ارز های کراس روند بگیر و خوش معامله هستند!

2037 بازدید

روند کراس

در مقاله امروز از مجموعه مقالات آموزش فارکس، قصد داریم به شما بگوییم که چرا جفت ارزهای کراس خوش معامله هستند!

از آنجا که در اکثریت بازار فارکس دلار آمریکا حضور دارد، می توانید اینگونه تصور کنید که بسیاری از گزارش های خبری سبب ایجاد جهش یا اسپایک های قیمتی بر روی جفت ارزهای مبتنی بر دلار آمریکا می گردند.

امریکا دارای بزرگترین اقتصاد جهان است و در نتیجه، دلالان و سفته بازان به گزارش های خبری مربوط به امریکا به شدت واکنش نشان می دهند: حتی اگر در دراز مدت تغییر بنیادی بزرگی را ایجاد نکند.

معنی چنین چیزی برای نمودارهای شما این است که حتی اگر روندی در حال شکل گیری باشد، بارها شاهد جهش یا «اسپایک» قیمتی خواهیم بود. این می تواند تشخیص اینکه بازار روند دارد یا رنج است را دشوارتر سازد.

کراس یورو

فعالیت های اقتصادی روزانه امریکا می تواند علتی باشد تا ارزهای مبتنی بر دلار آمریکا همچون EUR / USD (نمودار بالا) نمودارهای خطی و صاف نباشند.

کراس

برعکس، می توانیم بوضوح ببینیم که در همان بازه زمانی گزارش شده، جفت ارز کراس EUR / JPY بسیار نرم تر و شیک تر به سمت بالا حرکت کرده است.

چنین چیزی احتمالاً به دلیل وجود اسپایک های قیمتی کمتر ناشی از آمار اقتصادی امریکا بوده است.

همانطور که مشاهده می کنید، هر دو نمودار نشان می دهند که در یک بازه زمانی مشابه یورو افزایش داشته است، اما معامله با جفت ارز بدون دلار آمریکا (EUR / JPY) بسیار آسان تر بوده است.

اگر شخصیت معاملاتی شما طوری است که دوست دارید روی روندها معامله کنید، معامله جفت ارزهای کراس احتمالا بمراتب آسان تر از جفت های اصلی است.

نه تنها تشخیص روند برای شما آسان تر خواهد بود بلکه در نقاط ورودی خود در بازار اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت. زیرا می دانید که سطوح تکنیکال در این جفت ارزها بیش از جفت ارزهای اصلی عمل می کنند.

در درس بعدی، یاد خواهیم گرفت که چگونه بازی با کراس های ارزی به ما این امکان را می دهد که از اختلاف نرخ های بهره سود بزنیم. درس بعدی همچون این بستنی خواهد بود!

گیلاس

4.9/5 - (11 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=4237
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر

باکس دانلود

نظرات

1 نظر در مورد ارز های کراس روند بگیر و خوش معامله هستند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. “همانطور که مشاهده می کنید، هر دو نمودار نشان می دهند که در یک بازه زمانی مشابه یورو افزایش داشته است، اما معامله با جفت ارز بدون دلار آمریکا (EUR / JPY) بسیار آسان تر بوده است.”

    خیلی جالب بود.تا حالا از این زاویه به قضیه نگاه نکرده بودم و به فکرم نرسیده بود که تحلیل یورو در یک نمودار راحت تر از نمودار دیگر باشد.کاش لطف و مرحمت کنید و مقاله ای در این موضوع بنویسید.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403