقتصادی شود، و امتیاز زیر 50.0 نشان دهنده کوچک شدن احتمالی اقتصاد است.

گزارش اعتماد مصرف کننده Gfk -این گزارش، اعتماد مصرف کنندگان را در مورد شرایط اقتصادی حال و آینده ارزیابی می کند.

هرچه مصرف کنندگان نسبت به وضعیت اقتصاد بریتانیا آسودگی خاطر بیشتری داشته باشند، تمایل آنها به خرج کردن بیشتر است.

 

چه چیزی پوند را به حرکت در می آورد؟

 

تغییرات در سیاست های پولی

 

بسیاری از سرمایه گذاران برای بررسی دارایی های با بازده بیشتر و استفاده از کری ترید به پوند نگاه می کنند. تغییرات نرخ بهره در کمیته سیاست پولی، جو را به نفع پوند تغییر می دهد زیرا بر بازدهی اوراق بهادار انگلیس تأثیر می گذارد.

علاوه بر این، تغییرات در نرخ بازپرداخت بانک نیز چشم انداز بانک انگلستان نسبت به اقتصاد را نشان می دهد.

اگر مقامات بانک انگلستان احساس کنند که اقتصاد در حال زجر کشیدن است، یا با استفاده از اقدامات تسهیل کیفی QE توسعه اقتصادی ایجاد می کنند یا نرخ بهره را کاهش می دهند، که به مردم نشان می دهد اقتصاد ثبات لازم را ندارد.

اگر بانک انگلستان احساس کند که برخاستن اقتصاد ممکن است منجر به فشارهای تورمی در طول مسیر شود، ممکن است اقدامات تسهیل کیفی را متوقف کنند یا برگرداند یا نرخ بهره را افزایش دهند.

 

تحولات منطقه یورو و آمریکا

 

GBP/USD نیز همچون سایر جفت ارزها شدیدا تحت تأثیر تحولات منطقه یورو و امریکا قرار دارد. آمار اقتصادی امریکا به طور مستقیم بر احساسات سرمایه گذاران و معامله گران حاضر در بازار تأثیر می گذارد.

آمار خوب یا بد از سمت امریکا با توجه به افزایش اشتها برای ریسک کردن می تواند هم شرکت کنندگان در بازار را سراغ پوند بفرستد و هم می تواند با توجه به ریسک گریزی فعالان دلار امریکا آنها را به جای امن تری برای نگه داشتن سرمایه خود بفرستد.

 

اثر سرریز

 

بیشتر روابط تجاری بریتانیا با منطقه یورو انجام می شود. به همین دلیل، شما باید دوربین خود را نیز در جیب خود داشته باشید تا بتوانید هرگونه تحول در جزیره اصلی مشاهده کنید (به یاد داشته باشید، بریتانیا متشکل از جزایر است!).

هرگونه خبر بد یا عملکرد اقتصادی ضعیف، بالقوه می تواند جو بازار را نسبت به پوند فروشنده کند.

 

محرک آن: احساس خطر کردن

 

هرچند اندک، اما پوند از این واقعیت سود می برد که نرخ بهره بالاتری در میان سایر ارزهای اصلی به خود می بیند.

وقتی معامله گران بدنبال کسب بازده بالاتر هستند به انگلیس نگاه می کنند، زیرا می بینند که احتمال بازدهی بیشتر روی سرمایه گذاری هاشان وجود دارد.

هنگامی که معامله گران می خواهند سرمایه گذاری های پر بازده خود را ببندند و سراغ دلار آمریکا روند، شروع به حراج کردن پوندهای خود می کنند.

 

معامله GBP/USD

 

GBP/USD در مقادیر صورت کسر معامله می شود.

اندازه لات استاندارد 100000 GBP و اندازه مینی لات 10000 GBP است.

ارزش پیپ، که به دلار آمریکا نشان داده می شود، با تقسیم 1 پیپ GBP/USD (برای GBP/USD، این 0.0001است) بر نرخ لحظه ای GBPUSD محاسبه می شود.

سود و زیان به دلار آمریکا نشان داده می شود.

برای پوزیشن یک لات استاندارد، هر حرکت پیپ 10 دلار ارزش دارد.

برای پوزیشن یک مینی لات، هر حرکت پیپ 1 دلار ارزش دارد.

محاسبه مارجین بر اساس دلار آمریکا است. به عنوان مثال، اگر نرخ فعلی GBP/USD 1.5000 و لوریج آن 100: 1 باشد، 1500 دلار آمریکا باید در مارجین موجود داشته باشید تا بتوانید یک لات استاندارد 100،000 GBP را معامله کنید.

توجه داشته باشید، نرخ GBP/USD بالاتر، نیاز به وجود دلار بیشتری در مارجین دارد، و نرخ کمتر، نیاز به وجود دلار کمتری در مارجین دارد.

 

تاکتیک های معاملاتی GBP/USD

 

یکی از راه های معامله جفت ارزهای پوند این است که هنگامیکه گزارشات کلیدی انتشار می یابند به آنها بسیار توجه کنید. جفت ارزهای پوند معمولا در برابر گزارش های اقتصادی واکنش قوی تری از خود نشان می دهند.

به عنوان مثال، اگر ارقام تولید ناخالص داخلی انگلستان بسیار بهتر از حد انتظار باشد، می تواند منجر به یک رالی عظیم روی پوند شود.

حتی اگر قرار باشد دیر وارد معامله شوید، باز هم می توانید چند پیپ شکار کنید، زیرا جفت های ارزهای پوند واقعاً شدید حرکت می کنند.

با این حال مراقب باشید – جفت ارزهای GBP/USD و GBP/JPY پرنوسان ترین جفت ها در بین ارزهای اصلی هستند. در حقیقت، GBP/USD ​​روزانه حدود 160 پیپ به طور متوسط نوسان می کند.

از آنجا که GBP نوسانات زیادی داشته و بسیار بی ثبات است، شاید بد نباشد سفارشات حد ضرر خود را باز تر بگذارید تا در برابر حرکات و نوسانات شدید بازار تاب آورد!

انگلیسی ها

5/5 - (7 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=5810
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر
برچسب ها:

باکس دانلود

نظرات

0 نظر در مورد آمار و ارقام اقتصادی موثر بر پوند انگلیس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1402