استراتژی Tradewithtrend معامله با خط روند و میانگین متحرک نمایی ۳۴

193 بازدید

معامله با روند

در ادامه مجموعه مقالات آموزش استراتژی های فارکس، امروز خدمت شما خواهیم بود با معرفی سیستم معاملاتی “معامله با روند و میانگین متحرک نمایی 34”. با ما همراه باشید.

سیستم معاملاتی Tradewithtrend یا همان معامله با روند با ۳۴ EMA ترکیبی است از شکست خط روند با ۳۴ EMA تا اینگونه بتوانیم الگوهای تکنیکالی نویدبخش و معتبر را شکار کند.

  • جفت ارز: هر جفت ارزی.
  • تایم فریم: پنج دقیقه یا بالاتر.
  • سایر اندیکاتورهای فارکس: علاوه بر ۳۴ ema، می‌توانید از هر یک از موارد زیر به جای ۳۴ ema نیز استفاده کنید: ۱۴، ۷، ۲۱، ۵۰ یا حتی ۱۰ ema همگی مقادیر قابل قبولی هستند.

عکس1

 

استراتژی Tradewithtrend

 

  1. برای تأیید روند، میانگین متحرک نمایی ۳۴ روزه را بر روی جفت ارز می اندازیم.
  2. اگر قیمت نمودار بالاتر از ۳۴ ema باشد، همه تکنیکال های خرید موجود هستند.
  3. فقط در صورتی که قیمت به زیر ۳۴ ema حرکت می کند، در پوزیشن فروش باشید.

پس خط روند فارکس چه شد؟

خوب، ابتدا باید نحوه ترسیم خط روند را درک کنید.

اما هنگام ترسیم خط روند بر روی نمودار، باید از دو سویینگ سقف یا قله نزدیک به هم برای رسم خط روند نزولی و از دو سویینگ کف یا دره نزدیک به هم برای رسم خط روند صعودی استفاده کنید.

شکستن خط روند توسط قیمت بر روی نمودار نشانه دیگری از تغییر روند بازار است.

 

قوانین پوزیشن خرید برای استراتژی Tradewithtrend

 

دو قله یا سویینگ سقف نزدیک به هم را برای رسم خط روند نزولی مشخص کنید، سپس به دنبال نفوذ قیمت در خط روند باشید.

اگر نفوذ رخ داد، بررسی کنید که قیمت بالاتر از خط ۳۴ ema باشد.

مرحله بعد این است که منتظر بمانید و کندل هایی را که در سقف های نمودار تشکیل می شوند را مشاهده کنید تا انتخاب کنید کدام کندل می تواند به عنوان سیگنال ورود شما عمل کند.

به یاد داشته باشید که کندل سیگنال ورود کندلی است که سقف آن پایین تر از سقف کندل قبلی است. اگر سقف آن کندل شکسته است، باید بلافاصله با قیمت بازار خرید بگیرید. از طرف دیگر، می‌توانید یک سفارش سل استاپ چند پیپ (۲ تا ۳ پیپ) بالاتر از سقف آن کندلِ سیگنال قرار دهید، که اگر قیمت بالاتر از سقف خود رفت، سفارش فعال شود.

سفارش پندینگ بای استاپ خود را جابجا کرده و آن را روی هر کندلی که سقف پایین تری تشکیل می دهد بگذارید، اگر سفارش بای استاپ شما فعال نشده است و کندل های نمودار مرتب سقف های پایین تر می زنند. تا زمانی که قیمت افزایش یابد و سفارش بای استاپ فعال شود. اطمینان حاصل کنید که سقف های پایین تر کندل ها زیر خط ۳۴ EMA بسته نمی شوند.

برای حد سود، از نسبت ریسک به پاداش یک به سه استفاده کنید یا می توانید از سویینگ های سقف گذشته به عنوان حد سود استفاده کنید.

عکس2

 

قوانین پوزیشن فروش

 

دقیقا برعکس قوانین خرید است.

عکس3

دو کف یا سویینگ نزدیک به هم را بر روی نمودار مشخص کنید تا خط روند صعودی خود را بر روی آنها رسم کنید، سپس به دنبال نفوذ قیمت در آن خط روند باشید.

سپس قیمت نمودار باید تا زیر EMA۳۴ کاهش یابد.

به کف کندلستیک ها که در پی نفوذ قیمت به داخل خط روند نزولی ایجاد می شود، توجه داشته باشید.

توجه به این نکته ضروری است: اگر کف آن تک کندل شکسته شد، فوراً به قیمت بازار فروش بگیرید، یا می‌توانید چند پیپ (۲ تا ۴ پیپ) زیر کف آن کندلِ سیگنال، سفارش بای استاپ بگذارید. تا اگر قیمت کف خود را شکست، سفارش پندینگ شما فعال شود. کندلی که سیگنال ورود داده است، کندلی است که کف آن بالاتر از کف کندل قبلی است.

اگر سفارش پندینگ سل استاپ شما (در حالی که کندل‌های نمودار کف های بالاتر می سازند) فعال نشد، آن را جابجا کرده و روی کف کندل‌های بالاتر جدید بگذارید تا زمانی که قیمت شروع به ریزش کند و سفارش پندینگ سل استاپ شما فعال شود. مراقب کندل‌هایی که در بالای ۳۴ ema بسته می‌شوند باشید، بویژه وقتی که دارند کف های بالاتر می سازند.

حد ضرر (SL) خود را درست بالای قله کندل قرار دهید، که باعث فعال شدن سفارش شما می شود.

از نسبت ریسک به پاداش ۱:۳ یا سویینگ کف قبلی به عنوان حد سود (TP) خود استفاده کنید.

 

معایب سیستم معاملاتی “معامله با خط روند فارکس با استراتژی ۳۴ EMA”

 

استراتژی Tradewithtrend ، (شکستن خط روند توسط قیمت در نمودار) معمولاً یک سیستم کاملاً منطقی است که نشان می دهد یک روند جدید در بازار شروع شده است. علاوه بر این، ema ۳۴ نیز نشان دهنده تغییر در گرایش بازار است.

این روش معاملاتی فارکس عملکرد فوق‌العاده خوبی در بازارهای رونددار فارکس دارد.

برای بهبود نقطه ورود خود با استفاده از این روش، می‌توانید از الگوهای کندل های برگشتی در فارکس نیز استفاده کنید.

در صورتیکه می خواهید سیگنال های دقیق تر و صحیح تری داشته باشید و نقاط ورود و خروج را تعیین کنید توصیه ما اینست که همیشه اندیکاتورها را با هم ترکیب کنید تا از دریافت سیگنال های کاذب پیشگیری بعمل آید. استفاده از اندیکاتورهای تکنیکال را جزء لاینفک استراتژی معاملاتی خود سازید اما برای اتخاذ تصمیمات معاملاتی خود هرگز فقط به یک اندیکاتور اعتماد نکنید!

5/5 - (2 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=16377
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
مطالب بیشتر
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد استراتژی Tradewithtrend معامله با خط روند و میانگین متحرک نمایی ۳۴

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1402