چگونه پس از به باد دادن یک حساب معاملاتی خود را بازیابی کنیم؟

526 بازدید

فنا دادن حساب

با توجه به نوسانات شدیدی که این روزها در بازارها شاهد هستیم، شخصا تقریباً مطمئن هستم که برخی از دوستان دراوداون های عظیم را در حساب های خود تجربه می کنند یا حتی شاهد به فنا رفتن حساب معاملاتی خود هستند.

به جای اینکه در گوشه ای بنشینید و به حال خود گریه کنید، به خاطر داشته باشید که اساسا به باد دادن حساب معاملاتی بسیار رایج تر از چیزی است که فکر می کنید.

حساب معاملاتی شما

احتمالاً شنیده اید که می گویند 90 درصد معامله گران فارکس در سال اول شکست می خورند.

حالا، نمی‌دانم چقدر صحت دارد، اما متأسفانه باید بگویم، شخصا مایلم باور کنم که چنین چیزی درست است. من خودم بارها حساب به باد داده ام و در طول حرفه معاملاتی ام، مرتکب همه نوع گناه مرگبار معاملاتی که بگویید شده ام.

عدم انضباط، معاملات بی برنامه، رعایت نکردن قوانین برنامه معاملاتی، معامله زدن انتقام جویانه… همه اینها از جمله دلایل مرسوم به فنا دادن حساب و مواجهه معامله گران با مارجین کال این پدیده خوفناک هستند.

نکته مثبت جریان این است که حتی برخی از بهترین معامله‌گران نیز رسما با خاک یکسان شده اند و دوباره به عرصه معاملات برگشتند و به معامله‌گران سودآور تبدیل شده‌اند.

باور کنید که چنین چیزی امکان پذیر است.

بنابراین پیش از اینکه خدایان فارکس را نفرین کنید و نظام طبیعت را تا ابد علیه خود کنید، اجازه دهید چهار گام را به شما آموزش دهیم که به شما کمک می کند به مسیر درست بازگردید.

 

ضررهای خود را بپذیرید

 

اولین گام مثبت برای بازیابی خود، پذیرش این واقعیت است که شما یک حساب معاملاتی را به فنا دادید.

برخی از معامله‌گران اجازه می‌دهند که ذهنیت منفی در درون آنها رسوب کند که باعث می‌شود آنها باور کنند که هرگز نمی توانند در این حرفه دائماً سودآور باشند.

معامله‌گران موفق می‌دانند و می پذیرند که ریسک‌هایی در معاملات وجود دارد و این غیر قابل کتمان است. آنها می دانند که اگرچه به باد دادن یک حساب معاملاتی اصلا چیز جالبی نیست، اما مطمئناً این یک واقعیت است که می تواند برای هر معامله گری اتفاق بیفتد.

به جای اینکه مدام با خودتان راه بروید و فکر کنید، باید به آن به عنوان فرصتی برای یادگیری، رشد و پیشرفت بنگرید.

 

ببینید کجای کار اشتباه بوده است

 

حال که این واقعیت را پذیرفتید که پول حاصل از دسترنج خود را از دست داده اید، وقت آن است که از خود بپرسید: “کجای کار من اشتباه بود؟”

به احتمال زیاد پاسخ را در دفترچه معاملاتی خود خواهید یافت. البته با این فرض که شما چنین دفترچه ای دارید و آنقدر انضباط نیز دارید که جزئیات هر پوزیشنی که می گیرید را نیز در آن ثبت کنید.

آیا زیادی ریسک می کردید؟ شاید زیادی لوریج زده باشید!

آیا پوزیشن های خود را طبق برنامه معاملاتی خود گرفتید؟ آیا هنوز فکر می کنید که سیستم معاملاتی شما برای شما مناسب است؟

به آنچه انجام می‌دادید نگاهی بیندازید، هرگونه تغییر در سبک معاملاتی خود را بررسی کنید و ببینید چه کاری را می‌توانستید متفاوت انجام دهید.

 

به معاملات دمو بازگردید

 

خجالت نکشید. می دانم که بازگشت به حساب دمو واقعاً برای ضمیر و نفس شما جالب نیست. مثل اینست که مسی را بفرستیم در دسته سه لیگ منطقه ای انگلیس بازی کند. آیا لذتی برایش می ماند؟

فقط بدانید که هیچ خجالتی نیست در اینکه بخواهید با خیال راحت و ایمن معاملات خود را تمرین کنید و به ریتم اصلی معاملاتی خود بازگردید. بنابراین منیت و ضمیر خود را کنار بگذارید چراکه در دراز مدت نتیجه آن را خواهید دید!

به یاد داشته باشید که بازار در یک زمانی سرانجام همه را فروتن می کند، مهم هم نیست که چه کسی باشند. حتی حرفه‌ای‌ها هم با سر دوباره داخل بازارها شیرجه نمی زنند.

یک معامله گر باهوش و منطقی می داند که پیش از اینکه دوباره شروع به ریسک کردن با پول حاصل از دسترنج خود در دنیای نابخشودنی فارکس کند، ابتدا باید اعتماد به نفس خود را بسازد.

 

حساب دیگری باز کنید

 

هیچ دوره زمانی خاصی برای ادامه دادن در حساب دمو وجود ندارد (زمانی که آماده باشید خودتان متوجه می شوید). حساب دیگری با مقدار پول کمی باز کنید. تکرار می کنم: پول کم! یعنی فقط مقداری که از دست دادن آن برایتان مهم نیست.

این بار، زیادی لوریج نزنید و از قوانین مدیریت ریسک پیروی کنید.

و اطمینان حاصل کنید که به برنامه معاملاتی خود پایبند هستید و مثل سریش به آن می چسبید!

شاید فوراً شاهد افزایش سودآوری خود نباشید، اما یک معامله گر منضبط بودن خود یک پیروزی بزرگ است.

آخرین نکته بسیار مهمی که باید به خاطر داشته باشید: به راحتی ناامید نشوید. اگر شما به خودتان ایمان نداشته باشید، بدانید هیچ کس دیگری ایمان نخواهد داشت. کاملا به خود شما برمی‌گردد که بتوانید خودتان را بالا بکشید و به حرکت در مسیر خود ادامه دهید.

4/5 - (4 امتیاز)
https://irtrader.net/?p=8225
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوک
سید محمد تبادکانی
حدود 15 سال است که در بازار فارکس فعالیت دارم و درآمد اول من هست. معامله گری در فارکس یکی از شغلهای پر ریسک و پر خطر هست که بدون علم و دانش فقط یک قمار سراسر ضرر خواهد بود.
مطالب بیشتر

نظرات

0 نظر در مورد چگونه پس از به باد دادن یک حساب معاملاتی خود را بازیابی کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

رتبه بندی بهترین بروکرهای فارکس در سال 1403