استراتژی ساده معاملاتی: میانگین متحرک و استوکاستیک

419 بازدید

میانگین متحرک و استوکاستیک

در ادامه معرفی استراتژی های بازارهای مالی، امروز قصد معرفی  استراتژی ترکیبی میانگین متحرک و استوکاستیک را داریم. در این استراتژی از یک اندیکاتور میانگین متحرک و اندیکاتور استوکاستیک استفاده می شود. میانگین متحرک اساساً برای تعیین جهت روند استفاده می‌شود، در حالی که استوکاستیک، قدرت و شتاب حرکت را اندازه‌گیری می‌کند، و مشخص می‌کند که نوسانات قیمت به سمت بالا بیش از حد حرکت کرده اند و مستعد برگشت به پایین هستند، یا بیش از حد کاهشی شده اند و مستعد برگشت به سمت بالا هستند.

با این استراتژی، می‌خواهیم از میانگین متحرک برای شناسایی جهت روند برای معامله استفاده کنیم و سپس از اندیکاتور استوکاستیک برای مشخص کردن نقاط ورودی استفاده کنیم.

عکس1

با نگاهی به نمودار بالا، می توانیم جفت ارز EURJPY  را در نمودار ۱۵ دقیقه ای ببینیم. ما یک میانگین متحرک ۹۶ (که تقریباً میانگین قیمت را در ۲۴ ساعت گذشته به ما می دهد) و یک استوکاستیک در پنل فرعی داریم.

می بینید که با شکسته شدن قیمت از سقف های اولیه، ما نیز گرفتن معامله به سمت بالای میانگین متحرک را شروع می کنیم که نشان دهنده یک روند صعودی است. سپس به اندیکاتور استوکاستیک خود برای نقاط ورودی نگاه می کنیم. خطوط عمودی مناطقی را نشان می‌دهند که اندیکاتور استوکاستیک به ناحیه اشباع فروش رفته است، و احتمال برگشت به سمت بالا را نشان می‌دهد. بنابراین، اساساً، ما اندیکاتور میانگین متحرک را داریم که جهت روند را به ما می دهد و سپس اندیکاتور استوکاستیک را داریم که به ما کمک می کند تشخیص دهیم که چه زمانی اصلاح در آن روند تمام شده است و احتمال از سرگیری ادامه روند وجود دارد.

 

*نکات مهم*

 

استراتژی های معرفی شده توسط تیم فنی IRTRADER ایده های خوبی در اختیار شما قرار می دهند که می توانید آنها را خودتان تست و امتحان کنید. به یاد داشته باشید، استراتژی‌هایی که ما مورد بحث قرار می دهیم را می‌توان در هر بازاری اعمال کرد و آن دسته از شما که وقت محدودی تری داشته و معاملات ساعتی برای شما مقدور نمی باشد، بد نیست بدانید که این استراتژی های معاملاتی در بازه‌های زمانی بالاتر نیز به خوبی جواب می دهند.

پس آنها را تست کنید و ببینید چگونه پیش می روید و به یاد داشته باشید، معمولا بازارهای مالی در ماههای پایانی سال تلاطم و نوسانات بیشتری را تجربه می کنند! از همین رو در این ایام می توان از فرصت های بیشتری بهره جست.

در صورتیکه می خواهید سیگنال های دقیق تر و صحیح تری داشته باشید و نقاط ورود و خروج را تعیین کنید توصیه ما اینست که همیشه اندیکاتورها را با هم ترکیب کنید تا از دریافت سیگنال های کاذب پیشگیری بعمل آید. استفاده از اندیکاتورهای تکنیکال را جزء لاینفک استراتژی معاملاتی خود سازید اما برای اتخاذ تصمیمات معاملاتی خود هرگز فقط به یک اندیکاتور اعتماد نکنید!

1/5 - (1 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=15968
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
از سال 1385 معامله زدن در بازارهای مالی بین الملل و فارکس را شروع کردم. در سال های ابتدایی با سرمایه کمی وارد بازار شدم و همانطور که پیش بینی می شد سرمایه را از دست دادم. ابتدا فکر کردم این صنعت چیزی جز قمار نیست اما به مرور متوجه شدم که با مطالعه، استفاده از فرصت ها، طمع نکردن و اندکی شانس می توان در فارکس به موفقیت رسید.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد استراتژی ساده معاملاتی: میانگین متحرک و استوکاستیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403