اگر پس از یک وقفه طولانی معاملات را مجدد آغاز کردید این 3 نکته را از یاد نبرید

224 بازدید

وقفه و استراحت

چه پس از استراحتی باشد که پس از یک ماه ترید مداوم به خود داده اید و یا چه فرصت مطالعاتی به خود داده باشید، همگام شدن دوباره با بازارها پس از یک وقفه طولانی می تواند چالش برانگیز باشد.

اولا اینکه، ای بسا از آخرین تحولات اقتصادی و سیاسی تاثیرگذار موجود در بازار مطلع نباشید، از همین رو تعیین دقیق اینکه کدام اطلاعات منتشر شده یا عناوین خبری ممکن است بر بازار و پرایس اکشن تأثیر بگذارد دشوار است.

یا این است یا اینکه فراموش کرده اید که تغییر احساسات و تمایلات بازار را بتوانید بدرستی ببینید و اینکه چگونه برای اصلاح پوزیشن های خود دست بعمل شوید.

در هر صورت، در این مقاله نکاتی را گردآوری کرده‌ایم که ممکن است پس از یک استراحت طولانی و دوری از معاملات، بازگشت به بازار را برای شما آسان‌تر کند:

 

 آخرین اخبار مهم بازار را بخوانید

 

همانطور که گشتن در یک شهر جدید بدون داشتن نقشه دشوار است، چشم بسته پریدن وسط بازارهای مالی در حالی که از هیچ اطلاعی از اخبار تاثیرگذار بازار نداریم نیز دشوار است.

البته، از آنجایی که شما نیز مدتی خارج از بازار بوده اید، تعیین اینکه کدام گزارش های خبری محرک بازار هستند و کدام یک نویز و بیخود، به همان اندازه چالش برانگیز است.

هنگامی که اطلاعات بسیار زیادی وجود دارد که باید آنها را بررسی کنید، ای بسا بد نباشید به گزارش های خلاصه بازار و جمع بندی های هفتگی نگاه کنید. این گزارش ها معمولاً اخبار و آمار مهم که واکنش‌های قابل‌ توجهی را در بین ارزها یا سایر طبقات دارایی ایجاد کرده‌اند را برجسته می‌کنند، بنابراین شما می‌دانید که معامله‌گران دیگر به چه چیزهایی بیشتر توجه کرده‌اند.

 

ژورنال معاملاتی خود را مرور کنید

 

خوب، حداقل امیدواریم تا اینجا که انقدر در باب ژورنال یا دفترچه معاملاتی صحبت کردیم دست کم یکی برای خود تهیه و تدارک دیده باشید! ژورنال معاملاتی فارکس زمانی که پس از یک استراحت به بازار باز می گردید، می تواند بسیار مفید باشد.

دفترچه معاملاتی نه تنها می‌تواند به شما یادآوری کند که چگونه استراتژی معاملاتی خود را اجرا کرده‌اید، بلکه می‌تواند در تشخیص اینکه آیا نیاز به انجام اصلاحاتی دارید یا خیر نیز شما را راهنمایی می‌کند.

به هر حال، یک جفت چشم‌ نو شده اغلب می‌تواند در تشخیص پیشرفت‌های بالقوه‌ای که در کش و قوس بازار از آن غافل بوده اید، مفید تر باشد.

آیا حد ضرر های خود را خیلی تنگ گذاشته بودید؟ آیا خیلی زود از پوزیشن های سودده خود خارج شدید؟ یا اینکه با عدم تمرکز و لحاظ نکردن دست بالای خود، روندهای بلندمدت را از دست داده اید؟

اینها تنها برخی از پرسش هایی هستند که ای بسا بتوانید پیش از از سر گیری مجدد کار خود به آنها پاسخ دهید. همچنین، اگر بر روی اولین نکته این مقاله نیز کار می کنید، ممکن است در موقعیت بهتری باشید تا بتوانید بفهمید که چگونه باید برنامه معاملاتی خود را به گونه ای تنظیم کنید که پویایی فعلی بازار را در نظر بگیرید.

 

چند معامله اول را روی حساب دمو بزنید

 

اگر اعتماد به نفس لازم را برای سرگیری معاملات بلافاصله پس از یک استراحت ندارید، اشکالی ندارد!

هیچ خجالتی ندارد برای اینکه ببینید به لحاظ روانی آمادگی ورود مجدد به بازار را دارید یا خیر، ابتدا در حساب دمو تن به آب بزنید.

به یاد داشته باشید که بخش مهمی از راز بقا در بازارها این است که بتوانید از نظر ذهنی قوی بمانید تا بتوانید در برابر هر گونه نوسان قیمتی پیش بینی نشده مقاومت کنید و حتی زمانی که احساسات منفی تصمیم گیری شما را مختل می کند، بتوانید خونسردی و تسلط خود را حفظ کنید.

همانطور که بدن شما پس از مدت‌ها ورزش نکردن انگار که زنگ زده است (بله، همه تجربه اش را داشتیم!)، ماهیچه‌های معاملاتی شما ممکن است برای گرم کردن مجدد نیاز به زمان داشته باشند. وقت بگذارید و روی نکات این مقاله کار کنید تا مطمئن شوید پیش از ورود مجدد به بازارها آمادگی دارید.

5/5 - (2 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=16764
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
امیر پورتیمور
از سال 1385 معامله زدن در بازارهای مالی بین الملل و فارکس را شروع کردم. در سال های ابتدایی با سرمایه کمی وارد بازار شدم و همانطور که پیش بینی می شد سرمایه را از دست دادم. ابتدا فکر کردم این صنعت چیزی جز قمار نیست اما به مرور متوجه شدم که با مطالعه، استفاده از فرصت ها، طمع نکردن و اندکی شانس می توان در فارکس به موفقیت رسید.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد اگر پس از یک وقفه طولانی معاملات را مجدد آغاز کردید این 3 نکته را از یاد نبرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403